20
Од утре се враќа топлото време

Од утре се враќа топлото време

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Поголема количина врнежи имало и во Скопје-Зајчев рид 19 литри, во Скопје-Петровец 11, во Берово 8, во Крива Паланка 7, во Виница 5, во Дебар 3, во Ѓуриште 2 и во Лазарополе 1 литар на метар квадратен.

ОД УТРЕ СЕ ВРАЌА ТОПЛОТО ВРЕМЕ  Еве какви ќе бидат температурите

ОД УТРЕ СЕ ВРАЌА ТОПЛОТО ВРЕМЕ: Еве какви ќе бидат температурите

пред 4 дена - Infomax - Без катеторија

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Од утре се враќа топлото време  еве какви ќе бидат температурите

Од утре се враќа топлото време, еве какви ќе бидат температурите

пред 4 дена - Курир - Македонија

Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината. Тагови:...

Денес свежо  но што не очекува од утре

Денес свежо, но што не очекува од утре?

пред 4 дена - Пулс 24 - Македонија

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 4 дена - Сител - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Каде беше најстудено утринава во Македонија

Каде беше најстудено утринава во Македонија?

пред 4 дена - Курир - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека најниска температура утринава во 8:30 часот била измерена во Лазарополе, 10 степени.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 4 дена - ТВ Нова - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 4 дена - 24 вести - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Во кој град беше најладно утрово

Во кој град беше најладно утрово?

пред 4 дена - Пулс 24 - Македонија

Нестабилното време проследено во пороен дожд, грмежи и зсилен ветер ги намали пеколните температури во Македонија. Управата...

Најмногу дожд наврна во Куманово

Најмногу дожд наврна во Куманово

пред 4 дена - Телма - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Најмногу дожд наврна во Куманово  попладнево дождовите ќе престанат

Најмногу дожд наврна во Куманово, попладнево дождовите ќе престанат

пред 4 дена - A1on - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Каде беше најстудено утринава во Македонија

Каде беше најстудено утринава во Македонија?

пред 4 дена - Вистина - Без катеторија

Нестабилното време проследено во пороен дожд, грмежи и зсилен ветер ги намали пеколните температури во Македонија. Управата...

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Поголема количина врнежи имало и во Скопје-Зајчев Рид 19 литри, во Скопје-Петровец 11, во Берово 8, во Крива Паланка 7, во Виница 5, во Дебар 3, во Ѓуриште 2 и во Лазарополе 1 литар на метар квадратен.

Облаци и дожд во земјава  еве каде наврна најмногу

Облаци и дожд во земјава- еве каде наврна најмногу

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, особено во северната половина од земјва.

Од утре повторно топло време

пред 4 дена - Нетпрес - Македонија

Период на стабилно и потопло време следува од утре, информираат од УХМР. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Драстична промена на времето  еве што не очекува

Драстична промена на времето- еве што не очекува

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Променливо облачно со засилен ветер  претпладне слаб локален дожд

Променливо облачно со засилен ветер, претпладне слаб локален дожд

пред 4 дена - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ  Пороен дожд и грмежи

КОНЕЧНО РАЗЛАДУВАЊЕ: Пороен дожд и грмежи

пред 4 дена - Infomax - Без катеторија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Најмногу дожд наврнат во Куманово

Најмногу дожд наврнат во Куманово

пред 4 дена - Либертас - Македонија

Најмногу дожд изминатите 24 часа е наврнат во Куманово, каде според мерењата на УХМР се регистрирани 22 литри на метар квадратен.

Пороен дожд и грмежи во Скопско

Пороен дожд и грмежи во Скопско

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Конечно разладување  Денеска пороен дожд и грмежи

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

пред 4 дена - Курир - Македонија

Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи. Во попладневните часови  се очекува постепено стабилизирање на временската состојба.

Конечно разладување  Денеска пороен дожд и грмежи

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

пред 4 дена - Вистина - Сцена

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 4 дена - A1on - Македонија

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 4 дена - Сител - Македонија

Нестабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Денеска заладување на времето

Денеска заладување на времето

пред 4 дена - Република - Живот

Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Пороен дожд и грмежи во скопско

пред 4 дена - ТВ Нова - Македонија

Н естабилно  време во моментов има во северниот дел од Македонија.  Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Времеплов
x