20
Ново Ел Класико  Почетните состави за вечерашната битка меѓу Барселона и Реал Мадрид

Ново „Ел Класико“: Почетните состави за вечерашната битка меѓу Барселона и Реал Мадрид

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Големите гиганти и вечни ривали Барселона и Реал Мадрид вечерва на „Камп Ноу“ ќе ја имаат првата битка во Супер Купот на Шпанија.

Валверде ја пронајде замената за Нејмар Зидан за Модриќ почетните состави за Барселона Реал Мадрид

Валверде ја пронајде замената за Нејмар, Зидан за Модриќ, почетните состави за Барселона Реал Мадрид

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Вечерва со почеток од 22,00 часот се игра првото Ел Класико во Шпанија, но во рамките на тамошниот Суперкуп, каде во првата пресметка домаќин е Барселона.

Валверде ја пронајде замената за Нејмар Зидан без Модриќ почетните состави за Барселона Реал Мадрид

Валверде ја пронајде замената за Нејмар, Зидан без Модриќ, почетните состави за Барселона Реал Мадрид

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Вечерва со почеток од 22,00 часот се игра првото Ел Класико во Шпанија, но во рамките на тамошниот Суперкуп, каде во првата пресметка домаќин е Барселона.

Вечерва Ел Класико во Суперкупот Барса го чека Реал

Вечерва „Ел Класико“ во Суперкупот, Барса го чека Реал

пред 4 дена - Актуелно24 - Спорт

Првиот од четирите загарантирани „Ел Калсико“ дуело оваа сезона ќе се одигра вечерва на „Ноу Камп“ во Барселона. Каталонците ќе го пречекаат Реал во рамките на првиот натпревар во шпанскиот Суперкуп.

Голем број на отсуства во Барселона пред првиот Ел Класико во новата сезона

Голем број на отсуства во Барселона пред првиот „Ел Класико“ во новата сезона

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Новиот тренер на Барселона, Ернесто Валверде наскоро ќе ја почувствува моќта и амбиентот на „Ел Класико“ натпреварите, првиот е веќе на програмата вечерва, откако Реал Мадрид ќе гостува на „Камп Ноу“ во првиот натпревар од Супер Купот на Шпанија.

 Ел Класико во Суперкупот Барса го чека Реал

„Ел Класико“ во Суперкупот, Барса го чека Реал

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Првиот од четирите загарантирани „Ел Калсико“ дуели оваа сезона ќе се одигра вечерва на „Ноу Камп“ во Барселона. Каталонците ќе го пречекаат Реал во рамките на првиот натпревар во шпанскиот Суперкуп.

Валверде Знам како ќе го заменам Нејмар

Валверде: Знам како ќе го заменам Нејмар

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Ернесто Валверде сигуро ќе има малку драматичен старт на својата авантура на „Камп Ноу“, бидејќи покрај другото, ќе се соочи со притисокот да го пронајде адекватното решение во стартниот тим по заминувањето на една од најголемите ѕвезди во тимот.

Роналдо и Зидан имаат план за Суперкупот на Шпанија и минутажата на Португалецот еве ги деталите

Роналдо и Зидан имаат план за Суперкупот на Шпанија и минутажата на Португалецот, еве ги деталите

пред 6 дена - 24 фудбал - Фудбал

Дел од медиумите во Шпанија шпекулираат дека Зидан и Роналдо нашле заеднички јазик околу тоа колку Португалецот би играл во однос на минутажата за првата пресметка со Барселона.

Кристијано Роналдо подготвен за Ел класико

Кристијано Роналдо подготвен за „Ел класико“

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

Кристијано Роналдо со влегувањето во последните минути од Суперкупот против Јунајтед, најави дека е подготвен и се очекува да биде во стартниот состав за првиот дуел против Барселона.

Времеплов
x