20
Македонските јуниорки завршија на 21 место на Европското првенство во Даблин

Македонските јуниорки завршија на 21.место на Европското првенство во Даблин

пред 4 дена - Сител - Кошарка

Јуниорката женска репрезентација на Македонија го освои 21 – 22 место во Б дивизијата на Европското првенство за кошаркарки до 18 години што се одржува во Даблин, Ирска.

Македонските јуниорки звршија на 21 во место на Европското првенство во Даблин

Македонските јуниорки звршија на 21-во место на Европското првенство во Даблин

пред 4 дена - A1on - Кошарка

Јуниорката женска репрезентација на Македонија го освои 21-то место во Б дивизијата на Европското првенство за кошаркарки до 18 години што се одржува во Даблин, Ирска.

Македонија поразена од Швајцарија во Даблин

Македонија поразена од Швајцарија во Даблин

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Женската јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија (кошаркарки до 18 години) попладнево претрпеа пораз на Европското првенство Б дивизија што се одржува во Даблин, Република Ирска.

Македонија поразена од Швајцарија во Даблин

Македонија поразена од Швајцарија во Даблин

пред 6 дена - Канал 5 - Кошарка

Во натпревар за пласман од 17-24.место Македонија е поразена од Швајварија со 57:46 (22:3; 12:12; 9:16 и 14:15). Лошата прва четвртина беше причината за поразот на денешниот натпревар, на која нашите јуниорки постигнаа само три поени.

Македонија поразена од Швајцарија во Даблин

Македонија поразена од Швајцарија во Даблин

пред 6 дена - A1on - Кошарка

Женската јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија (кошаркарки до 18 години) попладнево претрпеа пораз на Европското првенство Б дивизија што се одржува во Даблин, Република Ирска.

Времеплов
x