20
Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд

Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд

пред 4 дена - Екипа - Фудбал

Македонскиот фудбалски репрезентативец Никола Ѓорѓев го имаше своето деби во дресот на Твенте во холандското фудбалско првенство.

Сефте за Ѓорѓев во Твенте со пораз од Феенорд

Сефте за Ѓорѓев во Твенте со пораз од Феенорд

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Никола Ѓорѓев дебитираше за Твенте на стартот од новото издание од холандското првенство, а подобар беше шампионот Феенорд...

Времеплов
x