20
Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло...

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0.

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0.

 Лудилото  на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

„Лудилото“ на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

пред 4 дена - Екипа - Фудбал

Тотенхем стигна до триумф од 0-2 на гостувањето против Њукасл во првиот натпревар сезонава во Премиер лигата, откако успеа да го скрши отпорот на домашните во второто полувреме.

Шелви направи глупост  Тотенхем го освои  Сент Џејмс Парк

Шелви направи глупост, Тотенхем го освои „Сент Џејмс Парк“

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Тимот на Тотенхем со позитивен резултат и победа над Њукасл на гостински терен ја отвори новата сезона во Премиер лигата.

Времеплов
x