20
Клоп му фрли око на Инсиње ако Кутињо замине во Барселона

Клоп му фрли око на Инсиње, ако Кутињо замине во Барселона

пред 4 дена - Екипа - Фудбал

Бразилецот Фелипе Кутињо е трансферна цел на Барселона, а менаџерот Јирген Клоп веќе размислува за можните опции за негов наследник.

Клоп ќе го менува Кутињо со италијанска ѕвезда

Клоп ќе го менува Кутињо со италијанска ѕвезда

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Ливерпул во следниве дваесеттина дена ќе има задача да затвори едно важно прашање-тоа е иднината на Филипе Кутињо како и неговата потенцијална замена на „Енфилд Роуд“.

Доколку се остварат најавите за трансферот на Кутињо Ливерпул има решение за негова замена

Доколку се остварат најавите за трансферот на Кутињо, Ливерпул има решение за негова замена

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Германскиот стратег од клупата на тимот од „Енфилд Роуд“ веќе има фудбалер на врвот на листата на желби при евентуално заминување на Кутињо од тимот.

Блиску е до Камп Ноу  Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул

Блиску е до „Камп Ноу“: Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул

пред 4 дена - Екипа - Фудбал

Фелипе Кутињо е многу блиску до трансфер во Барселона. Потврда за ова е и неговото повлекување од плакатите на Ливерпул, како дел од промоцијата на новите дресови во продавниците за спортска опрема на компанијата „Њу Баланс“.

Кутињо е на излезна врата од Ливерпул еве нов доказ за тоа

Кутињо е на излезна врата од Ливерпул, еве нов доказ за тоа

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

На Бразилецот дефинитивно му се избројани деновите во англискиот премиерлигаш, неговата преселба во Барселона се поостварлива.

Уште еден знак дека Кутињо е на добар пат да го напушти Енфилд Роуд

Уште еден знак дека Кутињо е на добар пат да го напушти „Енфилд Роуд“

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Ливерпул е на добар пат да остане без својата прва ѕвезда во тимот, Филипе Кутињо. Бразилецот долго време...

Џерард објасни како Барселона го влече Кутињо

Џерард објасни како Барселона го влече Кутињо

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо е голема желба на екипата на Барселона, но голема пречка досега за реализација на овој трансфер беа Ливерпул и пред се тренерот Јирген Клоп.

Џерард знае каков ултиматум му поставила Барса на Кутињо за Бразилецот да влезе во војна со Ливерпул

Џерард знае каков ултиматум му поставила Барса на Кутињо за Бразилецот да влезе во војна со Ливерпул

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Легендата на „Црвените“, Стивен Џерард ја прокоментира војната во која влегоа клубот и Филипе Кутињо, вели дека Барселона...

Клоп доби доказ дека не може да игра со актуелната филозофија во Премиер лигата

Клоп доби доказ дека не може да игра со актуелната филозофија во Премиер лигата

пред 5 дена - Фаланга - Спорт

Познато е каков фудбал форсира Јирген Клоп. Неговите тимови секогаш играат убаво и атрактивно, но…. Премиер лигата сигурно не се освојува на таков начин во денешниот фудбал.

Клоп проговори за барањето за трансфер од страна на Кутињо

Клоп проговори за барањето за трансфер од страна на Кутињо

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Германскиот стратег по ремито со Ватфорд на пресконференцијата за медиумите беше запрашан и за ситуацијата со Кутињо. Ливерпул...

Клоп се огласи за трансфер барањето на Кутињо и за првпат го промени своето гледиште

Клоп се огласи за трансфер барањето на Кутињо и за првпат го промени своето гледиште

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Ливерпул уште во првото коло во анлгиската Премиер лигата ја покажа својата најсилна, но и својата најслаба страна, бидејќи оптимизмот од постигнатите три гола се претвори во разочарување со оглед на тоа што прими исто толку од Вотфорд.

Кутињо е недостапен  Барса тргнува по Ериксен

Кутињо е „недостапен“, Барса тргнува по Ериксен

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Барселона повторно го менува мислењето околу својата стратегија за засилувања пред стартот на сезоната, откако Ливерпул најавија...

Ливерпул ќе го пушти Кутињо во Барселона но само за една сума на пари

Ливерпул ќе го пушти Кутињо во Барселона, но само за една сума на пари

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Во изминативе 24 часа беа изрежирани дури три епизоди од трансфер сагата наречана Филипе Кутињо, бидејќи ставовите на фудбалерот и на неговиот клуб во овој момент се крајно спротивставени и не се согласни еден со друг.

Како изгледаше првиот настап на Кутињо на Камп Ноу

Како изгледаше првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо е на чекор од трансфер во Барселона, откако „каталонците“ прават се што е во нивна моќ за да ги добијат услугите на Бразилецот.

Ливерпул ја одреди цената за Кутињо еве колку треба да плати Барса

Ливерпул ја одреди цената за Кутињо, еве колку треба да плати Барса

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Според пишувањата на медиумите од Англија, Ливерпул сепак попуштил и ја одредил цената на Филипе Кутињо, Бразилецот може да замине за 150 милиони евра „Црвените“ очигледно ќе мораат да се помируваат со заминување на еден од своите најдобри играчи.

Кутињо не отстапува Ваков епилог никој не очекуваше а откриена е и причината поради која сака да си оди

Кутињо не отстапува: Ваков епилог никој не очекуваше, а откриена е и причината поради која сака да си оди

пред 5 дена - Фаланга - Спорт

Бразилецот е одлучен во својата намера да се пресели во Барселона.. Филипе Кутињо сака да го напушти Ливерпул по секоја цена ова лето и да се пресели во Барселона каде го гледаат како замена за Нејмар, пренесува добро известениот „Скај Спорт“.

Клоп потврди Кутињо нема да игра на првиот натпревар од Премиер лигата

Клоп потврди: Кутињо нема да игра на првиот натпревар од Премиер лигата

пред 6 дена - Курир - Фудбал

-Не, нема да игра. Нема тренирано од минатиот петок. За жал, тој е под знак прашалник и за во вторник (за натпреварот против Хофенхајм во квалификациите од Лигата на шампионите), изјави Клоп.

Ливерпул го одбил барањето на Кутињо

Ливерпул го одбил барањето на Кутињо

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Бразилецот Кутињо побарал од раководството на Ливерпул да му биде овозможен трансфер, но тоа негово барање е експресно одбиено, – открива „Скај Спортс“.

Ливерпул стави крај на сагата Кутињо не е на продажба

Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

пред 6 дена - Актуелно24 - Спорт

Фудбалскиот клуб Ливерпул соопшти дека Фелипе Кутињо не е на продажба и дека нема да го напушти „Енфилд“ во летниот преоден рок.

Се бара ли замена за Кутињо  Луан е најновата желба на Јирген Клоп

Се бара ли замена за Кутињо? – Луан е најновата желба на Јирген Клоп

пред 6 дена - Start.mk - Спорт

Деновиве кога едниот од најдобрите поединци на тимот од „Енфилд“, Филипе Кутињо е во центрарот на вниманието и главна мета...

Се бара ли замена за Кутињо  Луан е најновата желба на Јирген Клоп

Се бара ли замена за Кутињо? – Луан е најновата желба на Јирген Клоп

пред 6 дена - Република - Фудбал

Деновиве кога едниот од најдобрите поединци на тимот од „Енфилд“, Филипе Кутињо е во центрарот на вниманието и главна мета...

Црвен дрес за Луан

Црвен дрес за Луан

пред 6 дена - Start.mk - Спорт

Повремениот репрезентативец на Бразил има добиено понуда и од раководните лица на шпанскиот прволигаш Валенсија Стандарниот...

Црвен дрес за Луан

Црвен дрес за Луан

пред 6 дена - Вечер - Спорт

Повремениот репрезентативец на Бразил има добиено понуда и од раководните лица на шпанскиот прволигаш Валенсија Стандарниот...

Филипе Кутињо сега ќе направи што и да треба за да потпише со Барса

Филипе Кутињо сега ќе направи што и да треба за да потпише со Барса

пред 6 дена - 24 фудбал - Фудбал

Експертот на Скај Спортс за шпански фудбал, Гиљем Балаге верува дека Филипе Кутињо сега е подготвен да направи што и да треба...

Времеплов
x