20
Дуел на годината  Драма до последниот свиок во Австрија  Довициозо го надмудри агресивниот Маркез

Дуел на годината: Драма до последниот свиок во Австрија, Довициозо го надмудри агресивниот Маркез

пред 4 дена - Дерби - Без катеторија

Трката за Големата награда на Австрија беше убедливо највозбудлива во досегашниот тек на шампионатот во Мото ГП, од едноставна причина што двајца пилоти се бореа за првото место до последниот свиок со вклучени неколку претекнувања.

Мото ГП  Довициозо го надмудри Маркез за победа во Австрија

Мото ГП: Довициозо го надмудри Маркез за победа во Австрија

пред 4 дена - 24 вести - Спорт

Драматична и докрај неизвесна мото-битка се водеше на патеката „Ред Бул Ринг“ за Големата награда на Австрија. Италијанецот Андреа Довизиосо во самиот финиш го надмудри Марк Маркез за трета победа сезонава во Мото ГП шампионатот.

Довициозо пред Маркез во Австрија

Довициозо пред Маркез во Австрија

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо, ја забележа третата победа во Мотот ГП шампионатот, откако славеше на трката за Големата...

Довициозо со мудар потег   победник на ГП во Австрија

Довициозо со мудар потег - победник на ГП во Австрија

пред 4 дена - Сител - Спорт

Андреа Довициозо на Дукати победи на денешната трка за ГН на Австрија што се возеше на патеката „Ред бул ринг“. Тој во драматична завршница во последните метри успеа да го сочува првото место и стигна до третата победа сезонава.

Довициозо пред Маркез во Австрија

Довициозо пред Маркез во Австрија

пред 4 дена - Вечер - Спорт

Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо, ја забележа третата победа во Мотот ГП шампионатот, откако славеше на трката за Големата...

Мото ГП  Довициозо го запре Маркез во Австрија

Мото ГП: Довициозо го запре Маркез во Австрија

пред 4 дена - Екипа - Авто

Андреа Довициозо ја прекина серијата успеси на Марк Маркез, успевајќи да триумфира пред шпанскиот мотоциклист во драматичното австриско гран-при од Мото ГП шампионатот.

Вињалес го помина најтешкото  на ред се победите за титулата

Вињалес го помина најтешкото, на ред се победите за титулата

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Возачот на Јамаха, Шпанецот Маверик Вињалес, во пресред на трката за Големата награда на Австрија, која ќе се вози овој викенд,...

Вињалес го помина најтешкото  на ред се победите за титулата

Вињалес го помина најтешкото, на ред се победите за титулата

пред 5 дена - Вечер - Спорт

Возачот на Јамаха, Шпанецот Маверик Вињалес, во пресред на трката за Големата награда на Австрија, која ќе се вози овој викенд,...

Времеплов
x