20
ФБИ отвори истрага за насилствата во Шарлотсвил претседателот Трамп ги осуди инцидентите

ФБИ отвори истрага за насилствата во Шарлотсвил, претседателот Трамп ги осуди инцидентите

пред 4 дена - Телма - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил  во кои три лица ги загубија животите а 35 беа повредени.

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

пред 4 дена - Курир - Свет

Во своето обраќање, Трамп го осуди насилството од „многу страни“ но не го посочи насилстото на крајната десница што маршот...

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

Критики кон Трамп бидејќи не ги осудил десничарите кои заговараат за бела супремација

пред 4 дена - A1on - Свет

Американската политичка јавност и поголемиот број од медиумите во САД го критикуваат претседателот Доналд Трамп бидејќи директно...

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Алфа - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Алфа - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Курир - Свет

Во вчерашните немири, што избија за време на протестите, загинаа три лица, а 35 се повредени. За време на протестниот марш на „белите расисти“, во група демонстранти влета автомобил, при што една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Телма - Свет

Aмериканското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - A1on - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - +Инфо - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

Три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил во САД

Три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил во САД

пред 4 дена - Прес 24 - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Start.mk - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија...

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Вечер - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во саботата во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија...

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Сител - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Курир - Свет

Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група демонстранти во центарот на Шарлотсвил. Двајца американски полицајци загинаа во несреќа со хеликоптер, што се урна во шумскиот предел на градот.

Вонредна состојба во Шарлотсвил Автомобил влета во толпата падна и хеликоптер

Вонредна состојба во Шарлотсвил -Автомобил влета во толпата, падна и хеликоптер

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Градоначалникот на Шарлотсвил потврди дека едно лице загинало, не откривајчи детали. Неколку лица се повредени откако во групата што протестира против Обеднетата десница влета автомобил.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени во протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, во протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - +Инфо - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Идивиди - Свет

Вашингтон, 13 август 2017 (МИА) - Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - A1on - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - ТВ Нова - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Фаланга - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Вирџинија

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Вирџинија

пред 4 дена - 24 вести - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Либертас - Свет

Aмериканското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Нетпрес - Свет

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

ФБИ покрена истрага за инцидентите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Локално - Свет

– Американското Федерално истражно биро (ФБИ) и сојузните обвинители покренаа истрага за можното кршење на човековите права за време на синоќешните инциденти во Шарлотсвил.

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

Загинати и повредени во судирите на маршот на расистите во Вирџинија

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, во судритите меѓу националисти и антирасистите.

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

Во Шарлотсвил истрага за повреди на граѓанските права на протестите

пред 4 дена - Либертас - Свет

Американските федерални истражители соопштија дека отпочнале истрага за граѓански права во врска со околностите што довеле...

Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Либертас - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Една жртва и повеќе повредени на крвавиот националистички марш во Шарлотсвил

Една жртва и повеќе повредени на крвавиот националистички марш во Шарлотсвил

пред 4 дена - Радио МОФ - Без катеторија

Градот Шарлотсвил во Вирџинија беше проголтан од насилство во саботата, откако белите националисти и контрапротестанти се соочија во една од најкрвавите пресметки досега, поради отстранувањето на споменици на Конфедерацијата на југот.

САД Најмалку три лица загинаа а 35 се повредени за време на протестите во Шарлотсвил

САД: Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, за време на протестите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Либертас - Свет

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти.

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

Три жртви на демонстрациите во Шарлотсвил

пред 4 дена - Локално - Свет

Три жртви има во нередите предизвикани од националистичкиот протест на белци во градот Шарлотсвил во американската држава Вирџинија.

Времеплов
x