20
Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 4 дена - Република - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар убедливо против Гумерсбах за третото место на турнирот во Германија

Вардар убедливо против Гумерсбах за третото место на турнирот во Германија

пред 4 дена - 24 вести - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар, по два порази, конечно ја запиша првата победа на контролниот турнир во Германија. Во битката за третото место го совладаа домаќинот Гумерсбах со убедливи 37-26.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 4 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 4 дена - Курир - Ракомет

„Црвено-црните“ уште во првото полувреме покажаа дека се за класа подобри од германската екипа, па на одмор заминаа со предност од високи шест гола разлика, 18-11.

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 4 дена - Вистина - Без катеторија

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар му се истури на Гумерсбах

Вардар му се истури на Гумерсбах

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар конечно одигран одлични 60 минути во подготовките на новата сезона, откако го совладаа Гумерсбах со 37:26 (18:11).

Шампионите лесно преку Гумерсбах

Шампионите лесно преку Гумерсбах

пред 4 дена - Македонски Спорт - Ракомет

Вардар во третиот натпревар на германскиот турнир „4 клуба“ ја забележа првата победа, откако со 37:26 го декласираше Гумерсбах...

Вардар му се истури на Гумерсбах

Вардар му се истури на Гумерсбах

пред 4 дена - Вечер - Спорт

Европскиот ракометен шампион Вардар конечно одигран одлични 60 минути во подготовките на новата сезона, откако го совладаа Гумерсбах со 37:26 (18:11).

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

Вардарци покажаа зошто се европски прваци

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Вардар со 37 26 го совлада Гумерсбах на турнирот во Германија

Вардар со 37-26 го совлада Гумерсбах на турнирот во Германија

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар конечно прикажа игра која се очекува од европскиот првак. Вардарци забележаа убедлива победа со 37-26 на дуелот против германскиот тим Гумерсбах на турнирот кој го организира токму оваа екипа.

Конечно  победа  Вардар го декласираше Гумерсбах

Конечно, победа: Вардар го декласираше Гумерсбах

пред 4 дена - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар попладнево стигнаа до својата прва победа во подготвителниот период, совладувајќи го Гумерсбах со 37-26 во мечот за третото место од турнирот што се игра во Германија.

Прва победа во подготвителниот период  Вардар се разбуди  Гумерзбах настрада

Прва победа во подготвителниот период: Вардар се разбуди, Гумерзбах настрада

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометен колектив, Вардар ја запиша првата победа во подготвителниот период и тоа над составот на Гумерзбаг кој беше совладан со 37-26.

Вардар покажа шампионска моќ

Вардар покажа шампионска моќ

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Актуелниот европски првак го декласираше тимот на Гумерсбах so 37:26 Шампионската моќ на Вардар се виде на дуелот против Гумерсбах, на турнирот „4 клуба“.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 4 дена - Канал 5 - Ракомет

Вардарци кои се на мини турнеја во Германија, завчера беа совладани второлигашот Бергишер, а вчера загубија од Рајн Некар во меч од турнирот кој се играше во Гумерсбах.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

пред 4 дена - Курир - Ракомет

Вардарци кои се на мини турнеја во Германија, завчера беа совладани второлигашот Бергишер, а вчера загубија од Рајн Некар во меч од турнирот кој се играше во Гумерсбах.

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 4 дена - Идивиди - Спорт

Гумерсбах, 13 август 2017 (МИА) - Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период.

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

Ракометарите на Вардар поразени од Рајн Некар

пред 4 дена - Вистина - Без катеторија

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

Втор пораз на ракометарите на Вардар на турнирот во Германија

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар го претрпе и вториот пораз во подготвителниот период. Вардарци кои се на...

Рајн Некар пресилен за Вардар

Рајн Некар пресилен за Вардар

пред 5 дена - Македонски Спорт - Ракомет

Европскиот шампион, РК Вардар стигна до вториот пораз во турнирот во Германија, откако Рајн Некар Левен со 34:25 беше подобар...

Вардар немоќен против расположениот Рајн Некар

Вардар немоќен против расположениот Рајн-Некар

пред 5 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на македонскиот и европски шампион Вардар го доживеаја вториот пораз на турнирот во Гумерзбах. Денеска поуспешни од „црвено-црните“ беа ракометарите на Рајн-Некар Левен кои го добија натпреварот со убедливи 34:25.

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Вардар загуби од Рајн Некар

Вардар загуби од Рајн Некар

пред 5 дена - Вечер - Спорт

Тренерот Раул Гонзалез не можеше да смета на Лука Циндриќ, Страхиња Милиќ и Владо Недановски кои се пожалија повреда. Во...

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар  ќе ираат за 3  место на турнирот во Гумерзбах

Ракометарите на Вардар загубија од Рајн Некар, ќе ираат за 3. место на турнирот во Гумерзбах

пред 5 дена - Република - Ракомет

Вардар ќе игра за третото место на турнирот во Гумерзбах, Германија откако во полуфиналето денеска Рајн Некар беше подобар и триумфираше со 34-25 (14-10).

Рајн Некар многу понапред од Вардар

Рајн Некар многу понапред од Вардар

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар поразен од Рајн Некар во полуфиналето на турнирот во Гумерсбах, 25:34 (10:14). Актуелниот европски шампион, екипата на Вардар го загуби првиот официјалне натпревар во новата евро-кампања.

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 5 дена - Канал 5 - Ракомет

Ракометарите на Вардар кои по подготовките во Словенија, заминаа за Германија каде ќе одиграат три контролни средби, го загубија првиот против Бергишер со 25-27 полувреме 17-14.

Вардар поразен од Бергишер

Вардар поразен од Бергишер

пред 5 дена - Вистина - Без катеторија

Ракометарите на Вардар ја одиграа првата од трите контролни средби во Германија. Европскиот ракометен првак загуби од екипата која испадна од Бундеслигата, поранешниот клуб на Ацо Јоновски, Бергишер со 27-25 (17-14).

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

Вардарци поразени од германскиот тим Бергишер

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Актуелниот европски и македонски шампион Вардар е поразен на гостувањето во Германија кај екипата на Бергишер. Ракометарите...

Времеплов
x