20
Сергеј Четковиќ ќе ги забавува скопјани на Кејот 13 Ноември

Сергеј Четковиќ ќе ги забавува скопјани на Кејот 13 Ноември

пред еден месец - Скопје Инфо - Забава

Градоначалникот Коце Трајановски очекува во наредните месец дена главниот град да го посетат над 100 илјади луѓе. Вечерва на Кејот 13 Ноември ќе настапи Сергеј Четковиќ, за утре закажана е забава со Бајага и Инструктори.

Започнува првиот викенд од големата забава Супер Скопје

Започнува првиот викенд од големата забава Супер Скопје

пред еден месец - Вистина - Сцена

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

ВЕЧЕРВА ЗАПОЧНУВА СУПЕР СКОПЈЕ

ВЕЧЕРВА ЗАПОЧНУВА СУПЕР СКОПЈЕ

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва /18.08.2017 година, петок/ на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

Започнува првиот викенд од големата забава Супер Скопје

пред еден месец - Денешен - Македонија

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

Започнува првиот викенд од големата забава Супер Скопје

Започнува првиот викенд од големата забава Супер Скопје

пред еден месец - Курир - Скопје

На оваа локација во рамките на „Супер Скопје“, покрај вечерашниот концерт на Четковиќ, скопјани утре, сабота, од 21 часот ќе се забавуваат со Бајага и Инструктори.

Почнува првиот фестивал Супер Скопје

Почнува првиот фестивал „Супер Скопје“

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Нова музичка манифестација „Супер Скопје“ почнува вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град. Во наредните петоци и саботи...

Вечерва започнува лудата журка во Скопје Прв викенд од големата забава

Вечерва започнува лудата журка во Скопје: Прв викенд од големата забава

пред еден месец - Прес 24 - Скопје

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

Почнува првиот фестивал Супер Скопје

Почнува првиот фестивал „Супер Скопје“

пред еден месец - 24 вести - Култура

Нова музичка манифестација „Супер Скопје“ почнува вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град. Во наредните петоци и саботи...

Почнува првиот фестивал Супер Скопје

Почнува првиот фестивал „Супер Скопје“

пред еден месец - A1on - Забава

Нова музичка манифестација „Супер Скопје“ почнува вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град. Во наредните петоци и саботи...

Стартува Супер Скопје  Викендов доаѓаат Сергеј Четковиќ Бајага и Инструктори

Стартува „Супер Скопје“: Викендов доаѓаат Сергеј Четковиќ, Бајага и Инструктори

пред еден месец - Скопје Инфо - Скопје

Викендов стартува проектот „Супер Скопје“. Градоначалникот Коце Трајановски очекува во наредните месец дена главниот град да го посетат над 100 илјади луѓе.

Вечерва почнува забава со Супер Скопје

Вечерва почнува забава со „Супер Скопје“

пред еден месец - +Инфо - Скопје

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

Сергеј Четковиќ и Бајага ќе настапат на Супер Скопје а забавата почнува вечерва

Сергеј Четковиќ и Бајага ќе настапат на Супер Скопје, а забавата почнува вечерва

пред еден месец - еМАГАЗИН - Забава

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

Вечерва започнува „Супер Скопје“, ова е програмата…

пред еден месец - Нетпрес - Македонија

Со настапот на Сергеј Четковиќ вечерва на Кејот 13 Ноевмри во 21 часот и официјално ќе започне првиот викенд од големата забава „Супер Скопје“.

Почнува првиот фестивал Супер Скопје

Почнува првиот фестивал „Супер Скопје“

пред еден месец - Локално - Македонија

Нова музичка манифестација „Супер Скопје“ почнува вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град. Во наредните петоци и саботи...

Почнува првиот фестивал Супер Скопје

Почнува првиот фестивал „Супер Скопје“

пред еден месец - Либертас - Сцена

Нова музичка манифестација „Супер Скопје“ почнува вечер на Кејот „13 Ноември“ во главниот град. Во наредните петоци и саботи...

Трајановски Стартува Супер Скопје  викендов доаѓаат Бајага и Инструктори

Трајановски: Стартува „Супер Скопје“- викендов доаѓаат Бајага и Инструктори

пред еден месец - Курир - Скопје

Градоначалникот Коце Трајановски очекува во наредните месец дена главниот град да го посетат над 100 илјади луѓе. Во сабота настапува Сергеј Четковиќ, а во недела Бајага и Инструктори.

Музички спектакл викендов во Скопје  Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори на Кеј 13 ноември

Музички спектакл викендов во Скопје - Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори на Кеј „13 ноември“

пред еден месец - Алфа - Македонија

Вистински музички спектакл викендов во Скопје. Како дел од манифестацијата „Супер Скопје“, градот на едно место ќе собере повеќе звучни музички имиња.

Утревечер почнува манифестацијата Супер Скопје

Утревечер почнува манифестацијата Супер Скопје

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Утревечер почнува манифестацијата Супер Скопје Викендов почнува забавната манифестација Супер Скопје....

Стартува Супер Скопје  Викендов доаѓаат Бајага и Инструктори

Стартува „Супер Скопје“ – Викендов доаѓаат Бајага и Инструктори

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Викендов стартува проектот „Супер Скопје“. Градоначалникот Коце Трајановски очекува во наредните месец дена главниот град да го посетат над 100 илјади луѓе.

Почнува Супер Скопје Викендов супер забава со Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори

Почнува Супер Скопје: Викендов супер забава со Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори

пред еден месец - Курир - Скопје

Со овој настан се најавени четири викенди со супер забава на четири различни локации. Овој петок и сабота се резервирани за едни од најголемите балкански ѕвезди.

Викендов супер забава со Сергеј Четковиќ  Бајага и Инструктори во Скопје

Викендов супер забава со Сергеј Четковиќ , Бајага и Инструктори во Скопје

пред еден месец - Скопје Инфо - Скопје

Викендов почнува првиот дел од Супер Скопје. Со овој настан се најавени четири викенди со супер забава на четири различни локации.

Следните четири викенди кафулињата и рестораните во Скопје ќе работат до 2 часот по полноќ

Следните четири викенди кафулињата и рестораните во Скопје ќе работат до 2 часот по полноќ

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Советот на градот Скопје денеска треба да донесе одлука со која работното време на угостителските објекти треба да се продолжи за еден час во следните четири викенди.

Луда забава во Скопје викендов со Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори

Луда забава во Скопје викендов со Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори

пред еден месец - Прес 24 - Скопје

Со овој настан се најавени четири викенди со супер забава на четири различни локации. Овој петок и сабота се резервирани за едни од најголемите балкански ѕвезди.

Викендов супер забава со Сергеј Четковиќ и Бајага и Инструктори

пред еден месец - Нетпрес - Живот

Викендов почнува првиот дел од Супер Скопје. Со овој настан се најавени четири викенди со супер забава на четири различни локации.

Наредните четири викенди СУПЕР СКОПЈЕ

Наредните четири викенди „СУПЕР СКОПЈЕ“

пред еден месец - Cooltura - Култура

Одлична музика и многу забава наредните четири викенди на поголем број на локации во рамки на големиот настан СУПЕР СКОПЈЕ.

Времеплов
x