20
Македонските кадети поразени и од Исланд

Македонските кадети поразени и од Исланд

пред еден месец - Сител - Кошарка

Македонската кадетска репрезентација е поразена од Исланд во натпревар за пласман од 13-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Одлично прво  очајно второ полувреме

Одлично прво, очајно второ полувреме

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

По одличните 20 минути во кои имавм предност (38:31), застанавме во вториот дел, тоа Словенија знаеше да го искористи и да...

Втор пораз на македонските кошаркарски кадетки на ЕП во Скопје

Втор пораз на македонските кошаркарски кадетки на ЕП во Скопје

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Втор пораз на женската кадетска селекција на Македонија во рамките од Б дивизијата на Европското првенство за кошаркарски до 16 години што се одржува во Скопје.

Втор пораз на македонските кошаркарски кадетки на ЕП во Скопје

Втор пораз на македонските кошаркарски кадетки на ЕП во Скопје

пред еден месец - Канал 5 - Кошарка

Откако вчера загубија од Украина, избраничките на Стојна Вангеловска, вечерва се совладани и од соодветната селекција на Словенија со 62:73 по четвртини 16-17, 22-14, 8-16 и 16-26 во меч од 2.

Кадетите поразени и од Исланд  ќе се бориме за 15  позиција

Кадетите поразени и од Исланд, ќе се бориме за 15. позиција

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија го забележа и петтиот пораз на Европското првенство, дивизија Б кое се одржува во соседна Софија.

Загубивме и од Исланд  ќе се бориме за 15 место

Загубивме и од Исланд, ќе се бориме за 15 место

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Слабата последна четвртина во која противникот направи предност од 15 поени, донесе нов неуспех, (66:70) на ЕП во Софија.

Македонските кошаркарски кадети поразени и од Исланд

Македонските кошаркарски кадети поразени и од Исланд

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Македонската кадетска репрезентација е поразена од Исланд во натпревар за пласман од 13-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Македонските кадети поразени и од Исланд

Македонските кадети поразени и од Исланд

пред еден месец - A1on - Кошарка

Македонската кадетска репрезентација е поразена од Исланд во натпревар за пласман од 13-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Кадетките поразени од Украина на стартот на ЕП во Скопје

Кадетките поразени од Украина на стартот на ЕП во Скопје

пред еден месец - Сител - Кошарка

Женската кадетска репрезентација на Македонија со пораз го запошна својот настап во Б дивизијата на Европскиот шампионат за кошаркарки до 16 години што се одржува во Скопје.

Без решенија за Украинките

Без решенија за Украинките

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Репрезентативните кошаркари им парираа на врсничките од Украина во првиот дел од натпреварот, но концентрацијата изостана во вториот дел што резултира со пораз (40:58).

Македонските кадети поразени од Босна и Херцеговина

Македонските кадети поразени од Босна и Херцеговина

пред еден месец - Сител - Кошарка

Македонската кадетска репрезентација е поразена од Босна и Херцеговина во натпревар за пласман од 9-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Македонските кадети поразени од Босна и Херцеговина

Македонските кадети поразени од Босна и Херцеговина

пред еден месец - Курир - Кошарка

Нашите кадети се поразени од соодветната селекција на Босна и Херцеговина со 82:67 по четвртини 15-12, 27-19, 19-14 и 21-22).

И босанските кадети пресилни за нашите

И босанските кадети пресилни за нашите

пред еден месец - Република - Кошарка

Машката кадетска селекција на Македонија продолжи со лошите игри и уште полоши резултати на ЕП од Дивизијата „Б“ во Софија.

И босанските кадети пресилни за македонските

И босанските кадети пресилни за македонските

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

По новиот убедлив пораз, сега и од БиХ (67:82), нашиот тим „Под 16" години ќе се бори за пласман од 13 до 16 позиција на ЕП од Дивизијата „Б".

Македонските кадетки со пораз го започнаа ЕП во Скопје

Македонските кадетки со пораз го започнаа ЕП во Скопје

пред еден месец - Локално - Спорт

Женската кадетска репрезентација на Македонија со пораз го започна својот настап во Б дивизијата на Европскиот шампионат за кошаркарки до 16 години што се одржува во Скопје.

Кадетите против БиХ во меч за пласман од 9 16 место на ЕП

Кадетите против БиХ во меч за пласман од 9-16 место на ЕП

пред еден месец - Сител - Кошарка

Македонската кадетска репрезентација денеска го игра првиот меч за пласма на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Времеплов
x