20
Македонските кадети поразени и од Исланд

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

Македонската кадетска репрезентација е поразена од Исланд во натпревар за пласман од 13-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

Одлично прво  очајно второ полувреме

Одлично прво, очајно второ полувреме

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

По одличните 20 минути во кои имавм предност (38:31), застанавме во вториот дел, тоа Словенија знаеше да го искористи и да...

Втор пораз на македонските кошаркарски кадетки на ЕП во Скопје

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Втор пораз на женската кадетска селекција на Македонија во рамките од Б дивизијата на Европското првенство за кошаркарски до 16 години што се одржува во Скопје.

пред 3 месеци - Канал 5 - Кошарка

Откако вчера загубија од Украина, избраничките на Стојна Вангеловска, вечерва се совладани и од соодветната селекција на Словенија со 62:73 по четвртини 16-17, 22-14, 8-16 и 16-26 во меч од 2.

Кадетите поразени и од Исланд  ќе се бориме за 15  позиција

Кадетите поразени и од Исланд, ќе се бориме за 15. позиција

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

Кадетската кошаркарска репрезентација на Македонија го забележа и петтиот пораз на Европското првенство, дивизија Б кое се одржува во соседна Софија.

Загубивме и од Исланд  ќе се бориме за 15 место

Загубивме и од Исланд, ќе се бориме за 15 место

Слабата последна четвртина во која противникот направи предност од 15 поени, донесе нов неуспех, (66:70) на ЕП во Софија.

Македонските кошаркарски кадети поразени и од Исланд

пред 3 месеци - A1on - Кошарка

Кадетките поразени од Украина на стартот на ЕП во Скопје

Женската кадетска репрезентација на Македонија со пораз го запошна својот настап во Б дивизијата на Европскиот шампионат за кошаркарки до 16 години што се одржува во Скопје.

Без решенија за Украинките

Репрезентативните кошаркари им парираа на врсничките од Украина во првиот дел од натпреварот, но концентрацијата изостана во вториот дел што резултира со пораз (40:58).

Македонските кадети поразени од Босна и Херцеговина

Македонската кадетска репрезентација е поразена од Босна и Херцеговина во натпревар за пласман од 9-16 место на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.

пред 3 месеци - Курир - Кошарка

Нашите кадети се поразени од соодветната селекција на Босна и Херцеговина со 82:67 по четвртини 15-12, 27-19, 19-14 и 21-22).

И босанските кадети пресилни за нашите

пред 3 месеци - Република - Кошарка

Машката кадетска селекција на Македонија продолжи со лошите игри и уште полоши резултати на ЕП од Дивизијата „Б“ во Софија.

И босанските кадети пресилни за македонските

По новиот убедлив пораз, сега и од БиХ (67:82), нашиот тим „Под 16" години ќе се бори за пласман од 13 до 16 позиција на ЕП од Дивизијата „Б".

Македонските кадетки со пораз го започнаа ЕП во Скопје

пред 3 месеци - Локално - Спорт

Женската кадетска репрезентација на Македонија со пораз го започна својот настап во Б дивизијата на Европскиот шампионат за кошаркарки до 16 години што се одржува во Скопје.

Кадетите против БиХ во меч за пласман од 9 16 место на ЕП

Кадетите против БиХ во меч за пласман од 9-16 место на ЕП

Македонската кадетска репрезентација денеска го игра првиот меч за пласма на Европското првенство за кошаркари до 16 години што се одржува во Софија.