20
Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

пред еден месец - Start.mk - Свет

Исламската држава соопшти дека напаѓачот кој денеска бодеше луѓе со нож во рускиот град Сургут е нивен член, објави информативната агенција Амак, поврзана со Исламската држава.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

пред еден месец - Република - Свет

Исламската држава соопшти дека напаѓачот кој денеска бодеше луѓе со нож во рускиот град Сургут е нивен член, објави информативната агенција Амак, поврзана со Исламската држава.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

пред еден месец - Нетпрес - Свет

Исламската држава соопшти дека напаѓачот кој денеска бодеше луѓе со нож во рускиот град Сургут е нивен член, објави информативната агенција Амак, поврзана со Исламската држава.

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

пред еден месец - Курир - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападна минувачи, од кои двајца се во критична здравствена состојба. Полицијата го застрела напаѓачот.

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

пред еден месец - Start.mk - Свет

Исламска држава презеде одговорност за нападот со нож во рускиот град Сургут во Сибир, јави агенцијата Амак блиска до џихадистичката група.

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

пред еден месец - Вечер - Свет

Исламска држава презеде одговорност за нападот со нож во рускиот град Сургут во Сибир, јави агенцијата Амак блиска до џихадистичката група.

ИД презеде одговорност и за нападот во Сургут

ИД презеде одговорност и за нападот во Сургут

пред еден месец - +Инфо - Свет

Исламска држава презеде одговорност за нападот со нож во рускиот град Сургут во Сибир, јави агенцијата Амак блиска до џихадистичката група.

ИД презеде одговорност за нападот во Сургут

пред еден месец - ТВ Нова - Свет

Исламска држава презеде одговорност за нападот со нож во рускиот град Сургут во Сибир, јави агенцијата Амак блиска до џихадистичката група.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

пред еден месец - Нова ТВ - Свет

фото: ЕПА Исламската држава ја презеде одговорноста за напаѓачот кој денеска со нож бодеше луѓе градот Сургут, Русија. Повредени беа седум лица од кои две се наоѓаат во животна опасност.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - Сител - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија

пред еден месец - Локално - Свет

Исламската држава соопшти дека напаѓачот кој денеска бодеше луѓе со нож во рускиот град Сургут е нивен член, објави информативната агенција Амак, поврзана со Исламската држава.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - Start.mk - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - Курир - Свет

Во нападот беа ранети еден полицаец и петмина минувачи. Тешко ранета жена подоцна им подлегна на повредите во болница. Исламска...

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - +Инфо - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

Осум лица повредени во напад со нож во Русија

Осум лица повредени во напад со нож во Русија

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Маж напаѓал минувачи кои се движеле из централните улици во градот, при што повредил осум луѓе, објави Рускиот истражен комитет.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - ТВ Нова - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - Вечер - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

НАПАД во Русија Човек со нож пресече осум лица на улица

НАПАД во Русија: Човек со нож пресече осум лица на улица!

пред еден месец - Сител - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“.

Драма во Русија Со нож нападнал пешаци осум лица повредени

Драма во Русија: Со нож нападнал пешаци, осум лица повредени

пред еден месец - Република - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“.

Осум луѓе повредени во напад со нож во Русија

Осум луѓе повредени во напад со нож во Русија

пред еден месец - 24 вести - Свет

Најмалку осум луѓе се повредени при напад со нож во рускиот град Сургут во Сибир, а потоа напаѓачот е застрелан од полицијата, објавија денеска руските власти.

УШТЕ ЕДЕН КРВАВ НАПАД Избодени осум минувачи во Русија

УШТЕ ЕДЕН КРВАВ НАПАД: Избодени осум минувачи во Русија

пред еден месец - Бркај работа - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“.

Уште еден крвав напад го потресе светот Избодени минувачи во Русија крв на улиците

Уште еден крвав напад го потресе светот: Избодени минувачи во Русија, крв на улиците

пред еден месец - Прес 24 - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“.

УШТЕ ЕДЕН КРВАВ НАПАД Избодени осум минувачи во Русија

УШТЕ ЕДЕН КРВАВ НАПАД: Избодени осум минувачи во Русија

пред еден месец - Курир - Свет

Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“. Нападот се случил во Сургут, во Ханти-мансискиот автономен округ.

Осум минувачи ранети во рускиот град Сургут напаѓачот убиен

Осум минувачи ранети во рускиот град Сургут, напаѓачот убиен

пред еден месец - +Инфо - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“.

Осум минувачи ранети во рускиот град Сургут напаѓачот убиен

Осум минувачи ранети во рускиот град Сургут, напаѓачот убиен

пред еден месец - +Инфо - Свет

Осум лица се повредени кога непознат маж со нож нападнал минувачи во рускиот град Сургут. Како што навеле сведоци на настанот, полицијата го убила напаѓачот, пренесе „Раша тудеј“.

Локален жител е напаѓачот во Русија

Локален жител е напаѓачот во Русија

пред еден месец - Локално - Свет

Мажот кој со нож нападна случајни минувачи во рускиот град Сургут, идентификуван е како лкокален жител. „Истражителите го...

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - Нетпрес - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

Драма во Русија: Напаѓач со нож избоде осум луѓе

пред еден месец - Нетпрес - Свет

Непознат напаѓач вооружен со нож денеска нападна случајни минувачи на улица во Сургут, Русија, град со 300.000 жители. Во нападот се повредени најмалку осум лица, но нема загинати.

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот во Камбрилс

пред еден месец - Локално - Свет

Џихадистичката група Исламска држава денеска ја презеде одговорноста за нападот во туристичкиот град Камбрилс, во шпанската...

ДРАМА ВО РУСИЈА Со нож нападнал пешаци осум лица повредени

ДРАМА ВО РУСИЈА: Со нож нападнал пешаци, осум лица повредени

пред еден месец - ТВ Нова - Свет

Машко лице со нож нападнал случајни минувачи во рускиот град Сургут. Осул лица се повредени. Мотивот за нападот се уште не е познат, а полицијата е во обид да го идентификува напаѓачот.

Времеплов
x