20
Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Противпожарната единица од Тетово потпомогната и од нивните колеги од Гостивар и од локалното население, успеа да го локализира пожарот кој изби попладнево во депонијата на влезот на Тетово.

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

пред еден месец - Сител - Македонија

Градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи заедно со раководителот на Територијалната противпожарна единица Ука Алити попладнево одржаа прес -конференција во близина на запалената дива депонија на влезот во гардот.

Локализиран пожарот во депонијата во Тетово

Локализиран пожарот во депонијата во Тетово

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Пожарот на тетовската дива депонија е локализиран, но сѐ уште не е целосно изгаснат. Од депонијата и понатаму избиваат облаци...

ГРАЃАНИТЕ БАРААТ ЕВАКУАЦИЈА Состојбата во Тетово е критична густ црн канцероген облак ги гуши Тетовчани

ГРАЃАНИТЕ БАРААТ ЕВАКУАЦИЈА: Состојбата во Тетово е критична, густ црн канцероген облак ги гуши Тетовчани!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Алармантна е состојбата во Тетово, изби пожар од дивата депонија. Се случи токму она од кое тетовчани стравува- дека ќе се соочат со истиот проблем како стружани.

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи заедно со раководителот на Територијалната противпожарна единица Ука Алити попладнево одржаа прес -конференција во близина на запалената дива депонија на влезот во гардот.

Гори тетовската депонија

Гори тетовската депонија

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Засега не се знаат точните причини зошто и како избувнал огнот на депонијата што ЈКП Тетово во изминатите години ја користеше како претоварна станица за сметот што се собира од градот.

СОСТОЈБАТА ВО ТЕТОВО АЛАРМАНТНА Гори депонијата на само 100 метри од центарот на градот во опасност силосите со жито на Жито Тетово

СОСТОЈБАТА ВО ТЕТОВО АЛАРМАНТНА: Гори депонијата на само 100 метри од центарот на градот, во опасност силосите со жито на „Жито Тетово“!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Алармантна е состојбата во Тетово, изби пожар од дивата депонија. Се случи токму она од кое тетовчани стравува- дека ќе се соочат со истиот проблем како стружани.

Гори тетовската депонија

Гори тетовската депонија

пред еден месец - Сител - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува близу до силосите на Жито полог.

АЛАРМАНТНО ВО ТЕТОВО Гори депонијата ФОТО ВИДЕО

АЛАРМАНТНО ВО ТЕТОВО: Гори депонијата (ФОТО+ВИДЕО)

пред еден месец - Курир - Македонија

Пламените јазици се шират кон силосите за жито на влезот на Тетово. Во близнина има и далековод кој што исто така може да биде зафатен од пожарот.

Гори депонија во Тетово Арифи не знае дали може да се справи со пожарот

Гори депонија во Тетово, Арифи не знае дали може да се справи со пожарот

пред еден месец - A1on - Македонија

Околу 14 часот избувна пожар во Тетово, на депонијата во близина на силосите за жито на „Жито Полог“. Граѓаните велат дека градот е задушен во чад и непријатна смрдеа.

АЛАРМАНТНО Гори депонијата во Тетово

АЛАРМАНТНО: Гори депонијата во Тетово

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Алармантна е состојбата во Тетово, изби пожар од дивата депонија. Се случи токму она од кое тетовчани стравува – дека ќе се соочат со истиот проблем како стружани.

Гори дивата депонија во Тетово

Гори дивата депонија во Тетово

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува близу до силосите на компанијата „Жито Полог“. Не се...

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

Пожарот на тетовската депонија ставен под контрола

пред еден месец - Либертас - Македонија

Градоначалничката на општина Тетово Теута Арифи заедно со раководителот на Територијалната противпожарна единица Ука Алити попладнево одржаа прес -конференција во близина на запалената дива депонија на влезот во гардот.

АЛАРМАНТНО ВО ТЕТОВО Гори депонијата ФОТО ВИДЕО

АЛАРМАНТНО ВО ТЕТОВО: Гори депонијата (ФОТО+ВИДЕО)

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Алармантна е состојбата во Тетово, изби пожар од дивата депонија. Се случи токму она од кое тетовчани стравува- дека ќе се соочат со истиот проблем како стружани.

Гори тетовската депонија

Гори тетовската депонија

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што   минува близу до силосите на Жито полог.

По струшката Гори и тетовската депонија

По струшката: Гори и тетовската депонија

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што   минува близу до силосите на Жито полог.

Гори тетовската депонија

Гори тетовската депонија

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што   минува близу до силосите на Жито полог.

Локализиран пожарот во депонијата во Тетово

Локализиран пожарот во депонијата во Тетово

пред еден месец - Локално - Без катеторија

Пожарот на тетовската дива депонија е локализиран, но сѐ уште не е целосно изгаснат. Од депонијата и понатаму избиваат облаци...

Пожар на депонијата во Тетово

Пожар на депонијата во Тетово

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

принтскрин Утрово избувнал пожар на депонијата која се наоѓа на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува до силосите на „Жито полог“, јавува „Алсат М“.

Тетово во чад гори депонија кај силосите за жито

Тетово во чад, гори депонија кај силосите за жито

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Попладнево почна да гори депонија во близина на силосите за жито на „Жито Полог“ во Тетово, а чадот се гледа уште од првата патарина на автопатот Скопје-Тетово.

Голем пожар во депонијата во Тетово жителите се гушат во чад

Голем пожар во депонијата во Тетово, жителите се гушат во чад

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Фото Фејсбук/Хамди Сулејмани Голем пожар избувна во дивата депонија во Тетово, на самиот влез на градот. Пожарникарите се обидуваат да го локализираат пожарот, а огнот се шири кон силосите за жито на „Жито Полог“.

Гори депонијата во Тетово

Гори депонијата во Тетово

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува близу до силосите на Жито полог.

Гори дивата депонија во Тетово, чад и смрдеа низ градот

пред еден месец - Нетпрес - Македонија

Алармантна е состојбата во Тетово, изби пожар од дивата депонија. Се случи токму она од кое тетовчани стравува- дека ќе се соочат со истиот проблем како стружани.

Гори тетовската депонија

Гори тетовската депонија

пред еден месец - Либертас - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што   минува близу до силосите на Жито полог.

Гори тетовската депонија

Гори тетовската депонија

пред еден месец - Локално - Македонија

Од утринава нешто по 8:30 часот гори депонијата на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува близу до силосите на Жито полог.

Времеплов
x