20
Зенит ослабен доаѓа во Скопје   Паредес и Шатов не играат против Вардар

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес...

Вардар   Зенит завршува 1 1

Вардар - Зенит завршува 1:1!

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Досега сите мечеви во Европа, меѓу наши и руски клубови, кога се играле во Македонија завршувале 1:1. Значи утре на средбата Вардар - Зенит „треба“ да биде 1:1 Утрешната средба од 1.

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

пред една недела - Екипа - Фудбал

Рускиот клуб Зенит тргна кон Македонија со чартер авион, а тренерот Роберто Манчини во Санкт Петербург го остави најголемото засилување, Аргентинецот Леандро Паредес, кој од Рома дојде ова лето за сума од 23 милиони евра.

Кокорин е најголемата закана по Вардар

Кокорин е најголемата закана по Вардар

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Зенит се надева дека во Скопје ќе проработи неговиот напаѓач. Александар Кокорин иако има само 26 години, смени многу клубови во Русија.

Зенит  гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра  прва пречка на Вардар

Зенит, гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра, прва пречка на Вардар

пред една недела - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар в четврток ќе почне да го живее сонот во Лигата на Европа, a прва пречка пред домашната публика ќе биде рускиот гигант Зенит, предводен од Роберто Манчини.

Игонин  Вардар не е мотивирачки тим за Зенит  тоа може да е проблем за добра игра

Игонин: Вардар не е мотивирачки тим за Зенит, тоа може да е проблем за добра игра

пред една недела - Екипа - Фудбал

Пред пресметката меѓу Вардар и Зенит во четврток на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, поранешниот капитен на рускиот...

Вардарци го посетија здружението  Во мојот свет

Вардарци го посетија здружението „Во мојот свет“

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Дел од вардаровите фудбалери, вчера беа во посета на здружението за третман на лица со Аутизам, АДХД и Аспергеров синдром „Во мојот свет“ во скопската населба Аеродром.

Времеплов
x