20

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

пред една недела - Екипа - Фудбал

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Дурански израмнува за  романтичарите  против Шкендија

Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

Работнички успеа да израмни на 1-1 против Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

На полувремето од Купот на Македонија  Ренова е шокирана од Струга Трим Лум  Победа губи во Штип

На полувремето од Купот на Македонија: Ренова е шокирана од Струга Трим Лум… Победа губи во Штип!

Ренова изненадувачки губи со 0-2 пред своите навивачи, второлигашот Струга Трим Лум, на полувремето од првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија.

Ибраими погоди од пенал   Шкендија води против Работнички во Купот

Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

Екипата на Шкендија има предност од 0-1 против Работнички на полувремето од првиот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Пелистер им ја прекина доминацијата  Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

Пелистер им ја прекина доминацијата, Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Работнички и Шкендија денеска од 15,30 часот ќе го почнат двомечот од осминафиналето на националниот куп и една од двете екипи ќе мора да се прости од ова натпреварување.

Работнички   Шкендија е мега пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Работнички – Шкендија е мега-пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Работнички – Шкендија е клучната пресметка од осминафиналните двојки во Купот на Македонија. Првите натпревари од седум осминафинални...

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

пред една недела - Сител - Фудбал

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија.