20
Играше за Вардар  сега навива за Зенит

Играше за Вардар, сега навива за Зенит

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Можеби малкумина се сеќаваат на Олег Бајковс. Фудбалерот од Летонија кој што забележа неколку настапи за Вардар во својата кариера како лев бек, е веќе во Скопје Тој е страстен навивач на Зенит, и утре ќе биде на трибините на нашиот стадион.

Бане Ивановиќ со нетрпение го чека дуелот со Вардар

Бане Ивановиќ со нетрпение го чека дуелот со Вардар

пред една недела - Екипа - Фудбал

Одбранбениот фудбалер на Зенит, Бранислав Ивановиќ, во пресрет на дуелот против Вардар, во рамките од Лигата на Европа, вели дека со нетпрение ја чека средбата со нашиот национален шампион.

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар ќе бара рецепт за изненадување против Зенит, поранешниот освојувач на УЕФА купот, потоа преименуван во Европа Лига.

Глигоров  Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра протиов Зенит

Глигоров: Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра протиов Зенит

пред една недела - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа. Македонскиот...

Глигоров  Ќе го дадеме максимумот и ќе се бориме до последниот свиреж

Глигоров: Ќе го дадеме максимумот и ќе се бориме до последниот свиреж

пред една недела - Курир - Фудбал

Македонскиот шампион веќе ја исполни првата цел и обезбеди историски пласман во групната фаза, но еден од поискусните вардарови фудбалери Никола Глигоров смета дека црвено-црните нема да се задоволат со тоа.

Глигоров  Ќе го дадеме максимумот и ќе се бориме до последниот свиреж

Глигоров: Ќе го дадеме максимумот и ќе се бориме до последниот свиреж

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа. Македонскиот...

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

пред една недела - Сител - Фудбал

Embedded video for Вардарци подготвени за дуелот со Зенит Во четврток Вардар игра против руски Зенит.

Глигоров  Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра против Зенит

Глигоров: Ќе се обидеме да ја наметнеме нашата препознатлива игра против Зенит

пред една недела - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Вардар ги прават последните подготовки натпреварот со Зенит, прв од групната фаза во Лига Европа. Македонскиот...

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

пред една недела - Start.mk - Спорт

Управата на рускиот тим, како што вели во своето соопштение, сака што повеќе свои навивачи на дуелот против македонскиот...

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

Зенит ќе има подршка од 500 фанови во Скопје

пред една недела - Вечер - Спорт

Управата на рускиот тим, како што вели во своето соопштение, сака што повеќе свои навивачи на дуелот против македонскиот...

Околу 500 руски навивачи на пресметката со Вардар во Скопје

Околу 500 руски навивачи на пресметката со Вардар во Скопје!

пред една недела - Екипа - Фудбал

Раководството на Зенит деновиве ја активираше продажбата на билетите наменети за нивните навивачи за првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против Вардар во Скопје.

Времеплов
x