20
УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

пред една недела - Сител - Македонија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште, 24 Претор, 22 Маврово, 21 Лазарополе.

Времето утре во Македонија

Времето утре во Македонија

пред една недела - Алфа - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Какво време не очекува до крајот на неделата

Какво време не очекува до крајот на неделата

пред една недела - Република - Живот

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре сончево со слаб ветер

пред една недела - Вечер - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Временска прогноза за до крајот на неделата

Временска прогноза за до крајот на неделата

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

пред една недела - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Метео  Сончево и топло  температура до 33 степени

Метео: Сончево и топло, температура до 33 степени

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.

Какво време не очекува во текот на денешниот ден

Какво време не очекува во текот на денешниот ден?

пред една недела - Скопје Инфо - Скопје

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со температура до 32 степени

Сончево со температура до 32 степени

пред една недела - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температура ќе се движи од 25 до 32 степени.

Денес сончево со мала до умерена облачност

Денес сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - Денар - Економија

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните...

Следи нова промена со времето   ќе има ли спас од дождот

Следи нова промена со времето - ќе има ли спас од дождот?

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево време со свежи утра и температура до 32 степени

Сончево време со свежи утра и температура до 32 степени

пред една недела - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

пред една недела - Вистина - Сцена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

пред една недела - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната температура од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната температура од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - Либертас - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Времето денеска  Сончево со умерен ветер

Времето денеска: Сончево со умерен ветер

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните...

Сончево со температура до 32 степени

пред една недела - Нетпрес - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со умерен ветер

Сончево со умерен ветер

пред една недела - Кајгана - Македонија

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните...

Временска прогноза

Временска прогноза

пред една недела - Локално - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

УХМР најавува период на сончево време со свежи утра

УХМР најавува период на сончево време со свежи утра

пред една недела - Сител - Македонија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 32 Д. Капија, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид, 18 Маврово, 17 Лазарополе.

УХМР со соопштените до граѓаните  Следува посвежо време проследено со врнежи

УХМР со соопштените до граѓаните: Следува посвежо време проследено со врнежи

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во Македонија, ќе преовладува променливо облачно време. Претпладне ќе има услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали.

Утре сончево со мала облачност  наредните денови се потопло

Утре сончево со мала облачност, наредните денови се потопло

пред една недела - Start.mk - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 6 Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена.

Утре сончево со мала облачност  наредните денови се потопло

Утре сончево со мала облачност, наредните денови се потопло

пред една недела - Вечер - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 6 Температурата ќе се движи од 21 до 32 степена.

Температурата утре до 32 степени

Температурата утре до 32 степени

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Времеплов
x