20
Целта на лажните дојави за поставени бомби низ Русија

Целта на лажните дојави за поставени бомби низ Русија

пред една недела - Факултети - Култура

Сите се лажни Анонимни повици Тешка шлаканица за Путин Автор: Владо Вурушиќ

Тежок шамар на Путин еден ден пред воената вежба од која трепери половина Европа

Тежок шамар на Путин еден ден пред воената вежба од која трепери половина Европа

пред една недела - +Инфо - Без катеторија

Во Русија денес после пладне завладеало потполно лудило. Имено, налудничави и вознемирувачки анонимни телефонски повици за поставени бомби на многу јавни места во 17 градови, меѓу кои и Москва, ја потресоа Русија, пренесува Јутарњи лист.

Општа паника во Русија поради закана од поставени бомби

Општа паника во Русија поради закана од поставени бомби

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Испразнети се трговските центри, железничките станици и универзитетот. Слични закани има и низ цела Русија и тоа во 22 града на 190 локации.

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

пред една недела - Алфа - Свет

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби.

Масовна евакуација ширум Русија поради лажни дојави за бомби

Масовна евакуација ширум Русија поради лажни дојави за бомби

пред една недела - 24 вести - Свет

Повеќе од 20 трговски центри, железнички станици и универзитети се евакуирани во Москва, како последица на предупредувањата за поставени експлозиви.

Во Москва евакуирани над 10 000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

пред една недела - Start.mk - Свет

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј".

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

пред една недела - Сител - Свет

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби.

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби.

Евакуации ширум Русија  дојави за бомби на 20 места

Евакуации ширум Русија, дојави за бомби на 20 места

пред една недела - Курир - Свет

– Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се уште не е потврден, наведе извор од итните служби за руски медиуми.

Во Москва евакуирани над 10 000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

пред една недела - Вечер - Свет

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј".

Евакуации ширум Русија  дојави за бомби на 20 места

Евакуации ширум Русија, дојави за бомби на 20 места

пред една недела - Прес 24 - Свет

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби.

Повеќе од 20 илјади луѓе евакуирани во Москва поради анонимни пријави за бомба

Повеќе од 20 илјади луѓе евакуирани во Москва поради анонимни пријави за бомба

пред една недела - A1on - Свет

Повеќе од 20 илјади луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва поради дојави за бомба.

Лажни дојави за бомби ширум Русија

Лажни дојави за бомби ширум Русија

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Повеќе од 20 трговски центри, железнички станици и универзитети се евакуирани во Москва, како последица на предупредувањата за поставени експлозиви.

Москва  Дојава за бомби  итна евакуација на 10 000 луѓе

Москва: Дојава за бомби, итна евакуација на 10.000 луѓе

пред една недела - Кајгана - Свет

Повеќе од 10.000 луѓе биле евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва, следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“.

Општа паника во Москва  се евакуираат 10 000 луѓе

Општа паника во Москва, се евакуираат 10.000 луѓе

пред една недела - Локално - Свет

Повеќе од 10.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и од универзитетот во Москва, по дојавата дека на тие места има поставени бомби.

Хаос во Русија  Дојава за бомба во 7 училишта  илјадници ученици евакуирани

Хаос во Русија: Дојава за бомба во 7 училишта, илјадници ученици евакуирани

пред една недела - Прес 24 - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

пред една недела - Алфа - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

пред една недела - Курир - Свет

Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и административни згради во овој уралски град се евакуирани половина час откако полицијата добила дојава за поставен експлозив, јави ТАСС.

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

пред една недела - A1on - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Дојава за бомба во Русија евакуира седум училишта

Дојава за бомба во Русија евакуира седум училишта

пред една недела - +Инфо - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Евакуирани седум училишта во Русија поради дојави за подматнати бомби

Евакуирани седум училишта во Русија поради дојави за подматнати бомби

пред една недела - Локално - Свет

Повеќе од 5.700 ученици и наставен кадар во седум училишта во уралскиот град Перм во Русија се евакуирани поради дојава и закана со подметната бомба, соопшти локалното министерство за безбедност.

Времеплов
x