20
 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Лазаров постигна пет погододоци на гостувањето кај Маси и заедно со Давид Балагер Ромеу беа најефикасните во триумфот на Нант со 28:22.

 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред една недела - A1on - Ракомет

Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров имаше успешно деби во дресот на Нант на отворањето на новата сезона во Француската лига.

 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред една недела - Курир - Ракомет

Лазаров постигна пет погододоци на гостувањето кај Маси и заедно со Давид Балагер Ромеу беа најефикасните во триумфот на Нант со 28:22.

 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред една недела - Локално - Спорт

– Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров имаше успешно деби во дресот на Нант на отворањето на новата сезона во Француската лига.

Лазаров со петка ја отвори сезоната во Франција

Лазаров со „петка“ ја отвори сезоната во Франција

пред една недела - Дерби - Ракомет

Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе игра за Нант, тим со кој веќе го освои пехарот „Трофеј на шампионите“, а пак вечерва имаше позитивен старт на сезоната во францускиот шампионат.

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

пред една недела - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров со екипата на Нант ја прослави првата победа во француската лига. Во првото коло во шампионатот, Нант славеше убедлива победа на гостувањето против Маси со 22-28.

Лазаров Во Нант не е сончево како во Македонија и Барселона имаме добар тим и титула па

Лазаров: Во Нант не е сончево како во Македонија и Барселона, имаме добар тим и титула, па…

пред една недела - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе биде дел од екипата на Нант со која веќе освои еден значаен трофеј „Трофејот на шампионите“ победувајќи ги Монпелје и Пари Сен Жермен.

Лазаров Учам француски во Нант не е сончево како во Македонија и во Барселона

Лазаров: Учам француски, во Нант не е сончево како во Македонија и во Барселона…

пред една недела - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров е едно од најзвучните засилувања во францускиот ракомет летово, па македонскиот ас во дресот на Нант сосема оправдано се наоѓа во фокусот на вниманието пред стартот на новата сезона.

Времеплов
x