20
Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред една недела - +Инфо - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Скопскиот Кривичен суд на 25 февруари 2015 година донесе пресуда за поранешниот вработен во УБК, Звонко Костовски, со образложение...

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред една недела - Сител - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Костовски

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Костовски

пред една недела - Телма - Македонија

Врховниот суд на денешната седница ќе одлучува за судбината на Ѕвонко Костовски, кој е обвинет во случајот „Пуч“што го отвори Јавното обвинителство под раководство на поранешниот јавен обвинител, Марко Зврлевски.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред една недела - A1on - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховниот суд ќе одлучува по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховниот суд ќе одлучува по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред една недела - 24 вести - Македонија

Судиите треба да расправаат по однос на барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство...

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд

пред една недела - DW - Македонија

Пресудата за Костовски, која требаше да даде покритие на приказните за „жолти комбиња и странски служби“ во случајот „Пуч“, стана директен доказ против налогодавците и извршители на делото.

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд  ќе падне ли и последната лага

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд – ќе падне ли и последната лага?

пред една недела - Либертас - Македонија

Пресудата за Костовски, која требаше да даде покритие на приказните за „жолти комбиња и странски служби“ во случајот „Пуч“, стана директен доказ против налогодавците и извршители на делото.

 Салто мортале на Јово Вангеловски

„Салто мортале“ на Јово Вангеловски

пред една недела - Либертас - Колумни

Занимлива е стратегијата на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски за избегнување на сопствената одговорност за...

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Денеска Врховниот суд на седница ќе одлучува за судбината на еден од двајцата најпознати свиркачи во Македонија, Ѕвонко Костовски, човекот без кого никогаш немаше да се дознае дека поранешната власт прислушува пола милион граѓани.

Врховните судии ќе расправаат за замрзнувањето на имотот на ВМРО ДПМНЕ и за осудениот за прислушувањето Звонко Костовски

Врховните судии ќе расправаат за замрзнувањето на имотот на ВМРО-ДПМНЕ и за осудениот за прислушувањето Звонко Костовски

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Врховните судии на денешната седница ќе расправаат за барањето за заштита на законитоста поднесено од СЈО во случајот „Пуч“...

Врховниот суд ќе го разгледува барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ  како и за пресудата на обвинетиот Костовски

Врховниот суд ќе го разгледува барањето на СЈО  за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ , како и за пресудата на обвинетиот Костовски

пред една недела - Локално - Македонија

Врховниот суд на денешната седница ќе расправа за барањето за заштита на законитоста кое е поднесено од стран на Специјалното јавно обвинителство, а е во врска со случајот „Пуч“ за пресудата на шестообвинетиот, Ѕвонко Костовски.

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд Вангеловски

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд, Вангеловски

пред една недела - Локално - Македонија

Вангеловски не ги пуштил членовите на Советот за факти во Врховен за да направат увид во предметот за бегалците Грујевски и Бошкоски.

 Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

пред една недела - Сител - Македонија

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување...

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд Вангеловски

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд, Вангеловски

пред една недела - 24 вести - Македонија

Вангеловски не ги пуштил членовите на Советот за факти во Врховен за да направат увид во предметот за бегалците Грујевски и Бошкоски.

Костовски признал дека извршил дело кое не постои

Костовски признал дека извршил дело кое не постои

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Пресудата за свиркачот Ѕвонко Костовски за која Специјалното јавно обвинителство поднесе и барање за испитување на законитоста, затоа што како што велат од СЈО имаат неколку спорни моменти ќе се расправа утре на седница на Врховниот суд.

 Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

пред една недела - A1on - Македонија

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување...

Најавена кривична за Јово Вангеловски

Најавена кривична за Јово Вангеловски

пред една недела - Телма - Македонија

Судскиот совет за утврдување на факти кој ги истражува судиите за бегството на Горан Грујовски и Никола Бошкоски стигна само до влезот на Врховниот суд.

Зелена лупа Зошто Јово Вангеловски со судската полиција ги брка членовите на Советот

Зелена лупа: Зошто Јово Вангеловски со судската полиција ги брка членовите на Советот?

пред една недела - +Инфо - Македонија

„Зелена лупа”, како иницијатор за поведување на постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани...

Врховен Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Врховен: Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

пред една недела - Сител - Македонија

Откако Советот за утврдување на факти писмено ќе го образложи барањето за пристап, Судот ќе определи време и простор, велат...

Врховен Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Врховен: Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

пред една недела - A1on - Македонија

Откако Советот за утврдување на факти писмено ќе го образложи барањето за пристап, Судот ќе определи време и простор, велат...

Врховен суд Прво да образложат па после ќе добијат увид во списите за Грујовски и за Бошковски

Врховен суд: Прво да образложат, па после ќе добијат увид во списите за Грујовски и за Бошковски

пред една недела - Либертас - Македонија

Прво Советот за утврдување на факти писмено да го образложи барањето за пристап до списите од предметите „Таргет“ и „Тврдина“, а потоа Врховниот суд ќе определи време и простор, соопштиле од судот за државната новинска агенција МИА.

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство ако тоа го побара СЈО

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство, ако тоа го побара СЈО

пред една недела - Локално - Македонија

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди таа за САКАМДАКАЖАМ.

 Зелена лупа  Кривичната постапка против Вангеловски е нов удар врз судиите на НЕ правдата

„Зелена лупа”: Кривичната постапка против Вангеловски е нов удар врз судиите на НЕ-правдата

пред една недела - Либертас - Македонија

„Зелена лупа”, како иницијатор за поведување на постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани...

Вангеловски не дозволува увид во предметите Тврдина и Таргет

Вангеловски не дозволува увид во предметите „Тврдина“ и „Таргет“

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не дозволил Советот за утврдување одговорност кај судија да направи увид во предметите на Специјалното обвинителство, “Тврдина“, „Таргет“.

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујовски и за Бошковски да влезе во Врховен

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујовски и за Бошковски да влезе во Врховен

пред една недела - Локално - Македонија

На Комисијата која истражува дали судиите од Кривичниот, Апелацискиот и од Врховниот суд, кои одлучувале по барањата за притвори,...

Кривична за Јово Вангеловски не дозволил увид во Таргет и Тврдина

Кривична за Јово Вангеловски, не дозволил увид во „Таргет“ и „Тврдина“

пред една недела - +Инфо - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не ѝ дозволил на Комисијата од Советот за утврдување на факти да направи увид во предметите „Таргет“ и „Тврдина“ во коишто се обвинети и двајцата бегалци, Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство ако тоа го побара СЈО

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство, ако тоа го побара СЈО

пред една недела - Либертас - Македонија

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди таа за САКАМДАКАЖАМ.

Кривична за Вангеловски бидејќи не дозволил увид за Грујовски и Бошковски во Врховен

Кривична за Вангеловски бидејќи не дозволил увид за Грујовски и Бошковски во Врховен

пред една недела - Либертас - Македонија

На Комисијата која истражува дали судиите од Кривичниот, Апелацискиот и Врховниот суд, кои одлучувале по барањата за притвори...

50 дена бегство МВР истражува кој им помогнал на Грујевски и Бошковски

50 дена бегство:МВР истражува кој им помогнал на Грујевски и Бошковски

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Речиси 50 дена нема ни трага ни глас од Горан Грујевски и Никола Бошковски, двајцата поранешни началници во петтата управа на УБК кадешто е системот за прислушување, обвинети од СЈО за следење коминукации и за уништување на опремата.

Времеплов
x