20
Свежо утро и пораст на дневната температура

Свежо утро и пораст на дневната температура

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Метео аларм  Ново невреме деновиве и пад на температурите

Метео аларм: Ново невреме деновиве и пад на температурите

пред една недела - Сител - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ=6 Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 33 степени.

Викендов промена на времето

Викендов промена на времето

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Какво време не очекува денес

Какво време не очекува денес?

пред една недела - Вистина - Сцена

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Свежо утро и пораст на дневната температура

Свежо утро и пораст на дневната температура

пред една недела - Популарно - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Какво време не очекува денес

Какво време не очекува денес?

пред една недела - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност 6. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен југозападен ветер.

Денес сончево и стабилно  максималните температури до 33 степени

Денес сончево и стабилно, максималните температури до 33 степени

пред една недела - Денар - Економија

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат од 6 до 15 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени.

Престои убав сончев ден

Престои убав сончев ден

пред една недела - Сител - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Викендов следи промена на времето

Викендов следи промена на времето

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Свежо утро и пораст на дневната температура

Свежо утро и пораст на дневната температура

пред една недела - A1on - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Денеска не очекува сончево време

Денеска не очекува сончево време

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност 6. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен југозападен ветер.

Денеска сончево со температура до 33 степени  следува период на сончево време со свежи утра

Денеска сончево со температура до 33 степени, следува период на сончево време со свежи утра

пред една недела - Либертас - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

Времето денска  Стабилно и топло

Времето денска: Стабилно и топло

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималните дбевни температури ќе се движат од 6 до 15 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени.

Следува период на стабилно и топло време

Следува период на стабилно и топло време

пред една недела - Кајгана - Македонија

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат од 6 до 15 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 33 степени.

Ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер

Ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер

пред една недела - Локално - Македонија

– Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште, 24 Претор, 22 Маврово, 21 Лазарополе.

Утре сончево со слаб ветер

Утре сончево со слаб ветер

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре сончево со слаб ветер

пред една недела - Start.mk - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

пред една недела - Сител - Македонија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште, 24 Претор, 22 Маврово, 21 Лазарополе.

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата!

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Времето утре во Македонија

Времето утре во Македонија

пред една недела - Алфа - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Какво време не очекува до крајот на неделата

Какво време не очекува до крајот на неделата

пред една недела - Република - Живот

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре сончево со слаб ветер

пред една недела - Вечер - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Временска прогноза за до крајот на неделата

Временска прогноза за до крајот на неделата

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

пред една недела - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Метео  Сончево и топло  температура до 33 степени

Метео: Сончево и топло, температура до 33 степени

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.

Какво време не очекува во текот на денешниот ден

Какво време не очекува во текот на денешниот ден?

пред една недела - Скопје Инфо - Скопје

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со температура до 32 степени

Сончево со температура до 32 степени

пред една недела - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температура ќе се движи од 25 до 32 степени.

Времеплов
x