20
Македонија со напредок од 32 места на ФИФА листата

Македонија со напредок од 32 места на ФИФА листата

пред 5 дена - ТВ Нова - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32 места на најновото издание на листата на ФИФА. Сега „црвено-жолтите“ се наоѓаат на 103.

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - МТВ 1 - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Работите изгледаат далеку подобро  Македонија забележа значителен напредок на ФИФА ранг листата

Работите изгледаат далеку подобро: Македонија забележа значителен напредок на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација имаше две навистина зрели и фантастични изданија на последните два квалификациски меча...

Македонија се искачи на 103 место на ФИФА ранг листата

Македонија се искачи на 103.место на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - Сител - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32.места на ранг листата на ФИФА и на денеска објавената листа се наоѓа на 103.

Скок од 32 места

Скок од 32 места

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Добрите игри и резултатите на последните два натпревари придонесоа македонската фудбалска репрезентација да направи скок од 32 места и да се се искачи на 103.

Македонија на 103  место на ФИФА листата

Македонија на 103. место на ФИФА листата

пред 5 дена - Македонски Спорт - Фудбал

*Голем напредок од цели 32 места на листата за месец септември, тоа се должи на победата над Израел и ремито со Албанија Македонија скокна цели 32 места на ФИФА листата.

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - Канал 5 - Фудбал

Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање во најдобрата „стотка“. Подобрениот пласман во однос на августовското...

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - A1on - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Македонија скокна за 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија скокна за 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

пред 5 дена - Курир - Фудбал

Победата над Израел и нерешениот резултат против Албанија и донесоа убав напредок на Македонија на најновата ФИФА ранг листа.

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

пред 5 дена - Вистина - Без катеторија

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103.

Така ве сакаме момци  со скок од 32 места

Така ве сакаме момци, со скок од 32 места

пред 5 дена - Off.net.mk - Фудбал

По долго долго време, конечно да и се израдуваме на ранг листата на ФИФА. Според квалитетот кој го поседуваме и тука не ни е местото, ама со напаѓачки фудбал како против Албанија ќе бидеме уште подобри, ќе видите.

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103.

ФИФА листа  Македонија скокна 32 места  сега е на 103 позиција

ФИФА листа: Македонија скокна 32 места, сега е на 103.позиција

пред 5 дена - Екипа - Фудбал

Со добрите резултати се подобрува и ранкингот. Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32 места на најновото издание на листата на ФИФА.

ФИФА ранг листа  Голем скок на Македонија

ФИФА ранг листа: Голем скок на Македонија

пред 5 дена - Кајгана - Фудбал

Фудбалската репрезентација направи неколку големи нагоре на новата светска ранг-листа која ФИФА ја објави денеска. Победата...

Македонија напредува на ФИФА ранг листата

Македонија напредува на ФИФА ранг листата

пред 5 дена - Локално - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа нов скок на најновата ФИФА ранг листа. Македонија сега е за 32 позиции...

Времеплов
x