20
НАМАЛЕН РЕЈТИНГОТ НА ПОЛИЦИЈАТА Поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

НАМАЛЕН РЕЈТИНГОТ НА ПОЛИЦИЈАТА: Поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

пред 5 дена - ТВ Нова - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

Анкета на Павел Шатев Заев не е добар премиер ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски.

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 5 дена - Денешен - Македонија

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски.

Анкета на Павел Шатев Заев не е добар премиер ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 5 дена - Вистина - Без катеторија

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски.

Анкета на Павел Шатев Заев не е добар премиер ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 5 дена - Курир - Македонија

Зоран Заев НЕ е добар премиер, сметаат повеќе од половина од испитаниците на анкетата на Институтот Павел Шатев. Само 19,3 отсто одговориле со ДА на ова прашање.

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ ќе победи на локалните избори

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на локалните избори

пред 5 дена - Република - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Македонците сè уште имаат висока доверба во полицијата

Македонците сè уште имаат висока доверба во полицијата

пред 5 дена - Денар - Економија

Регионалната мрежа на граѓански организации Поинтпулс и Аналитика Тинк Тенк ја истражуваа перцепцијата на граѓаните за полицијата,...

Истражување Намален рејтингот на полицијата поголема доверба за полицајките

Истражување: Намален рејтингот на полицијата, поголема доверба за полицајките

пред 5 дена - Локално - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

Повеќе од половина граѓани веруваат во полицијата

Повеќе од половина граѓани веруваат во полицијата

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Полицијата во Македонија е втората институција на која граѓаните најмногу и веруваат (55 отсто) веднаш после образовниот систем.

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

На настанот насловен „Мислењето на граѓаните за полицијата“ ќе се дискутира за прашањата колку граѓаните и веруваат на полицијата...

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

пред 5 дена - Сител - Македонија

Регионалната мрежа на граѓански организации Поинтплус и Аналитика тинк тенк денеска ќе презентира резултати од годинашното истражување на јавното мислење за полицијата.

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на анкетата од Телма и МЦМС

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на анкетата од „Телма“ и МЦМС

пред 5 дена - Фаланга - Македонија

Aнкетата покажа дека речиси 59 проценти од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на Владата во првите 100 дена.

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

пред 5 дена - A1on - Македонија

Регионалната мрежа на граѓански организации Поинтплус и Аналитика тинк тенк денеска ќе презентира резултати од годинашното истражување на јавното мислење за полицијата.

Македонците сѐ уште имаат висока доверба во полицијата

Македонците сѐ уште имаат висока доверба во полицијата

пред 5 дена - Кајгана - Македонија

Регионалната мрежа на граѓански организации ПОИНТПУЛС и Аналитика Тинк Тенк ја истражуваа перцепцијата на граѓаните за полицијата,...

Анкета МЦМС Телма Над 50 од граѓаните се задоволни од Владата

Анкета МЦМС/Телма: Над 50% од граѓаните се задоволни од Владата

пред 5 дена - Нова ТВ - Без катеторија

За првпат по 10 години, владејачката СДСМ е во предност пред опозициската ВМРО ДПМНЕ, покажуваат резултатите од анекетата на Телма и МЦМС спроведена од агенцијата М проспект во периодот од 4 до 11 август.

ВМРО-ДПМНЕ: Телма да ја објави анкетата изработена кон крајот на јули

пред 5 дена - Локално - Македонија

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ ги повика СДСМ и Зоран...

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 дена - Локално - Македонија

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВМРО ДПМНЕ го повика Заев да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев, да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори!

пред 6 дена - Infomax - Македонија

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика...

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

пред 6 дена - Локално - Без катеторија

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телма ио МЦМС, спроведена телефонски од “М Проспект”, во период од 4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници.

ВМРО ДПМНЕ СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

пред 6 дена - Курир - Македонија

Според Анкетата од крајот на месец јули, велат од партијата, резултатите од МЦМС покажале дека ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ.

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

пред 6 дена - Телма - Македонија

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телам и МЦМС, спроведена телефонски од „М Проспект“, во период од  4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници.

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 дена - +Инфо - Македонија

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

пред 6 дена - Нова ТВ - Македонија

ВМРО ДПМНЕ испровоцирани од анкетата која што беше објавена на ТВ Телма, преку соопштение вечерва побара од СДСМ и Зоран Заев да излезат на предвремени парламентарни избори.

ВМРО ДПМНЕ Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

пред 6 дена - Локално - Македонија

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и...

Албанците позадоволни од новата Влада отколку Македонците

Албанците позадоволни од новата Влада, отколку Македонците

пред 6 дена - Нова ТВ - Македонија

Според резултатите на анкетата од МЦМС и Телма, објавена вечерва во емисијата „Топ тема“, на прашањето „дали сте задоволни...

ВМРО ДПМНЕ Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

пред 6 дена - Либертас - Македонија

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и...

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ води пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ

пред 6 дена - Сител - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО ДПМНЕ

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 дена - Алфа - Македонија

Убедлива предност на ВМРО-ДПМНЕ со 26,9% пред СДСМ со 18,9% - ова се последните податоци од последната телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ за тоа како размислуваат граѓаните во однос на престојните локални избори закажани за октомври.

58 9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада

58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада

пред 6 дена - Либертас - Македонија

Според резултатите на анкетата на телевизија Телма, 58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада предводена од СДСМ.

 Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

„Павел Шатев“: ВМРО- ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

пред 6 дена - Пулс 24 - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Времеплов
x