20
Зенит Клуб во парите не се проблем

Зенит? Клуб во парите не се проблем

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Јас бев во Зенит во периодот од 2004 до 2006 година. Без заедно со Аршавин, Кержаков... Двајцата во тоа време беа главните фудбалски ѕвезди во Русија.

Верувам дека ќе играме офанзивно на гол повеќе

Верувам дека ќе играме офанзивно, на гол повеќе

пред една недела - Start.mk - Спорт

Меѓутоа ниту групната фаза од Лигата на Европа не е за потценување. За нас е големо достигнување, среќни сме што сме тука,...

Вардар почнува да го живее сонот падна Фенербахче зошто не и Зенит

Вардар почнува да го живее сонот, падна Фенербахче, зошто не и Зенит

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Вечерва со почеток од 21:05 на Арената „Филип Втори“ Вардар го игра историскиот меч, прв од групната фаза на едно големо европско натпреварување, противник е рускиот гигант Зенит.

Поинаку е во Лига Европа На мечот Вардар  Зенит ќе функционира гол линија технологијата

Поинаку е во Лига Европа: На мечот Вардар – Зенит ќе функционира „гол-линија“ технологијата

пред една недела - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар вечерва ќе го игра историскиот прв натпревар во групната фаза од Лигата на Европа. На арената „Филип...

Нема да не залажи формата на Зенит

Нема да не залажи формата на Зенит

пред една недела - Start.mk - Спорт

Јаневски истакна дека нема да ги залажува формата на Зенит кој на последните два натпревари, нема постигнато гол На последната...

Слабо оди продажбата на билетите за Вардар  Зенит Југ и север половина празни

Слабо оди продажбата на билетите за Вардар - Зенит: Југ и север половина празни

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Под очекувањата оди продажбата на билетите за вечерашниот премиерен натпревар на македонскиот шампион Вардар против руски Зенит.

Верувам дека ќе играме офанзивно на гол повеќе

Верувам дека ќе играме офанзивно, на гол повеќе

пред една недела - Вечер - Спорт

Меѓутоа ниту групната фаза од Лигата на Европа не е за потценување. За нас е големо достигнување, среќни сме што сме тука,...

Нема да не залажи формата на Зенит

Нема да не залажи формата на Зенит

пред една недела - Вечер - Спорт

Јаневски истакна дека нема да ги залажува формата на Зенит кој на последните два натпревари, нема постигнато гол На последната...

Грнчаров Европската победничка серија да продолжи и со Зенит

Грнчаров: Европската победничка серија да продолжи и со Зенит

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: fkvardar.mk Малме и Копенхаген во квалификациите за Лигата на шампиони и Фенербахче во плејофот за Лига Европа паднаа...

Манчини Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Вдардар вечерва против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Вчера попладнето својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа.

Манчини Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред една недела - Курир - Фудбал

Вчера попладнето својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа. На прес конференцијата тренерот...

Вардар не смее да се плаши од Зенит

Вардар не смее да се плаши од Зенит

пред една недела - Start.mk - Спорт

Сосема очекувано, гостинскиот тим ја има улогата на апсолутен фаворит, а според последните информации кои пристигнуваат од...

Фелипе Специјален ден за Вардар за Македонија

Фелипе: Специјален ден за Вардар, за Македонија

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

„Ова е специјален ден за нас, за Вардар, за цела Македонија. Играме во ова натпреварување за прв пат, и многу сме возбудени.

Вардар не смее да се плаши од Зенит

Вардар не смее да се плаши од Зенит

пред една недела - Вечер - Спорт

Сосема очекувано, гостинскиот тим ја има улогата на апсолутен фаворит, а според последните информации кои пристигнуваат од...

Чудно За турбо фолк концерт 7 500 евра  за ФК Вардар 35 000 евра за користење на Телеком Арена

Чудно: За турбо фолк концерт 7.500 евра - за ФК Вардар 35.000 евра за користење на Телеком Арена

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на националната арена Телеком само за денешниот меч против Зенит, пишува Сител .

Јаневски Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

Јаневски: Нема да отстапиме од нашата напаѓачка игра

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Сепак Јаневски потенцира дека Вардар нема да отстапи од својата напаѓачка игра, која би требало повторно да донесе позитивен резултат.

Вардар без Новак против Зенит

Вардар без Новак против Зенит

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот штаб во консултација со лекарскиот тим решија Новак да не биде во тимот.

Грнчаров Нема што да загубиме со полн стадион навивачи до добар резултат против Зенит

Грнчаров: Нема што да загубиме, со полн стадион навивачи, до добар резултат против Зенит!

пред една недела - Фаланга - Спорт

Капитенот на ФК Вардар, Боби Грнчаров, на вчерашната пресконференција пред мечот со Зенит, ги истакна своите очекувања од првиот меч во групната фаза во ЛЕ, што за Вардар и Македонија претставуваат историски денови.

Како против Зенит Со Велковски и Грнчаров во одбраната и ист напад

Како против Зенит: Со Велковски и Грнчаров во одбраната, и ист напад!

пред една недела - Екипа - Фудбал

Во голема мера веќе е познат стартниот состав на Вардар за вечерашниот прв натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против рускиот Зенит на арената „Филип Втори“ во Скопје.

 Комити се мобилизираат  Вулканот се активира Скопје ќе се тресе

„Комити“ се мобилизираат: „Вулканот“ се активира, Скопје ќе се тресе!!!

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Македонскиот шампион, Вардар вечерва (21:05 часот) на Арената „Филип Втори“ го пречекува Зенит во рамките на првото коло од групната фаза во Лигата на Европа.

Јаневски Да одиграме квалитетен натпревар

Јаневски: Да одиграме квалитетен натпревар

пред една недела - Денар - Спорт

Вардаровиот шеф на стручниот штаб Чедомир Јаневски, на вечерашната прес конференција, ги кажа очекувањата од утрешниот натпревар со Зенит.

Вардар вечерва против Зенит без Новак во составот

Вардар вечерва против Зенит без Новак во составот

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар на вечерашниот  меч против Зенит во Лигата на Европа. Украинецот има повреда...

Јаневски пред историскиот меч со Зенит Вардар ќе напаѓа

Јаневски пред историскиот меч со Зенит: Вардар ќе напаѓа

пред една недела - еМАГАЗИН - Спорт

Чедомир Јаневски, тренерот на македонскиот шампион Вардар, е свесен дека екипата на Зенит, првиот противник на црвено-црните го групната фаза во Лига Европа ја има улогата на фаворит во утрешниот меч кој ќе се игра во Скопје.

Грнчаров Немаме што да загубиме одиме на победа

Грнчаров: Немаме што да загубиме одиме на победа

пред една недела - Алфа - Спорт

Фудбалерите на македонскиот шампион Вардар утре на арената Филип втори против Зенит ќе го одиграат историскиот натпревар во фазата по групи од Лига Европа.

Јаневски Подготвени сме да одиграме добар натпревар

Јаневски: Подготвени сме да одиграме добар натпревар

пред една недела - Алфа - Спорт

Фудбалерите на Вардар утре од 21 часот и 5 минути на арената Филип втори против Зенит ќе го одигра историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа.

За три пати поскапена цената за користење на Националната арена Филип Втори

За три пати поскапена цената за користење на Националната арена Филип Втори

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Неверојатни 35.000 евра треба Вардар да и плати на државата за користење на Националната арена Филип Втори само за утрешниот меч против Зенит.

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Евгениј Новак нема да може да му помогне на Вардар во утрешниот меч против Зенит во Лигата на Европа. Украинецот има повреда...

СПЕКТАКЛ НА АРЕНАТА ФИЛИП ВТОРИ Комити приредија спектакл на последниот тренинг пред натпреварот на Вардар против Зенит

СПЕКТАКЛ НА АРЕНАТА ФИЛИП ВТОРИ: Комити приредија спектакл на последниот тренинг пред натпреварот на Вардар против Зенит!

пред една недела - Infomax - Спорт

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, утре ја испишува историјата на нашиот фудбал, вардарци за прв пат ќе истрчаат на европски натпревар од групната фаза.

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

Вардар без еден од главните дефанзивци на мечот со Зенит

пред една недела - Курир - Фудбал

Украинецот има повреда поради која ги пропушти последните два меча на „црвено-црните“, па стручниот штаб во консултација со лекарскиот тим решија Новак да не биде во тимот.

Се е подготвено за утрешниот натпревар Комити со вистинско шоу на последниот тренинг на Филип Втори пред историскиот ден за Вардар

Се е подготвено за утрешниот натпревар: Комити со вистинско шоу на последниот тренинг на Филип Втори пред историскиот ден за Вардар

пред една недела - Курир - Фудбал

Во стил како што и доликува, вардарци добија силна поддршка од своите фанови на вечерашниот и последен тренинг пред историскиот натпревар, кој се игра утре од 21:05 против рускиот великан Зенит.

Времеплов
x