20
Финалето во 2019 во ЛШ ќе се игра во Мадрид

Финалето во 2019 во ЛШ ќе се игра во Мадрид

пред 4 недели - Сител - Фудбал

Новиот стадион на Атлетико Мадрид „Ванда Метрополитано“ е избран да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите што ќе се игра на 1.

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

пред 4 недели - Курир - Фудбал

УЕФА ваквата одлука ја донесе по гласањето на 16 членови на Извршниот комитет на УЕФА. Капацитетот на стадионот е со 67.703 места.

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

пред 4 недели - Канал 5 - Фудбал

УЕФА ваквата одлука ја донесе по гласањето на 16 членови на Извршниот комитет . Капацитетот на стадионот е со 67.703 места.

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

пред 4 недели - Прес 24 - Спорт

Новиот стадион на Атлетико Мадрид, „Ванда Метрополитано“ е избран да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите што ќе се игра на 1 јуни 2019 година.

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

Мадрид домаќин на финалето во Лигата на шампионите 2019

пред 4 недели - +Инфо - Свет

Новиот стадион на Атлетико Мадрид, „Ванда Метрополитано“ е избран да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите што ќе се игра на 1 јуни 2019 година.

Новиот дом на Атлетико Мадрид домаќин на финалето во ЛШ во 2019

Новиот дом на Атлетико Мадрид домаќин на финалето во ЛШ во 2019

пред 4 недели - 24 фудбал - Фудбал

Новиот стадион на Атлетико Мадрид, прекрасниот Метрополитано е избран да биде домаќин на финалето во Лигата на шампионите кое ќе се одигра во 2019 година.

 Метрополитано  домаќин на финалето на ЛШ во 2019

„Метрополитано“ домаќин на финалето на ЛШ во 2019

пред 4 недели - Sportmedia - Фудбал

Новиот „Ванда Метрополитано" стадион на Атлетико Мадрид ќе биде домаќин на финалето на Лигата на шампионите во 2009 година Ова го соопшти претседателот на УЕФА, Александер Чеферин по состанокот на извршниот комитет на европската куќа на фудбалот.

Финалето од Лигата на Шампионите во 2019  година ќе се игра на новиот стадион на Атлетико Мадрид

Финалето од Лигата на Шампионите во 2019. година ќе се игра на новиот стадион на Атлетико Мадрид

пред 4 недели - A1on - Фудбал

Новиот дом на Атлетико Мадрид, Естадио Метрополитано ќе биде домаќин на финалето од Лигата на Шампионите во 2019. година соопштија денеска од УЕФА.

Новиот проект сите ги воодушеви  УЕФА го избра домаќинот за финалето во ЛШ за наредната сезона

Новиот проект сите ги воодушеви: УЕФА го избра домаќинот за финалето во ЛШ за наредната сезона

пред 4 недели - Дерби - Фудбал

Како што е добро познато, големото финале во Лигата на шампионите во сезоната која штотуку започна ќе се одигра во Киев,...

УЕФА  Финалето во ЛШ во 2019 година на новиот стадион на Атлетико М

УЕФА: Финалето во ЛШ во 2019 година на новиот стадион на Атлетико М.

пред 4 недели - Нова ТВ - Спорт

Фото: estadiodeportivo.com Освојувачот на фудбалската Лига на шампиони во 2019 година ќе биде промовиран на „Ванда Метрополитано“, новиот стадион на Атлетико Мадрид.

Карабах знае како се привлекуваат навивачи  Со најниски цени на билети во историјата на ЛШ

Карабах знае како се привлекуваат навивачи: Со најниски цени на билети во историјата на ЛШ!

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Не е некоја тајна дека проблемот со привлекување навивачи на стадионите е постојано актуелен посебно во источноевропските земји и на балканските простори.

ЛШ  Финалето 2019 година во Баку

ЛШ: Финалето 2019 година во Баку

пред еден месец - Сител - Фудбал

Шпанските медиуми, повикувајќи се на свои извори во Европската фудбалска унија (УЕФА), објавија дека финалето во Лигата на шампионите во 2019 година ќе се одигра во Баку, Азербејџан.

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Финалето во фудбалската Лига на шампионите во 2019 година ќе се одржи на Олимпискиот стадион во Баку, Азербејџан, пренесуваат медиумите во Шпанија повикувајќи се на извори во УЕФА.

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

пред еден месец - Курир - Фудбал

Извршниот комитет на УЕФА, в четврток (21 септември), треба да донесе одлука за домаќините на финалните натпревари на европските клупски натпревари, а Шпанците известуваат дека Азербејџан веќе го добил домаќинството на најатрактивниот натпревар.

Финалето од ЛШ во 2019 та ќе се одигра во Баку

Финалето од ЛШ во 2019-та ќе се одигра во Баку?

пред еден месец - Денар - Спорт

Шпанските медиуми, повикувајќи се на свои извори во Европската фудбалска унија (УЕФА), објавија дека финалето во Лигата на шампионите во 2019 година ќе се одигра во Баку, Азербејџан.

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Финалето во фудбалската Лига на шампионите во 2019 година ќе се одржи на Олимпискиот стадион во Баку, Азербејџан, пренесуваат медиумите во Шпанија повикувајќи се на извори во УЕФА.

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година

Баку домаќин на финалето од ЛШ во 2019 година?

пред еден месец - A1on - Фудбал

Финалето во фудбалската Лига на шампионите во 2019 година ќе се одржи на Олимпискиот стадион во Баку, Азербејџан, пренесуваат медиумите во Шпанија повикувајќи се на извори во УЕФА.

Ништо од Мадрид  финалето во ЛШ 2019 ќе се игра во Баку

Ништо од Мадрид, финалето во ЛШ 2019 ќе се игра во Баку

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Според шпански „Ас“ финалето во Лигата на шампиони во 2019 година ќе се одигра на олимпискиот стадион во азербејџанската престолнина.

Баку ќе биде домаќин на финалето на Лигата на шампионите во 2019 година

Баку ќе биде домаќин на финалето на Лигата на шампионите во 2019 година

пред еден месец - Локално - Спорт

Финалето на Лигата на шампионите во 2018/19 сезона ќе се одигра на Олимпискиот стадион во Баку, Азербејџан, соопшти шпанското издание на АЦ.

Отварањето на новиот  спектакуларен стадион на Атлетико Мадрид  Ванда Метрополитано

Отварањето на новиот, спектакуларен стадион на Атлетико Мадрид, Ванда Метрополитано

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Изминатиот викенд Атлетико Мадрид го промовираше својот нов дом, стадионот Ванда Метрополитано на кој беше одигран и првиот натпревар.

Времеплов
x