20
Приведен Игор Југ насилникот од 27 ми април

Приведен Игор Југ, насилникот од 27-ми април

пред еден месец - Бриф - Хроника

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Се криел во стан на 100 тина метри од полициската станица детали за апсењето на Игор Југ

Се криел во стан на 100-тина метри од полициската станица-детали за апсењето на Игор Југ

пред еден месец - Телма - Македонија

Во центарот на Куманово, во стан рано утрово е уапсен 47-годишниот Игор Југ, соомничен за насилство на 27-ми април при упадот во Собранието.

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

пред еден месец - Алфа - Хроника

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето 47- годишниот И.Ј од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

пред еден месец - Сител - Македонија

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 ми април

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27-ми април

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Од страна на овластени службени лица при СВР Куманово по претходна наредба од Основно Јавно Обвинителство Скопје, а во врска со настаните од 27-ми април во Собранието на Република Македонија, приведено е лицето И.

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Детали за апсењето Игор Југ се криел на 100 метри од полициска станица Не давал отпор

Детали за апсењето: Игор Југ се криел на 100 метри од полициска станица. Не давал отпор

пред еден месец - Либертас - Македонија

Во центарот на Куманово, во стан рано утрово е уапсен 47-годишниот Игор Југ, соомничен за насилство на 27-ми април при упадот во Собранието.

Уапсен Игор Југ насилникот од 27 ми април кого го бараа по потерница

Уапсен Игор Југ- насилникот од 27-ми април кого го бараа по потерница

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Утрово во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која на 27-ми април упадна во прес-салата на Собранието каде беа претепани и нападнати пратеници и новинари, потврдија за Телма извори од истрагата.

Во Куманово уапсен Игор  Југ еден од насилниците во Собранието

Во Куманово уапсен Игор – Југ, еден од насилниците во Собранието

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Нему му беше одреден притвор и се бараше со потерница за нередите во собранието, но тој досега не беше достапен за полицијата.

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

Приведено едно лице за настаните во Собранието од 27 април

пред еден месец - Вечер - Македонија

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

МВР го потврди апсењето на Игор Југ

МВР го потврди апсењето на Игор Југ

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

УАПСЕН ИГОР ЈУГ Јас ли треба да бидам жртвено јагне во оваа ситуација

УАПСЕН ИГОР ЈУГ:Јас ли треба да бидам жртвено јагне во оваа ситуација?

пред еден месец - Infomax - Македонија

Изутринава во Куманово е уапсен Владо Георгиев познат како Игор Југ,  на кој му беше одреден притвор, но досега беше во бегство.

Утрово е уапсен Игор Југ

Утрово е уапсен Игор Југ

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Утрово во Куманово уапсен е Игор Југ, еден од насилниците кој влезе во Собранието за време на крвавиот четврток, велат извори од истрагата.

Уапсен е Игор Југ насилникот од Собранието кој се бараше со потерница

Уапсен е Игор Југ, насилникот од Собранието кој се бараше со потерница

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Утрово во Куманово уапсен е Игор Југ, еден од насилниците кој влезе во Собранието за време на крвавиот четврток, велат извори од истрагата.

Што правеше Игор Југ на крвавиот четврток во Собранието

Што правеше Игор Југ на крвавиот четврток во Собранието

пред еден месец - Либертас - Македонија

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела Игор Југ (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Приведен Игор Југ

Приведен Игор Југ

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Во текот на ноќта уапсен е Игор Југ во неговиот стан во Куманово – дознава Телевизија 24. Тој беше во првите редови помеѓу насилниците во Собранието.

Уапсен Игор Југ кој беше во групата која упадна во Собрание

Уапсен Игор Југ, кој беше во групата која упадна во Собрание

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која на 27-ми април упадна во прес-салата на Собранието каде беа претепани и нападнати пратеници и новинари, објави Телма .

Уапсен Игор Југ еден од насилниците на 27 април

Уапсен Игор Југ- еден од насилниците на 27. април

пред еден месец - A1on - Македонија

Игор Југ, еден од толпата која на „крвавиот“ 27-ми април насилно упадна во прес-салата на Собранието и каде беа претепани и нападнати пратеници и новинари, е уапсен.

Уапсен Игор Југ насилникот од 27 ми април кого го бараа по потерница

Уапсен Игор Југ- насилникот од 27-ми април кого го бараа по потерница

пред еден месец - Телма - Македонија

Утрово во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која на 27-ми април упадна во прес-салата на Собранието каде беа претепани и нападнати пратеници и новинари, потврдија за Телма извориод истрагата.

МВР го потврди приведувањето на Игор Југ

МВР го потврди приведувањето на Игор Југ

пред еден месец - Локално - Македонија

Mинистерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Во Куманово изутринава уапсен Игор Југ еден од напаѓачите во Собранието

Во Куманово изутринава уапсен Игор Југ, еден од напаѓачите во Собранието

пред еден месец - Канал 77 - Хроника

Изутринава во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која за време на „крвавиот четврток“ насилно влезе во Собранието, каде беа физички нападнати и повредени дел од пратениците.

МВР го потврди приведувањето на Игор Југ

МВР го потврди приведувањето на Игор Југ

пред еден месец - Либертас - Македонија

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска го привела лицето И.Ј. (47) од Куманово, за учество во настаните што се случија на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Уапсен е Игор Југ насилникот од Собранието кој се бараше со потерница

Уапсен е Игор Југ, насилникот од Собранието кој се бараше со потерница

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Утрово во Куманово уапсен е Игор Југ, еден од насилниците кој влезе во Собранието за време на крвавиот четврток, велат извори од истрагата.

Уапсен Игор Југ еден од учесниците во насилствата од 27 април

Уапсен Игор Југ, еден од учесниците во насилствата од 27 април

пред еден месец - Локално - Хроника

Игор Југ, еден од учесниците во насилствата во Собранието од 27 април, оваа година, утрово е уапсен во неговиот стан во Куманово, потврдуваат за „Мета“ извори од истрагата.

Уапсен Игор Југ еден од напаѓачите во Собранието

Уапсен Игор Југ, еден од напаѓачите во Собранието

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Изутринава во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која за време на „крвавиот четврток“ насилно влезе во Собранието, каде беа физички нападнати и повредени дел од пратениците.

Уапсен Игор Југ насилникот од 27 ми април кого го бараа по потерница

Уапсен Игор Југ- насилникот од 27-ми април кого го бараа по потерница

пред еден месец - Либертас - Македонија

Утрово во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која на 27-ми април упадна во прес-салата на Собранието каде беа претепани и нападнати пратеници и новинари, потврдија за Телма извори од истрагата.

Времеплов
x