20
Червар Мора да уживаме во тимска игра

Червар: Мора да уживаме во тимска игра

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Тренерот на Металург Лино Червар вели дека Бешикташ е незгоден ривал, но може да се победи, а „металурзите" гио очекуваат...

Стоилов Заслужуваме полни трибини против Нант

Стоилов: Заслужуваме полни трибини против Нант

пред 3 недели - Канал 5 - Ракомет

- Досега сезоната се одвива како што посакуваме. Победивме на сите натпревари. Атмосферата во тимот е одлична. Не чека натпревар со Нант.

Стоилов Заслужуваме полни трибини против Нант

Стоилов: Заслужуваме полни трибини против Нант

пред 3 недели - +Инфо - Спорт

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов од денешната прес-конференција упати апел до навивачите...

Стоилов Заслужуваме полни трибини против Нант

Стоилов: Заслужуваме полни трибини против Нант

пред 3 недели - A1on - Ракомет

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов од денешната прес-конференција упати апел до навивачите...

Стоилов На европски првак му доликува да игра пред полни трибини

Стоилов: На европски првак му доликува да игра пред полни трибини

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Апел до навивачите и симпатизерите на Вардар да дојдат и да ги наполнат трибините за првиот меч од ЛШ затоа што како тим...

Стоилов Со помош на публиката до победа против Нант

Стоилов: Со помош на публиката до победа против Нант

пред 3 недели - ТВ Нова - Ракомет

По неколкумесечна пауза во СЦ „Јане Сандански” повторно ќе се игра натпревар од ЕХФ лигата на шампионите, прв пред домашна публика сезонава.

Гонзалес:Вардар може да го победи Нант, Лазаров не е единствениот добар играч во противничката екипа

пред 3 недели - ТВ Нова - Ракомет

Македонскиот и Европски првак Вардар, в сабота го пречекува Нант  во Лигата на шампионите. За Вардар ова е прва средба на домашен терен во новата сезона.

Гонзалес Лазаров е одличен но во Нант сите се врвни играчи

Гонзалес: Лазаров е одличен, но во Нант сите се врвни играчи

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Раул Гонзалес, очекува серијата победи на македонскиот првак да продолжи и на саботниот дуел против Нант.

Гонзалес со многу комплименти за Нант но издвои еден играч

Гонзалес со многу комплименти за Нант, но издвои еден играч

пред 3 недели - Дерби - Ракомет

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес, во најавата на дуелот со Нант изрече многу комплименти за играта на францускиот тим оваа сезона, но не пропушти да порача дека неговите играчи се подготвени за уште една победа.

Стоилов ги повика комитите  Вардар заслужува полни трибини

Стоилов ги повика „комитите“: Вардар заслужува полни трибини!

пред 3 недели - Дерби - Ракомет

Пикерот на Вардар, Стојанче Стоилов, упати повик Македонија достојно да го поддржи европскиот првак во новата кампања од Лигата на шампионите.

Раул Секогаш има нешто специјално кога играш против Лазаров

Раул: Секогаш има нешто специјално кога играш против Лазаров

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Јасно е дека дома мора да се брка победа, категоричен е стратегот на европскиот првак Екипата на Вардар се подготвува за првиот меч во Лигата на шампионите на свој терен, како актуелен европски владетел.

Металург се лизна во Нови Сад

Металург се „лизна“ во Нови Сад

пред 3 недели - Македонски Спорт - Ракомет

Имаа големи потешкотии во организацијата на нападот „металурзите“ со голем број на технички грешки, пропуштија да реализираат...

Ракометарите на Металург поразени од Војводина

Ракометарите на Металург поразени од Војводина

пред 3 недели - Денар - Спорт

Ракометарите на Металург загубија на гостувањето кај Војводина 21:19 во рамките на четвртото коло во СЕХА лигата. Металург по четири одиграни натпревари во регионалната конкуренција има скор од две победи и исто толку порази.

Фуриозно второ полувреме за победа на Нант и Лазаров

Фуриозно второ полувреме за победа на Нант и Лазаров

пред 3 недели - Дерби - Ракомет

Нант ја оствари и втората победа во француското ракометно првенство, со што е во друштвото на четири екипи кои имаат максимален учинок на стартот на новиот шампионат.

Лазаров под просекот Нант славеше на увертирата пред Вардар

Лазаров под просекот, Нант славеше на увертирата пред Вардар

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Екипата на Нант во второто коло од француската „Лидл лига“ ја забележа и својата втора победа, овојпат на домашен терен над екипата на Сесон (38-30).

Нант и Лазаров со победничка атмосфера доаѓаат во Скопје

Нант и Лазаров со победничка атмосфера доаѓаат во Скопје

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Следниот противник на Вардар во Лигата на шампионите, Нант оствари победа пред гостувањето во Скопје. Францускиот тим го совлада Сесон Рен со 38-30 во второто коло во домашниот шампионат.

Лино Червар Војводина заслужено победи

Лино Червар: Војводина заслужено победи

пред 3 недели - РК Металург - Ракомет

По напреварот меѓу Војводина и Металург се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги искажаа двајцата тренери.

Металург застана и во Нови Сад

Металург застана и во Нови Сад

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Металург го забележа вториот пораз во четвртиот натпревар во регионалната СЕХА лига. На гостувањето во Нови Сад, тимот од Автокоманда бе поразен од Војводина со (19-21).

Војводина дојде до првата победа во СЕХА против Металург

Војводина дојде до првата победа во СЕХА против Металург

пред 3 недели - 24 вести - Спорт

Првакот на Србија Војводина ја запиша првата победа во СЕХА лигата оваа сезона, вечерва против македонскиот претставник Металург со 21-19.

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

пред 3 недели - Start.mk - Спорт

Ракометарите на Металург попладнево беа поразени од Војводина во натпревар од регионалната СЕХА лига. На средбата од 4.коло одиграна во Нови Сад, екипата на Металург загуби од српскиот првак Војводина со 21-19 полувреме 11-11.

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

пред 3 недели - Република - Ракомет

Ракометарите на Металург попладнево беа поразени од Војводина во натпревар од регионалната СЕХА лига. На средбата од 4.коло одиграна во Нови Сад, екипата на Металург загуби од српскиот првак Војводина со 21-19 полувреме 11-11.

Металург разочарувачки против Војводина

Металург разочарувачки против Војводина

пред 3 недели - Start.mk - Спорт

Ракометниот вицешампион на Македонија, екипата на Металург, го претрпе и вториот пораз во СЕХА лигата, откако на гостувањето кај Војводина загубија со 21:19 Ова воедно е прв триумф на домаќинот во новата сезона во регионалното натпреварување.

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

пред 3 недели - ТВ Нова - Спорт

Ракометарите на Металург се поразени од Војводина во натпревар од регионалната СЕХА лига. На средбата од 4.коло одиграна попладнево во Нови Сад, екипата на Металург загуби од српскиот првак Војводина со 21-19 полувреме 11-11.

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

пред 3 недели - Канал 5 - Ракомет

На средбата од 4.коло одиграна попладнево во Нови Сад, екипата на Металург загуби од српскиот првак Војводина со 21-19 полувреме 11-11.

Металург не успеа во Нови Сад

Металург не успеа во Нови Сад

пред 3 недели - РК Металург - Ракомет

Ракометарите на Металург го забележаа вториот пораз во регионалната СЕХА-лига, откако се поразени на гостувањето кај екипата на Војводина, со резултат 19:21 (11:11).

СЕХА Вардар  Татран Прешов 32 38

СЕХА: Вардар – Татран Прешов 32:38

пред 3 недели - Сител - Ракомет

Embedded video for СЕХА: Вардар – Татран Прешов 32:38 Ракометарите на Вардар без проблеми ја запишаа четвртата победа во СЕХА лигата откако вечерва го победија Татран Прешов со 32:28.

СЕХА Металург поразен во Нови Сад

СЕХА: Металург поразен во Нови Сад

пред 3 недели - Сител - Ракомет

Иако фаворите македонскиот претставник во СЕХА лигата Металург доживеа нов пораз во серија во Европа овојпат во Нови Сад каде на гостувањето кај Војводина беше поразен со 21-19 (11-11).

Металург разочарувачки против Војводина

Металург разочарувачки против Војводина

пред 3 недели - Вечер - Спорт

Ракометниот вицешампион на Македонија, екипата на Металург, го претрпе и вториот пораз во СЕХА лигата, откако на гостувањето кај Војводина загубија со 21:19 Ова воедно е прв триумф на домаќинот во новата сезона во регионалното натпреварување.

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

пред 3 недели - A1on - Ракомет

Ракометарите на Металург се поразени од Војводина во натпревар од регионалната СЕХА лига. На средбата од 4.коло одиграна попладнево во Нови Сад, екипата на Металург загуби од српскиот првак Војводина со 21-19 полувреме 11-11.

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

Металург поразен од Војводина во меч од СЕХА лигата

пред 3 недели - +Инфо - Свет

Ракометарите на Металург се поразени од Војводина во натпревар од регионалната СЕХА лига. На средбата од 4.коло одиграна попладнево во Нови Сад, екипата на Металург загуби од српскиот првак Војводина со 21-19 полувреме 11-11.

Времеплов
x