20
Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 3 недели - Start.mk - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција, откако домаќинот славеше...

Ракометарките на Македонија поразени на првиот тест во Турција

Ракометарките на Македонија поразени на првиот тест во Турција

пред 3 недели - 24 вести - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена на првиот контролен натпревар на турнирот во Турција. Избраничките...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 3 недели - Вечер - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција, откако домаќинот славеше...

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 3 недели - Курир - Ракомет

Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 3 недели - Канал 5 - Ракомет

Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 3 недели - +Инфо - Свет

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

Женската ракометна репрезентација на Македонија поразена од Турција

пред 3 недели - A1on - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција. Македонија денеска загуби со 30:26 од првата турска селекција, додека утре нашите ракометарки ќе играат против вториот состав на Турција.

Ракометарките поразени од Турција  30 26

Ракометарките поразени од Турција 30-26

пред 3 недели - ТВ Нова - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација е поразена на првиот меч на пријателскиот турнир, откако беше совладана од најдобрата селекција на Турција со 30-26.

Пораз на ракометарките на првиот меч во Турција

Пораз на ракометарките на првиот меч во Турција

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија претрпе пораз од селекцијата на Турција (30-26), на првиот меч од турнирот што се игра во оваа земја.

Ракометарките тргнаа со пораз во Анкара

Ракометарките тргнаа со пораз во Анкара

пред 4 недели - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација е поразена на првиот меч на пријателскиот турнир, откако беше совладана од најдобрата селекција на Турција со 30-26.

Женската ракометна репрезентација на подготовки во Турција

пред 4 недели - Денешен - Спорт

Од денес женската ракометна репрезентација на Македонија до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 4 недели - Курир - Ракомет

Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција А, а во сабота противник ќе и биде Б селекцијата на Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 4 недели - Вистина - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 4 недели - Идивиди - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 4 недели - +Инфо - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 4 недели - Канал 5 - Ракомет

Македонија во првото коло на турнир во Турција ќе игра против Турција А, а во сабота противник ќе и биде Б селекцијата на Турција.

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

Ракометарките на Македонија ќе одиграат три контроли во Турција

пред 4 недели - A1on - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија од денеска до недела ќе одигра три контролни натпревари во рамките на подготовките за квалификациите за Европското првенство 2018.

Милевски  Респект за Србија но и ние имаме квалитет

Милевски: Респект за Србија но и ние имаме квалитет

пред 4 недели - Македонски Спорт - Фудбал

„Сепак и покрај се ние во изминатиот период покажавме исто така квалитет“ вели селекторот на У-21 Благоја Милевски за претстојниот...

Времеплов
x