20
Сигурни победи на фаворитите

Сигурни победи на фаворитите

пред 3 недели - Start.mk - Спорт

Сигурна победа забележа и тимот на Манчестер Сити, откако на домашен терен го торпедираше Кристал Палас со 5:0, додека „ѓаволите" со погодокот на Ромелу Лукаку славеше кај Саутемптон.

Сигурни победи на фаворитите

Сигурни победи на фаворитите

пред 3 недели - Вечер - Спорт

Сигурна победа забележа и тимот на Манчестер Сити, откако на домашен терен го торпедираше Кристал Палас со 5:0, додека „ѓаволите" со погодокот на Ромелу Лукаку славеше кај Саутемптон.

Тотенхем со играч помалку го победи Вест Хем

Тотенхем со играч помалку го победи Вест Хем

пред 3 недели - Курир - Фудбал

Англискиот вицешампион имаше предност од 3-0 откако Хари Кин постигна два гола (34. и 38. минута), а во листата на стрелци се запиша и Кристијан Ериксен (60).

Тотенхем славеше во бурниот лондонски дуел против Вест Хем

Тотенхем славеше во бурниот лондонски дуел против Вест Хем

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Тотенхем со 3-2 победи на гостувањето кај Вест Хем во меч полн со тензија, еден црвен и повеќе жолти картони. Тотенхем освои...

Тотенхем не дозволи  Од готово  вересија  против Вест Хем

Тотенхем не дозволи „Од готово, вересија“ против Вест Хем

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Тотенхем го доби лондонското дерби со Вест Хем со 3:2, а на крајит стравуваше за бодовите, но сепак не дозволи реми, по предноста...

Тотенхем од готово  ќе си направеше вересија

Тотенхем од готово, ќе си направеше вересија

пред 3 недели - Екипа - Фудбал

Тотенхем стигна до третиот триумф во Премиер – лигата оваа сезона, совладувајќи го Вест Хем на гости со 2-3. „Спарси“ имаа сигурно водство од 0-3, но Орие доби црвен картон, и потоа Вест Хем доби крилја за да постигне два гола.

Тотенхем со играч помалку го победи Вест Хем

Тотенхем со играч помалку го победи Вест Хем

пред 3 недели - A1on - Фудбал

Екипата на Тотенхем забележа победа над Вест Хем со 3-2, во воведниот меч од 6. коло на Премиер лигата, иако средбата ја заврши со играч помалку.

Нова гостинска победа   Тројка  за  чеканите  од Тотенхем

Нова гостинска победа: „Тројка“ за „чеканите“ од Тотенхем

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Тимот на Тотенхем се соочува со огромни проблеми кога се во прашање натпреварите на „Вембли“ каде сезонава на три средби...

Тотенхем со играч помалку го победи Вест Хем

Тотенхем со играч помалку го победи Вест Хем

пред 3 недели - Локално - Спорт

Екипата на Тотенхем забележа победа над Вест Хем со 3-2, во воведниот меч од 6. коло на Премиер лигата, иако средбата ја заврши со играч помалку.

Времеплов
x