20
Воен авион се урна во Шпанија пилотот загина

Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина

пред една недела - Курир - Свет

– Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на Министерството. Локалните медиуми наведуваат дека авионот паднал во близина на воена база во Албасет, 300 километри југоисточно од Мадрид.

Воен авион се урна во Шпанија пилотот загина

Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина

пред една недела - Курир - Свет

– Можам да потврдам дека авионот се урна, изјави портпаролка на Министерството. Локалните медиуми наведуваат дека авионот паднал во близина на воена база во Албасет, 300 километри југоисточно од Мадрид.

Трагедија во светот  се урна воен авион загина пилот

Трагедија во светот - се урна воен авион, загина пилот

пред една недела - Прес 24 - Свет

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана.

Воен авион се урна во Шпанија, загина пилот

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана.

Се урна воен авион во Шпанија загина пилот

Се урна воен авион во Шпанија, загина пилот

пред една недела - +Инфо - Свет

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана.

Судир на демонстранти во Барселона

Судир на демонстранти во Барселона

пред една недела - МТВ 1 - Свет

Две помали групи се судриле во Барселона додека се вжештува протестот на илјадници приврзаници на заедништвото на Каталонија и Шпанија.

Воен авион се урна во Шпанија загина пилот

Воен авион се урна во Шпанија, загина пилот

пред една недела - A1on - Свет

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана.

Се сруши шпански воен авион после парада

Се сруши шпански воен авион после парада

пред една недела - Канал 5 - Свет

Се уште не е познато дали има жртви. Accidente aéreo en la Base Aérea de Los Llanos. #albacete pic.twitter.com/4D488KICpO...

Воен авион се урна по парадата за Националниот ден на Шпанија

Воен авион се урна по парадата за Националниот ден на Шпанија

пред една недела - Локално - Свет

Воен авион се урна во базата Лос Љанос во Шпанија по воена парада во Мадрад, соопшти денеска шпанското министерството за одбрана.

Рахој Нема дијалог меѓу демократски закон и непослушност

Рахој: Нема дијалог меѓу „демократски закон и непослушност“

пред една недела - Сител - Свет

Шпанскиот премиер Мариано Рахој ги отфрли предлозите за посредништво во каталонската криза и побара да се почитуваат шпанските закони.

Рахој Нема дијалог меѓу демократски закон и непослушност

Рахој: Нема дијалог меѓу „демократски закон и непослушност“

пред една недела - A1on - Свет

Шпанскиот премиер Мариано Рахој ги отфрли предлозите за посредништво во каталонската криза и побара да се почитуваат шпанските закони.

Рахој: Нема дијалог меѓу „демократски закон и непослушност“

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Шпанскиот премиер Мариано Рахој ги отфрли предлозите за посредништво во каталонската криза и побара да се почитуваат шпанските закони.

Барселона бара дијалог Мадрид почитување на законите

Барселона бара дијалог, Мадрид почитување на законите

пред една недела - Р.С. Европа - Свет

Шпанската влада го разгледува одговорот по потпишувањето на декларацијата за незвисност на Каталонија која веднаш потоа беше суспендирана со цел да стартува дијалог меѓу Барселона и Мадрид.

Времеплов
x