20
Распоред на натпреварите на одбојкарите на Македонија

Распоред на натпреварите на одбојкарите на Македонија

пред една недела - Сител - Спорт

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска ги доби ривалите од квалификациската група Ф за пласман на ЕП 2019. Противници на Македонија се: Украина, Унгарија и Швајцарија.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

пред една недела - Курир - Спорт

„Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија. На еврошампионатот ќе учествуваат 24 селекции. Половина од нив веќе се познати, а уште 12 ќе обезбедат учество преку квалификациите.

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

презентација ќе игра против Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година.

Македонија во група со Украина  Швајцарија и Унгарија

Македонија во група со Украина, Швајцарија и Унгарија

пред една недела - Сител - Спорт

Одбојкарската селекција на Македонија ги доби ривалите од групата Ф во квалификациите за ЕП 2019 година. Нашата селекција ќе има можност повторно да игра против Укарина, која во годинашново издание беше поуспешна во финалето од Европската лига.

Македонските одбојкари во групата со Украина  Унгарија и Швајцарија на ЕП

Македонските одбојкари во групата со Украина, Унгарија и Швајцарија на ЕП

пред една недела - +Инфо - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

пред една недела - A1on - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

Македонија ги доби противниците за квалификациите на ЕП

Македонија ги доби противниците за квалификациите на ЕП

пред една недела - Start.mk - Спорт

Ждрепката што се одржа денеска во Луксембург посака Македонија да се најде во групата Ф, заедно со репрезентациите на Унгарија,...

Можните противници на Македонија во Лигата на нации

Можните противници на Македонија во Лигата на нации

пред една недела - Off.net.mk - Спорт

Со резултатите на последните квалификациски средби, македонската фудбалска репрезентација си го подобри рејтингот кој ги...

Шанса за одмазда  Украина на патот на одбојкарите за ЕП 2019

Шанса за одмазда, Украина на патот на одбојкарите за ЕП 2019

пред една недела - Sportmedia - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците за квалификациите за пласман на следното Европско првенство 2019 година.

Македонија ги дозна противниците за квалификациите на ЕП

Македонија ги дозна противниците за квалификациите на ЕП

пред една недела - Вечер - Спорт

Ждрепката што се одржа денеска во Луксембург посака Македонија да се најде во групата Ф, заедно со репрезентациите на Унгарија,...

Одбојкарите во група со Украина  Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

Одбојкарите во група со Украина, Унгарија и Швајцарија во квалификациите за ЕП 2019

пред една недела - Екипа - Спорт

Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра против должникот Украина, како и против селекциите на Унгарија и на Швајцарија, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година.

Македонија носител во девизијата Д во Лигата на нации

Македонија носител во девизијата Д во Лигата на нации

пред една недела - Start.mk - Спорт

Европската фудбалска федерација - УЕФА го официјализираше форматот на Лигата на нации каде Македонија ќе игра во дивизијата Д како дел од првиот шешир заедно со Азербејџан, Белорусија и Грузија.

Македонија носител во девизијата Д во Лигата на нации

Македонија носител во девизијата Д во Лигата на нации

пред една недела - Вечер - Спорт

Европската фудбалска федерација - УЕФА го официјализираше форматот на Лигата на нации каде Македонија ќе игра во дивизијата Д како дел од првиот шешир заедно со Азербејџан, Белорусија и Грузија.

Македонија во првиот шешир од дивизијата Д

Македонија во првиот шешир од дивизијата Д

пред една недела - Start.mk - Спорт

УЕФА го официјализираше форматот на Лигата на Нации каде Македонија ќе игра во дивизијата Д како дел од првиот шешир заедно со Азербејџан, Белорусија и Грузија.

Македонија во првиот шешир од дивизијата Д

Македонија во првиот шешир од дивизијата Д

пред една недела - Република - Фудбал

УЕФА го официјализираше форматот на Лигата на Нации каде Македонија ќе игра во дивизијата Д како дел од првиот шешир заедно со Азербејџан, Белорусија и Грузија.

УЕФА: Македонија носител во „Д“ групата на Лигата на нации

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Како што се очекуваше, фудбалската репрезентација на Македонија се најде во четвртата по ранг група од новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нациите кое ќе стартува во септември 2018 година.

Македонија меѓу носителите во најслабата група во Лигата на нации

Македонија меѓу носителите во најслабата група во Лигата на нации

пред една недела - Телма - Фудбал

Европската куќа на фудбалот УЕФА утринава ги одреди шеширите за новоформираното натпреварување Лигата на нации. Од претходно...

Македонија носител во Лигата на нациите

Македонија носител во Лигата на нациите

пред една недела - Сител - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија во новоформираното натпреварување, Лига на нации, ќе игра во Д групата, соопшти Европската фудбалска унија (УЕФА).

Македонија во Д групата во Лигата на нациите  Ова се противниците

Македонија во Д-групата во Лигата на нациите! Ова се противниците!

пред една недела - Се за спорт - Фудбал

Како што се очекуваше, фудбалската репрезентација на Македонија се најде во четвртата по ранг група од новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нациите кое ќе стартува во септември 2018 година.

Дванаесет репрезентации во елитата на Лигата на нации

Дванаесет репрезентации во елитата на Лигата на нации

пред една недела - Алфа - Спорт

Европската фудбалска федерација денеска ги потврди групите во кои националните тимови од Стариот континент ќе настапат во новоформираното натпреварување УЕФА Лига на нации.

УЕФА потврди Македонија носител во Д конкуренцијата

УЕФА потврди Македонија носител во Д конкуренцијата

пред една недела - Алфа - Спорт

Веднаш по завршувањето на квалификациите за пласман на Светското првенство, УЕФА ги потврди најавите дека Македонија ќе биде носител во Д сегментот од Лигата на нации.

Добрите игри во последниов период ни донесоа статус носител во најслабата конкуренција од Лигата на нации

Добрите игри во последниов период ни донесоа статус носител во најслабата конкуренција од Лигата на нации

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Познати се шеширите за групите во лигата „Д“ во Лигата на нации, добрите игри во последниов период ни донесоа статус носител во најслабата конкуренција.

Македонија сместена во Д групата во Лигата на нации

Македонија сместена во Д-групата во Лигата на нации

пред една недела - Курир - Фудбал

Покрај Македонија во оваа група се и репрезентациите на : Азербејџан, Белорусија, Грузија, Ерменија, Летонија, Фарските Острови, Луксембург, Казахстан, Молдавија, Лихтенштајн, Малта, Андора, Косово, Сан Марино и Гибралтар.

Добрите игри во последниов период ни донесоа статус носител во наслабата конкуренција од Лигата на нации

Добрите игри во последниов период ни донесоа статус носител во наслабата конкуренција од Лигата на нации

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Познати се шеширите за групите во лигата „Д“ во Лигата на нации, добрите игри во последниов период ни донесоа статус носител во најслабата конкуренција.

Македонија сместена во Д групата во Лигата на нации

Македонија сместена во Д-групата во Лигата на нации

пред една недела - A1on - Фудбал

Како што се очекуваше, фудбалската репрезентација на Македонија се најде во четвртата по ранг група од новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нациите кое ќе стартува во септември 2018 година.

Македонија сместена во Д групата во Лигата на нации

Македонија сместена во Д-групата во Лигата на нации

пред една недела - 24 вести - Спорт

Како што се очекуваше, фудбалската репрезентација на Македонија се најде во четвртата по ранг група од новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нациите кое ќе стартува во септември 2018 година.

УЕФА соопшти важна вест  Македонија ќе биде носител во Лигата на нации

УЕФА соопшти важна вест: Македонија ќе биде носител во Лигата на нации!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Европската куќа на фудбалот ова попладне и официјално го потврди новиот проект наречен Лига на нации кој ќе биде замена за...

УЕФА ги потврди потенцијалните противници на Македонија за Лигата на нации

УЕФА ги потврди потенцијалните противници на Македонија за Лигата на нации

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

„Црвено-жолтите“ моментно се во Лигата Дкаде има уште 15 други селекции Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги објави учесниците на новото натпреварување, кое ќе го носи името Лига на нации.

УЕФА потврди  Македонија носител во групата Д за Лигата на нации

УЕФА потврди: Македонија носител во групата Д за Лигата на нации

пред една недела - Екипа - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде носител во групата Д од новиот проект на УЕФА – Лигата на нации, кој ќе стартува во 2019 година.

Познати групите од Лигата на нации на УЕФА  Македонија носител во Д групата

Познати групите од Лигата на нации на УЕФА, Македонија носител во Д групата

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија во новоформираното натпреварување, Лига на нации, ќе игра во Д групата, соопшти Европската фудбалска унија (УЕФА).

Времеплов
x