20
Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред една недела - Прес 24 - Свет

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред една недела - Курир - Свет

Со тоа е урнат претходниот рекорд, кога кон почетокот на септември биткоинот достигна вредност од 5.013 долари. Toа значи...

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред една недела - Сител - Економија

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред една недела - +Инфо - Економија

Најпознатата криптовалута - биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот незапирлив  урнат нов рекорд

Биткоинот незапирлив, урнат нов рекорд

пред една недела - A1on - Економија

Најпознатата криптовалута – биткоин, денеска урна нов рекорд, достигнувајќи цена од дури 5.144 долари во утринското тргување.

Биткоинот урива рекорди  надмина 5 000 долари

Биткоинот урива рекорди, надмина 5.000 долари

пред една недела - Start.mk - Економија

Најпознатата криптовалута биткоинот достигнала нов рекорд надминувајќи и 5000 долари. Големиот интерес на инвеститорите довел до раст на биткоинот дури на 5 144 долари во раното тргување во четвртокот.

Биткоинот урива рекорди  надмина 5 000 долари

Биткоинот урива рекорди, надмина 5.000 долари

пред една недела - Вечер - Економија

Најпознатата криптовалута биткоинот достигнала нов рекорд надминувајќи и 5000 долари. Големиот интерес на инвеститорите довел до раст на биткоинот дури на 5 144 долари во раното тргување во четвртокот.

Биткоинот постигна нова рекордна цена во кратката историја

Биткоинот постигна нова рекордна цена во кратката историја

пред една недела - Денар - Економија

За време на денешното тргувањето, крипто-валутата достигна 5.144,97 долари. Значи, виртуелната валута го сруши нивото од 5,100 долари за прв пат во историјата, поставувајќи нов рекорд за цените.

Денар Русија ги забранува сајтовите кои нудат крипто валути

Денар:Русија ги забранува сајтовите кои нудат крипто-валути

пред една недела - Економски - Економија

Русија ќе го блокира пристапот до веб-страници или онлајн размени кои нудат крипто-валути. Ова го истакна првиот заменик-гувернер на Руската централна банка, Сергеј Швецов.

Што е Биткоин

Што е Биткоин?

пред една недела - Пулс 24 - Без катеторија

Во јавноста веќе многу често се говори и спомнува за Биткоинот, но малкумина знаат што навистина тој и претставува. ПУЛС24 реши за своите читатели да го расветли овој феномен.

Времеплов
x