20
Караџовски и Вангеловски во гевгелискиот суд го проверуваат налогот за претрес на Пљанчевски

Караџовски и Вангеловски во гевгелискиот суд, го проверуваат налогот за претрес на Пљанчевски

пред една недела - Алфа - Македонија

Зошто гевгелиската судијка Злата Попова ја потпишала наредбата за претрес на канцеларијата и домот на поранешниот претседател...

Панчевски барал убвид во гевгелискиот суд Ванѓеловски и Караџовски го извршуваат

Панчевски барал убвид во гевгелискиот суд, Ванѓеловски и Караџовски го извршуваат

пред една недела - Телма - Македонија

Гевгелискиот суд на мета на Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски.

Вангеловски во увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

Вангеловски во увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Според информации од таму, најверојатно  се врши увид во гевгелискиот суд и се проверува налогот кој судијата го одобри за претрес кај поранешниот претседател на кривичен суд, Владимир Панчевски.

Вангеловски Контролата во гевгелискиот Суд е вообичаена не е откриено ништо невообичаено

Вангеловски: Контролата во гевгелискиот Суд е вообичаена, не е откриено ништо невообичаено

пред една недела - Либертас - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, кој денеска беше во ненајавена посета на гевгелискиот Суд за СУДСТВО.МК изјави дека станува збор за вообичаена контрола, при што не било откриено ништо невообичаено.

Панчевски барал увид во гевгелискиот суд Вангеловски и Караџовски го извршуваат

Панчевски барал увид во гевгелискиот суд, Вангеловски и Караџовски го извршуваат

пред една недела - Локално - Македонија

Гевгелискиот суд на мета на претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски.

Вангеловски и Караџовски ќе го спасуваат Панчевски од СЈО

Вангеловски и Караџовски ќе го спасуваат Панчевски од СЈО

пред една недела - Локално - Македонија

Претседателот на Врховен, Јово Вангеловски и претседателот на Судкиот совет, Зоран Караџовски се во инспекција во гевгелискот суд.

Вангеловски врши увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

Вангеловски врши увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

пред една недела - Бриф - Македонија

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски и членови на судскиот совет, вршат увид во гевгелискиот суд и го проверуваат налогот на судијата кој го одобри претресот кај поранешниот претседател на Кривичен суд, Владимир Панчевски.

Ванѓеловски и Караџовски итно во гевгелискиот суд кој даде налог за претрес за Панчевски

Ванѓеловски и Караџовски итно во гевгелискиот суд, кој даде налог за претрес за Панчевски

пред една недела - Телма - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судски совет Зоран Караџовски се во контрола на судот во Гевгелија.

Вангеловски и Судски совет вршат увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

Вангеловски и Судски совет вршат увид во гевгелискиот суд за налогот за Панчевски

пред една недела - 24 вести - Македонија

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски и членови на судскиот совет вршат увид во гевгелискиот суд и го проверуваат...

Вангеловски и Судски совет вршат увид во гевгелискиот суд за налогот на Панчевски

Вангеловски и Судски совет вршат увид во гевгелискиот суд за налогот на Панчевски

пред една недела - 24 вести - Македонија

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски и членови на судскиот совет вршат увид во гевгелискиот суд и го проверуваат...

Јово Вангеловски во гевгелискиот Суд испитува кој ѝ дал судски налог на Катица Јанева

Јово Вангеловски во гевгелискиот Суд испитува кој ѝ дал судски налог на Катица Јанева

пред една недела - Либертас - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, заедно со членови од Судскиот совет денес отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот Суд, дознава СУДСТВО.

Отворена е Пандорината кутија во правосудството

Отворена е „Пандорината кутија“ во правосудството

пред една недела - Телма - Македонија

Вербални војни, кривични пријави, истраги и обвиненија за судии. Се отвори пандорината кутија во правосудството каде со години се молчеше за сите проблеми - коментираат познавачите откако периодов почнаа да се одмоткуваат некои .

Отворена е Пандорината кутија во правосудството

Отворена е „Пандорината кутија“ во правосудството

пред една недела - Локално - Македонија

Вербални војни, кривични пријави, истраги и обвиненија за судии. Се отвори пандорината кутија во правосудството каде со години се молчеше за сите проблеми – коментираат познавачите откако периодов почнаа да се одмотуваат некои, информира Телма .

Рибарев на отчет во Судски совет за претресот кај Панчевски

Рибарев на отчет во Судски совет за претресот кај Панчевски

пред една недела - 24 вести - Македонија

Привремениот претседател на Кривичен суд Стојанче Рибарев давал отчет во Судскиот совет за претресот кај Владимир Панчевски, дознава тв 24 вести.

Ристовски Ги најдовме сите злоупотреби на АКМИС во Кривичен тоа е да се фатиш за глава

Ристовски: Ги најдовме сите злоупотреби на АКМИС во Кривичен, тоа е да се фатиш за глава!

пред една недела - Локално - Македонија

Работната група на Министерството за правда ги пронашла сите злоупотреби во компјутерскиот систем за автоматска распределба на судските предмети (АКМИС) по двете контроли во Основниот суд Скопје 1, потврди за САКАМДАКАЖАМ.

И Палески и Панчевски се заплеткаа дали во игра се сепак прислушувани разговори

И Палески и Панчевски се заплеткаа- дали во игра се сепак прислушувани разговори?

пред една недела - Локално - Хроника

Претресот на Специјалното јавно обвинителство кај екс претседателот на Кривичен, Владимир Панчевски е поради најдениот и одземен хард диск со прислушувани разговори кај бизнисменот Љупчо Палески, објави Алсат-М .

Дали имало злоупотреби ќе се знае деновиве Заврши увидот во АКМИС системот во Кривичниот суд

Дали имало злоупотреби ќе се знае деновиве: Заврши увидот во АКМИС-системот во Кривичниот суд

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Комисијата составена од Министерството за правда денеска ја заврши ревизијата на Автоматизираниот информациски систем за управување со судските предмети (АКМИС) во скопскиот Кривичниот суд.

Ристовски тврди дека има индиции за злоупотреба со АКМИС системот

Ристовски тврди дека има индиции за злоупотреба со „АКМИС“ системот

пред една недела - +Инфо - Македонија

Има индиции дека има злоупотреби со „АКМИС“ системот, вели за Телма заменик министерот за правда Оливер Ристовски. Не сакаше да даде изјава пред камера, ама потврди дека информациите доаѓаат од комисијата која е формирана од министерството.

Заменик министерот за правда тврди дека има индиции за злоупотреба со АКМИС системот

Заменик министерот за правда тврди дека има индиции за злоупотреба со „АКМИС“ системот

пред една недела - Телма - Македонија

Има индиции дека има злоупотреби со „АКМИС“ системот, вели за Телма заменик министерот за правда Оливер Ристовски. Не сакаше да даде изјава пред камера, ама потврди дека информациите доаѓаат од комисијата која е формирана од министерството.

Има ли наместени предмети во Кривичниот суд

Има ли наместени предмети во Кривичниот суд?

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Сега, следува анализа која ќе треба покаже дали имало злоупотреби. Претседателот на комисијата нанев, вели има индиции за злоупотреба.

Панчевски поднесе претставка до Судскиот совет спрема кривични против СЈО

Панчевски поднесе претставка до Судскиот совет, спрема кривични против СЈО

пред една недела - Вечер - Македонија

Судијата Владимир Панчевски ги спрема кривичните пријави против специјалните обвинители и истражители кои беа вклучени во...

Времеплов
x