20
Јотовски по два часа  падна  во Тунис

Јотовски по два часа „падна“ во Тунис

пред една недела - Дерби - Тенис

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски доживеа пораз во второто коло во поединечна конкуренција на турнирот во Хамамет, Тунис кој се игра на земјени терени за награда од 15.

Јотовски поразен во второто коло во Хамамет

пред една недела - Сител - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го заврши настапот на фјучрс турнирот во Тунис откако попладнево во меч од второто коло загуби од Французионот Габриел Пети со 2-1 во сетови.

Јотовски го заврши настапот на фјучрсот во Тунис

пред една недела - Курир - Спорт

Противникот на Јотовски лесно го доби првиот сет со максимални 6:0 во гемови, а нашиот тенисер успеа да го израмни резултатот откако во вториот сет беше подобар со 6:4 во гемови.

пред една недела - A1on - Тенис

Стоилковска го заврши настапот на фјучерсот во Тунис

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Хамамет, Тунис. Таа денеска ги загуби двата меча од 1.

Јотовски во три сета до второто коло во Хамамет

Најдобриот македонски тенисер на АТП листата, Томислав Јотовски обезбеди пласман во второто коло на ИТФ фјучерсот во Хамамет, Тунис.

Стартна победа за Јотовски на фјучрсот во Тунис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски по голема борба успеа да постигне победа попалднево на меч од 1.коло на фјучрсот во Тунис.