20
 МАНЕКЕНИТЕ  НЕ ИЗДРЖАА ВО МОСКВА   Џордан Теодор изброја до седум

„МАНЕКЕНИТЕ" НЕ ИЗДРЖАА ВО МОСКВА - Џордан Теодор изброја до седум!

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Актуелниот македонски репрезентативец го одигра првиот евролигашки меч за својот нов клуб. На гостувањето во главниот руски град, постигна седум поени, а имаше и шест додавања.

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

На средбата во Истанбул, Реал Мадрид забележа триумф над Анадолу Ефес со 88-74, додека во Москва, очекувано ЦСКА славеше победа над Армани Милано со 93-84.

Почна Евролигата  стартни победи за ЦСКА Москва и за Реал Мадрид

Почна Евролигата, стартни победи за ЦСКА Москва и за Реал Мадрид

пред една недела - Екипа - Кошарка

ЦСКА Москва едно полувреме се мачеше, па потоа се разбуди и на крајот триумфираше над Олимпија Милано со 93-84 на стартот од Евролигата.

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

Стартни победи на Реал и ЦСКА во новата сезона на Евролигата

пред една недела - A1on - Кошарка

Со двата натпревари кои се одиграа доцна попладнево во Истанбул и Москва започна новата сезона во кошаркарската Евролига.

Почнува новата сезона во Евролигата

Почнува новата сезона во Евролигата

пред една недела - Алфа - Спорт

Денеска стартува новата сезона во кошаркарската Евролига. На стартот на програмата се пет натпревари, а се среќаваат Анадолу Ефес - Реал Мадрид, ЦСКА Москва - Милано, Бамберг - Макаби, Олимпијакос - Басконија и Уникаха - Фенербахче.

Евролигата  Фенербахче ја започнува одбраната на титулата од Малага

Евролигата: Фенербахче ја започнува одбраната на титулата од Малага

пред една недела - Денар - Спорт

Вечерва почнува новата сезона во најквалитетното европско кошаркарско натпреварување, Евролигата на УЛЕБ. Титулата ја брани...

Стартува Евролигата   Фенербахче без Антиќ во одбрана на тронот

Стартува Евролигата – Фенербахче без Антиќ во одбрана на тронот

пред една недела - Екипа - Кошарка

Со натпреварите Анадолу Ефес – Реал Мадрид и ЦСКА Москва – Олимпија Милано со почеток во 19 часот вечерва и официјално ќе стартува новата сезона од Евролигата.

Де Коло ја предводи евролигашката елита  има место за Антиќ и Теодор

Де Коло ја предводи евролигашката елита, има место за Антиќ и Теодор

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

За помалку од 24 часа стартува новото издание на Евролигата... Кои се играчите кои ќе го одбележат најсилното европско клупско натпреварување.

Антиќ  Ќе оставиме срце на терен   па што биде нека биде

Антиќ: Ќе оставиме срце на терен - па што биде нека биде

пред една недела - Start.mk - Спорт

За почеток потребно ни е малку време, имаме доста талентирани играчи, сега следи Евролига, па затоа ќе има доволно простор за напредок.

Антиќ  Ќе оставиме срце на терен   па што биде нека биде

Антиќ: Ќе оставиме срце на терен - па што биде нека биде

пред една недела - Вечер - Спорт

За почеток потребно ни е малку време, имаме доста талентирани играчи, сега следи Евролига, па затоа ќе има доволно простор за напредок.

Времеплов
x