20
Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

Сончево со умерен ветер и температура до 27 степени

пред една недела - A1on - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред една недела - Локално - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред една недела - Start.mk - Живот

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред една недела - Република - Живот

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР со нова временска прогноза за викендот наредната недела уште потопло

УХМР со нова временска прогноза за викендот- наредната недела уште потопло

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот наредната недела уште потопло

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот- наредната недела уште потопло

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието, а во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Метео Продолжува периодот на сончево време

Метео: Продолжува периодот на сончево време

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Во текот на утрешниот ден во Македонија се очекува сончево, претежно ведро и потопло време со умерен ветер од северен правец.

УХМР Од следната недела уште потопло

УХМР: Од следната недела уште потопло

пред една недела - Кајгана - Македонија

Времето утре ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, а во почетокот на наредната работна недела се очекуваат и натпросечни дневни температури.

Сончево време температура до 27 степени

Сончево време, температура до 27 степени

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Викенд временска прогноза Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Викенд временска прогноза: Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред една недела - Сител - Македонија

Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред една недела - Бркај работа - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред една недела - Сител - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред една недела - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.

Авто нацрт

Авто нацрт

пред една недела - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

пред една недела - Вистина - Сцена

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево време температура до 27 степени

Сончево време, температура до 27 степени

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Денес сончево и потопло време проследено со слаб ветер

Денес сончево и потопло време проследено со слаб ветер

пред една недела - Денар - Економија

Денес во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Наутро кочан потоа нагла промена на температурата  нов температурен шок

Наутро кочан, потоа нагла промена на температурата - нов температурен шок

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Нов температурен шок

Нов температурен шок!

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.

Сончево температура до 27 степени

Сончево, температура до 27 степени

пред една недела - A1on - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Временска прогноза

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Времето денеска Сончево и потопло со северозападен ветер

Времето денеска: Сончево и потопло со северозападен ветер

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Во четврток, во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Денеска сончево со температура до 27 степени еве какво време не очекува наредните денови

Денеска сончево со температура до 27 степени, еве какво време не очекува наредните денови

пред една недела - Либертас - Македонија

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Сончево и потопло со северозападен ветер

Сончево и потопло со северозападен ветер

пред една недела - Кајгана - Македонија

Во четврток, во Македонија ќе преовладува претежно сончево и потопло време, проследено со слаб северозападен ветер. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од -1 до 7 степени, а максималните од 17 до 27 степени.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред една недела - Локално - Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

пред една недела - Start.mk - Македонија

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во пораст. Во...

Викенд временска прогноза Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Викенд временска прогноза: Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред една недела - Курир - Македонија

Утре во текот на денот ќе има повремено зголемување на облачноста. Во сабота се очекува засилен ветер од северен правец и пад на дневната температура.

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

Во наредните денови сонце и натпросечни температури

пред една недела - Вечер - Македонија

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во пораст. Во...

Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

Еве какво време не очекува на денот на изборите во недела

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.

Времеплов
x