20
Гутереш Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

Гутереш: Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

пред една недела - Сител - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со Администрацијата на американскиот претседател Доналд...

ГУТЕРЕШ: Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со Администрацијата на американскиот претседател Доналд...

Гутереш Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

Гутереш: Продолжува соработката со САД и покрај повлекувањето од УНЕСКО

пред една недела - +Инфо - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со Администрацијата на американскиот претседател Доналд...

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред една недела - Идивиди - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

По САД и Израел најави истапување од УНЕСКО

По САД и Израел најави истапување од УНЕСКО

пред една недела - Фаланга - Свет

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави во четвртокот дека Израел се подготвува за излегување од УНЕСКО, неколку часа откако САД објавија дека истапуваат од агенцијата на Обединетите нации за образование, наука и култура.

Гутереш Жалиме за одлуката на САД за УНЕСКО соработката продолжува

Гутереш: Жалиме за одлуката на САД за УНЕСКО, соработката продолжува

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе продолжи да соработува со администрацијата на американскиот претседател Доналд...

По САД и Израел сака да излезе од УНЕСКО

По САД, и Израел сака да излезе од УНЕСКО

пред една недела - Кајгана - Свет

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, вчеравечер му даде инструкции на Министерството за надворешни работи да подготви повлекување на земјата од УНЕСКО.

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред една недела - Локално - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред една недела - Start.mk - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

Захарова Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

Захарова: Одлуката на САД да се повлечат од Унеско е за жалење

пред една недела - Вечер - Свет

Одлуката на американското раководство да се повлечат од Унеско, ја влошува ситуацијата за таа организација и е за жалење, нагласи во соопштение портпаролката на руското МНР, Марија Захарова.

И Израел се повлекува од УНЕСКО

И Израел се повлекува од УНЕСКО

пред една недела - Република - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

И Израел се повлекува од УНЕСКО

И Израел се повлекува од УНЕСКО

пред една недела - Start.mk - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

пред една недела - Алфа - Свет

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт.

Амбасадорот на Израел со предлог да се повлечат од УНЕСКО

Амбасадорот на Израел со предлог да се повлечат од УНЕСКО

пред една недела - Алфа - Свет

Израелскиот амбасадор во УНЕСКО Кармел Шама Хакоен денеска изјави дека и Израел би требало да се повлече од УНЕСКО. Израелскиот...

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

пред една недела - Курир - Свет

– Премиерот Нетанјаху побара од Министерството за надворешни работи да подготви се што е потребно за државата да се повлече од членството во УНЕСКО, по чекорот што го презеде САД, соопшти Кабинетот на премиерот.

И Израел го напушта УНЕСКО

И Израел го напушта УНЕСКО

пред една недела - Канал 5 - Свет

Одлуката на САД , Нетанјаху ја нарекол храбра и морална и оти му дал инструкции на Министерството за надворешни работи за напуштање на УНЕСКО.

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

пред една недела - Прес 24 - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

пред една недела - +Инфо - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. - Премиерот Нетанјаху побара од...

САД го напуштаат УНЕСКО

САД го напуштаат УНЕСКО

пред една недела - Start.mk - Свет

Соединетите држави ја известиле организацијата УНЕСКО за истапувањето од нејзиното членство, соопшти во четвртокот американскиот Стејт департмент.

По САД Израел се повлекува од УНЕСКО

По САД, Израел се повлекува од УНЕСКО

пред една недела - Пулс 24 - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Премиерот Нетанјаху побара од...

Нетанјаху Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

Нетанјаху: Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО

пред една недела - A1on - Свет

Израел ќе се повлече од членство во УНЕСКО, најави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. – Премиерот Нетанјаху побара од...

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред една недела - Република - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

САД го напуштаат УНЕСКО

САД го напуштаат УНЕСКО

пред една недела - Република - Свет

Соединетите држави ја известиле организацијата УНЕСКО за истапувањето од нејзиното членство, соопшти во четвртокот американскиот Стејт департмент.

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

пред една недела - Start.mk - Свет

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. - Не беше лесно да се донесе одлуката.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред една недела - +Инфо - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Ова го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

Стејт департмент САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

Стејт департмент: САД од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО

пред една недела - Вечер - Свет

Соединетите Американски Држави од 31 декември ќе се повлечат од УНЕСКО, соопшти денеска Стејт департментoт. - Не беше лесно да се донесе одлуката.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред една недела - Сител - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред една недела - Start.mk - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред една недела - Алфа - Свет

САД го известија официјално УНЕСКО дека се повлекуваат од таа организација на ОН. Тоа го изјави денеска генералниот директор на УНЕСКО, Ирина Бокова.

САД се повлекуваат од УНЕСКО

САД се повлекуваат од УНЕСКО

пред една недела - Курир - Свет

Според западни медиуми, САД ќе го напуштат УНЕСКО од 31 декември. Според дипломатски извори, со тој потег САД ќе ја отежнат...

Времеплов
x