20
Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Сител - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави агресивната стратегија.

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Курир - Свет

Со тоа САД не би се повлекле од Договорот, но Конгресот ќе има 60 денови да одлучи дали Вашингтон повторно ќе воведе санкции кон Иран.

Габриел  Трамповото  не  за договорот со Иран може да ја турне ЕУ кон Русија

Габриел: Трамповото „не“ за договорот со Иран може да ја турне ЕУ кон Русија

пред една недела - DW - Свет

Дали американскиот претседател Трамп ќе крене раце од нуклеарниот договор со Иран? Шефот на германската дипломатија Габриел предупредува дека еднострани чекори би можеле да доведат до војна.

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Пулс 24 - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави агресивната стратегија.

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Start.mk - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави...

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Прес 24 - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави агресивната стратегија.

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - A1on - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави агресивната стратегија.

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави агресивната стратегија.

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Вечер - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави...

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

Трамп ќе објави дали се повлекува од иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - +Инфо - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска планира да ја повлече поддршката за нуклеарниот договор со Иран и да претстави агресивната стратегија.

Трамп го враќа договорот со Иран во Конгресот

Трамп го враќа договорот со Иран во Конгресот

пред една недела - Р.С. Европа - Свет

Претседателот Доналд Трамп со поостра стратегија кон Иран. Во неговиот долгочекуван говор тој, според некои наводи, ќе соопшти...

Трамп денеска ќе соопшти што понатаму со нуклeарниот договор со Иран

Трамп денеска ќе соопшти што понатаму со нуклeарниот договор со Иран

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Претседателот Доналд Трамп во неговиот долгочекуван говор, денеска се очекува да соопшти дека нуклеарниот договор со Иран не ги исполнува американските безбедносни интереси, но нема да бара нови санкции врз Техеран.

Договорот со Иран   Трамп ѝ контрира на ЕУ и си игра со светскиот мир

Договорот со Иран - Трамп ѝ контрира на ЕУ и си игра со светскиот мир

пред една недела - DW - Свет

Американскиот претседател Трамп би можел да го раскине нуклеарниот договор со Иран. Што би значело тоа за Европа? Интелегенцијата...

Меј  Велика Британија останува посветена на иранскиот нуклеарен договор

Меј: Велика Британија останува посветена на иранскиот нуклеарен договор

пред една недела - Алфа - Свет

Британска премиерка Тереза Меј во телефонски разговор со американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека Велика Британија...

Времеплов
x