20
Џордан против групирање на квалитетот во два Супер тима

Џордан против групирање на квалитетот во два Супер тима

пред една недела - Сител - Македонија

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан изјавил дека моменталната распределба на силите во НБА лигата им одговара само на мал број на тимови.

Џордан  Два супер тимови се штетни за НБА лигата

Џордан: Два супер-тимови се штетни за НБА лигата

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Најголемиот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, не е фан на ерата на супер-тимови во НБА лигата. Мајкл Џордан одамна ја заврши кариерата и сега ужива како сопственик на НБА тимот Шарлот Хорнетс.

Џордан го крена гласот против супер тимовите  28 клубови ќе бидат ѓубре

Џордан го крена гласот против супер тимовите: 28 клубови ќе бидат ѓубре…

пред една недела - Дерби - Кошарка

Првиот човек на Шарлот Хорнетс и за многумина најдобриот играч на сите времиња, Мајкл Џордан го крена својот глас против така наречените супер тимови.

Времеплов
x