20
Блажевски  Местото на Вардар е на врвот на табелата

Блажевски: Местото на Вардар е на врвот на табелата

пред една недела - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на Вардар се максимално фокусирани на претстојниот дерби дуел со Шкендија (сабота, 14.30 часот), на кој ќе имаат можност да му се реваншираат на големиот ривал за поразот на стартот од новата премиерлигашка сезона.

Шкендија сака три од три со Вардар

Шкендија сака три од три со Вардар

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Тетовските „црвено-црни“ убедливо триумфираа на последните два меча со Вардар, како што велат самите, нема причини да биде...

Вардар и Шкендија утре гласаат за титула

Вардар и Шкендија утре гласаат за титула

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар и Шкендија утре од 14,30 часот со дерби меч го почнуваат вториот круг од домашното првенство. Еден ден пред локалните...

Блажевски: Со помош на навивачите до победа против Шкендија

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Вардаровата екипа денеска ќе го одработи последниот тренинг пред утрешното дерби против Шкендија кое се игра со почеток во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје а ке се емитува низ директен пренос на ТВ Нова.

Фелипе  Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

пред една недела - A1on - Фудбал

Бразилскиот интернационалец во редовите на Вардар, Хуан Фелипе Алвес Рибеиро, очекува тежок дуел против Шкендија во дербито од 10.

Фелипе  Шкендија има силен тим  но ќе падне во Скопје

Фелипе: Шкендија има силен тим, но ќе падне во Скопје

пред една недела - Дерби - Фудбал

Во сабота во 14:30 часот на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје се игра големото дерби од првата македонска фудбалска лига меѓу Вардар и Шкендија.

Фелипе  Да ги победиме и да им се доближиме

Фелипе: Да ги победиме и да им се доближиме

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

„Верувам дека ќе ги освоиме бодовите и дека ќе успееме да ја намалиме разликата на табелата“, вели Бразилецот Вардар во сабота...

Фелипе очекува очекува побда на Вардар против Шкендија , ТВ Нова ке митува директен пренос

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига.

Фелипе  Верувам во победа над Шкендија  но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

Фелипе: Верувам во победа над Шкендија, но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Бразилецот ги повика навивачите на Вардар за поддршка во саботното дерби со големиот ривал. Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Шкендија во рамките на дербито од 10.

Фелипе  Ни требаат навивачите како 12 ти играч за триумф против Шкендија

Фелипе: Ни требаат навивачите како 12-ти играч за триумф против Шкендија

пред една недела - Екипа - Фудбал

По паузата поради настапите на репрезентациите, продолжението од домашниот шампионат во сабота од 14:30 часот се одбележува и со дерби пресметката меѓу Вардар и Шкендија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Фелипе  Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Бразилецот во редовите на Вардар очекува шампионот да освои три бода Актуелниот првак Вардар, в сабота ја пречекува Шкендија, во дербито на 10 коло од Првата фудбалска лига.

Времеплов
x