20
Мртва жена пронајдена во Вардар кај Велес

Мртва жена пронајдена во Вардар кај Велес

пред една недела - A1on - Македонија

Жена на возраст од околу 70 години, вчера во 12:50 часот, била пронајдена мртва во водите на реката Вардар на место „Долни Дуќани“ во Велес, од страна на граѓанин, соопшти МВР.

Трагедија Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Трагедија-Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред една недела - Курир - Хроника

По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи во Велес. Полицијата ги презема потребните мерки за расчистување на случајот и утврдување на идентитетот на жената.

Пронајден женски труп во Вардар

Пронајден женски труп во Вардар

пред една недела - +Инфо - Македонија

Тело на повозрасна жена било извлечено од водите на реката Вардар во Велес. Според информациите на МВР, вчера во 12.50 часот...

Мртва жена пронајдена во Вардар кај Велес

пред една недела - ТВ Нова - Хроника

Жена на возраст од околу 70 години, вчера во 12:50 часот, била пронајдена мртва во водите на реката Вардар на место „Долни Дуќани“ во Велес, од страна на граѓанин, соопшти МВР.

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред една недела - Пулс 24 - Хроника

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред една недела - Република - Без катеторија

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

пред една недела - Сител - Македонија

На 12.10.2017 година во 12.50 часот во водите на реката Вардар, на место викано „Долни Дуќани“- Велес, од страна на граѓанин бил пронајден леш на женско лице на возраст од околу 70 години.

Трагедија во Македонија   мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Трагедија во Македонија - мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

пред една недела - Локално - Хроника

Вчера во 12.50 часот во водите на реката Вардар, на место викано „Долни Дуќани“- Велес, од страна на граѓанин бил пронајден леш на женско лице на возраст од околу 70 години.

Женски труп извлечен од Вардар во Велес

Женски труп извлечен од Вардар во Велес

пред една недела - Кајгана - Хроника

Тело на повозрасна жена било извлечено од водите на реката Вардар во Велес. Според информациите на МВР, вчера во 12.50 часот...

Времеплов
x