20
Вардар  Барселона дуел со висок ризик

Вардар - Барселона дуел со висок ризик

пред една недела - Сител - Ракомет

Дерби дуелот од 5.коло од ракометната Лига на шампионите утре ќе се одигра во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Барселона.

Ракометниот дуел од Лигата на шампионите Вардар  Барселона е од висок ризик

Ракометниот дуел од Лигата на шампионите Вардар – Барселона е од висок ризик

пред една недела - Курир - Ракомет

РК Вардар во соработка со полицијата реши за саботниот натпревар да го затвори паркингот до салата за користење. Поради тоа...

Ракометниот дуел од Лигата на шампионите Вардар  Барселона е од висок ризик

Ракометниот дуел од Лигата на шампионите Вардар – Барселона е од висок ризик

пред една недела - A1on - Ракомет

Дерби дуелот од 5.коло од ракометната Лига на шампионите утре ќе се одигра во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Барселона.

Ракометниот дуел од Лигата на шампионите Вардар  Барселона е од висок ризик

Ракометниот дуел од Лигата на шампионите Вардар – Барселона е од висок ризик

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Дерби дуелот од 5.коло од ракометната Лига на шампионите утре ќе се одигра во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Барселона.

Утрешниот натпревар во Скопје помеѓу Вардар и Барселона е од висок ризик

Утрешниот натпревар во Скопје помеѓу Вардар и Барселона е од висок ризик

пред една недела - +Инфо - Спорт

Дерби дуелот од 5.коло од ракометната Лига на шампионите утре ќе се одигра во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Барселона.

Блажевски За триумф над Шкендија ни треба и поддршка од трибините

Блажевски: За триумф над Шкендија ни треба и поддршка од трибините

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Вардар утре во исклучително важен меч сезонава, на мегдан против директниот ривал за титулата во домашниот шампионат. Бранителот...

Блажевски За триумф над Шкендија ни треба поддршка и од трибините

Блажевски: За триумф над Шкендија ни треба поддршка и од трибините

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Вардар утре во исклучително важен меч сезонава, на мегдан против директниот ривал за титулата во домашниот шампионат. Бранителот...

Вардар  Барса е меч од висок ризик

Вардар – Барса е меч од висок ризик

пред една недела - Start.mk - Спорт

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански” в сабота.

Вардар  Барса е меч од висок ризик

Вардар – Барса е меч од висок ризик

пред една недела - Република - Ракомет

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански” в сабота.

Барса пука од самодоверба без тренинг на мегдан против Вардар

Барса пука од самодоверба, без тренинг на мегдан против Вардар

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Борко Ристовски и Барселона, противникот на Вардар во петото коло во Лигата на шампионите, треба околу 19 часот да пристигне во нашиот главен град.

Барселона нов предизвик за шампионот

Барселона нов предизвик за шампионот

пред една недела - Алфа - Спорт

Бранителот на трофејот Вардар ја пречекува Барселона во директен дуел за задржување на првата позиција на табелата во А групата.

Блажевски Местото на Вардар е на врвот на табелата

Блажевски: Местото на Вардар е на врвот на табелата

пред една недела - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на Вардар се максимално фокусирани на претстојниот дерби дуел со Шкендија (сабота, 14.30 часот), на кој ќе имаат можност да му се реваншираат на големиот ривал за поразот на стартот од новата премиерлигашка сезона.

Вардар  Барса е меч од висок ризик

Вардар - Барса е меч од висок ризик

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански" во сабота.

Секогаш е чест да се игра против Барселона

Секогаш е чест да се игра против Барселона

пред една недела - Start.mk - Спорт

Бекот на Вардар три години играше за Барселона, но немаше голема минутажа, а пред утрешниот дуел во СЦ "Јане Сандански" во ЛШ, истакна дека секогаш му е предизвик да игра против Каталонците Македонскиот ракометен шампион Вардар, вечерва (17.

Шкендија сака три од три со Вардар

Шкендија сака три од три со Вардар

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Тетовските „црвено-црни“ убедливо триумфираа на последните два меча со Вардар, како што велат самите, нема причини да биде...

Вардар и Шкендија утре гласаат за титула

Вардар и Шкендија утре гласаат за титула

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар и Шкендија утре од 14,30 часот со дерби меч го почнуваат вториот круг од домашното првенство. Еден ден пред локалните...

Вардар – Барселона е меч од висок ризик: Препораки за гледачите

пред една недела - ТВ Нова - Ракомет

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански” во сабота.

Блажевски: Со помош на навивачите до победа против Шкендија

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Вардаровата екипа денеска ќе го одработи последниот тренинг пред утрешното дерби против Шкендија кое се игра со почеток во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје а ке се емитува низ директен пренос на ТВ Нова.

Секогаш е чест да се игра против Барселона

Секогаш е чест да се игра против Барселона

пред една недела - Вечер - Спорт

Бекот на Вардар три години играше за Барселона, но немаше голема минутажа, а пред утрешниот дуел во СЦ "Јане Сандански" во ЛШ, истакна дека секогаш му е предизвик да игра против Каталонците Македонскиот ракометен шампион Вардар, вечерва (17.

Најдобри против Каталонците

Најдобри против Каталонците

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

„Ако сакаме победа, мора одбраната да ни биде на ниво и како и досега, да го оправда епитетот најдобра во Европа. Во нападот...

Кањелас Чувствата настрана со полни трибини можеме повторно да ја урнеме Барса

Кањелас: Чувствата настрана, со полни трибини можеме повторно да ја урнеме Барса

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре го пречекува каталонскиот гигат Барселона во битка за првото место во групата А. На овој дуел со посебни мотиви ќе влезе Жоан Кањелас, кој првиот професионален договор го потпишал токму со шпанскиот тим и е роден Каталонец.

Фелипе Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

Фелипе: Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

пред една недела - A1on - Фудбал

Бразилскиот интернационалец во редовите на Вардар, Хуан Фелипе Алвес Рибеиро, очекува тежок дуел против Шкендија во дербито од 10.

Стоилов Не летаме во облаци сите сме желни и подготвени за победа

Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа

пред една недела - Дерби - Ракомет

Овој викенд ракометарите на Вардар ќе имаат уште еден голем предизвик во Лигата на шампионите, битка со Барселона и Борко Ристовски на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“.

Фелипе Шкендија има силен тим но ќе падне во Скопје

Фелипе: Шкендија има силен тим, но ќе падне во Скопје

пред една недела - Дерби - Фудбал

Во сабота во 14:30 часот на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје се игра големото дерби од првата македонска фудбалска лига меѓу Вардар и Шкендија.

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

пред една недела - Република - Ракомет

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Натпревар Вардар  Барселона вo сабота во СЦ Јане Сандански

Натпревар Вардар – Барселона вo сабота во СЦ „Јане Сандански“

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Фелипе Да ги победиме и да им се доближиме

Фелипе: Да ги победиме и да им се доближиме

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

„Верувам дека ќе ги освоиме бодовите и дека ќе успееме да ја намалиме разликата на табелата“, вели Бразилецот Вардар во сабота...

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

пред една недела - Алфа - Спорт

Викендов трите наши претставници ќе настапат во ракометната Лига на шампиони. "Играме против Барселона, најголем противник во групната фаза.

Жоан Канелјас каталонецот што не доби шанса во Барса

Жоан Канелјас, каталонецот што не доби шанса во Барса

пред една недела - Екипа - Ракомет

Дуелите со ракометниот гигант Барселона секогаш се мотив за противничките играчи, но еден ракометар секогаш има мотив плус кога се среќава со каталонскиот гигант.

Фелипе очекува очекува побда на Вардар против Шкендија , ТВ Нова ке митува директен пренос

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига.

Времеплов
x