20
Вработените и купувачите лежеле на земја  филмска кражба во скопска продавница

Вработените и купувачите лежеле на земја – филмска кражба во скопска продавница

пред една недела - Република - Без катеторија

Грабеж како на филмовите во една скопска продавница, купувачите лежеле на земја. Според информациите на полицијата, вчераво 21.

Грабежи во Скопје Струга и гостиварско

Грабежи во Скопје, Струга и гостиварско

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Три маскирани лица синоќа извршиле разбојништво над вработените во продавница лоцирана на улица „Бранислав Нушиќ“ во Скопје.

Грабеж во продавница во Скопје одземени околу 50 илјади денари

Грабеж во продавница во Скопје, одземени околу 50 илјади денари

пред една недела - A1on - Македонија

Три маскирани лица синоќа извршиле разбојништво над вработените во продавница лоцирана на улица „Бранислав Нушиќ“ во Скопје.

Грабеж во продавница во Скопје одземени околу 50 илјади денари

Грабеж во продавница во Скопје, одземени околу 50 илјади денари

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што соопшти МВР, вчера во 21:17 часот во полиција било пријавено дека во продавница на ул. „Бранислав Нушиќ“ три непознати маскирани лица извршиле разбојништво над вработените.

Стружанец ограбен на празникот 11 Октомври  остана без пари и злато

Стружанец ограбен на празникот 11. Октомври - остана без пари и злато

пред една недела - Сител - Македонија

Тешка кражба се случила за време на празникот 11 Октомври. Спопред информациите на полицијата, во средата  во 20.36 часот во Полициската станица Струга, А.

Филмска кражба во скопска продавница  вработените и купувачите лежеле на земја

Филмска кражба во скопска продавница - вработените и купувачите лежеле на земја

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Грабеж како на филмовите се случил вчера во една скопска продавница. Според информациите на полицијата, вчера во 21 часот во Единица за информации и команда Скопје било пријавено дека во продавница на ул.

Тешка кражба на празникот  стружанец останал без денар

Тешка кражба на празникот - стружанец останал без денар

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во полициската станица во Струга на 11.10.2017 година А.А. пријавил дека на улица „Маршал Тито“, во куќата сопственост на неговиот 61-годишен татко Ш.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред една недела - Курир - Хроника

Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.И. (51).

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

пред една недела - A1on - Македонија

Стружанецот А.А. на 11-ти овој месец во полициската станица Струга пријавил кражба во куќата сопственост на неговиот татко Ш.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред една недела - Пулс 24 - Хроника

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред една недела - A1on - Македонија

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред една недела - ТВ Нова - Хроника

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Вработените и купувачите лежеле на земја  филмска кражба во скопска продавница

Вработените и купувачите лежеле на земја - филмска кражба во скопска продавница

пред една недела - Сител - Македонија

Грабеж како на филмовите во една скопска продавница, купувачите лежеле на земја. Според информациите на полицијата, вчераво 21.

Украдена чанта полна со пари  тешка кражба во Гостивар

Украдена чанта полна со пари - тешка кражба во Гостивар

пред една недела - Сител - Македонија

Ограбена куќа во Гостивар, крадците си заминале со добар плен. Вчера  во Полициската станица Гостивар, С.И. (51) од с.Долна Бањица, гостиварско, пријавил дека во периодот помеѓу 19.

Скопјанец ограбен на празникот 11 Октомври  остана без пари и злато

Скопјанец ограбен на празникот 11. Октомври - остана без пари и злато

пред една недела - Сител - Македонија

Тешка кражба се случила за време на празникот 11 Октомври. Спопред информациите на полицијата, во средата  во 20.36 часот во Полициската станица Струга, А.

Грабеж во продавница во Скопје одземени околу 50 илјади денари

Грабеж во продавница во Скопје, одземени околу 50 илјади денари

пред една недела - Либертас - Македонија

Три маскирани лица синоќа извршиле разбојништво над вработените во продавница лоцирана на улица „Бранислав Нушиќ“ во Скопје.

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

пред една недела - Либертас - Македонија

Стружанецот А.А. на 11-ти овој месец во полициската станица Струга пријавил кражба во куќата сопственост на неговиот татко Ш.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред една недела - Либертас - Македонија

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Времеплов
x