20
Икарди манија Лудило на навивач на Интер по третиот гол на Аргентинецот

Икарди-манија…Лудило на навивач на Интер по третиот гол на Аргентинецот

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Мауро Икарди е главен лик во Милано, откако со хет – трик го реши градското дерби против Милан (3-2) со гол од пенал во 90.

Урнебес неизмерна радост Икарди погоди за победа навивач на Интер полуде од среќа

Урнебес, неизмерна радост: Икарди погоди за победа, навивач на Интер полуде од среќа

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Тимот на Интер издвојува победа над Интер од 3-2 во градското дерби со Милан и тоа благодарение на хет-трикот на аргентинскиот репрезентативец Мауро Икарди.

Морати Интер може и до титулата

Морати: Интер може и до титулата

пред еден месец - Екипа - Спорт

Интер го совлада Милан со 3-2 во градската дерби пресметка на Милано, а тоа му направи голем ќеиф и на поранешниот прв човек на „нероаѕурите“, Масимо Морати.

Урнебес неизмерна радост Икарди погоди за победа навивач на Интер полуде од среќа

Урнебес, неизмерна радост: Икарди погоди за победа, навивач на Интер полуде од среќа

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Тимот на Интер издвојува победа над Интер од 3-2 во градското дерби со Милан и тоа благодарение на хет-трикот на аргентинскиот репрезентативец Мауро Икарди.

Балотели го советува Милан да го купи најдобриот играч на Интер

Балотели го советува Милан да го купи најдобриот играч на Интер

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Поранешниот играч на двата ривали од Милано, Марио Балотели се јави со изјава по големото градско дерби во кое славеше Интер со 3-2.

Мајсторијата на Икарди која вреди да се погледне неколку пати

Мајсторијата на Икарди која вреди да се погледне неколку пати

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Интер на крилјата на фантастичниот Мауро Икарди го доби големото дерби на Милано. Интер со 3-2 беше подобар од дербито против Милан, во рамките на осмото коло од италијанската Серија А.

Икарди Нека ме критикуваат јас ќе давам голови

Икарди: Нека ме критикуваат, јас ќе давам голови

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Аргентинскиот голгетер ги даде сите три погодоци за „нераѕурите" во триумфот од 3:2 против градскиот ривал Милан Капитенот на Интер, Мауро Икарди е на „седмо небо", откако даде три гола во победата на Интер во градското дерби против Милан (3:2).

Морати Интер може да го нападне Скудетото

Морати: Интер може да го нападне Скудетото

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Поранешниот прв човек на Интер, Масимо Морати верува оти може „нероаѕурите“ да го нападнат Скудетото во оваа сезона. Тој...

Икарди Знаев дека морам да постигнам гол

Икарди: Знаев дека морам да постигнам гол

пред еден месец - Курир - Фудбал

– Посебно е чувството, не можам да го опишам. Знаев дека морам да постигнам гол. Ги оставам критичарите да зборуваат, а потоа го правам тоа што треба на теренот за да му помогнам на мојот тим и да ја оствариме целта.

Икарди со хет трик го реши дербито на Милано

Икарди со хет-трик го реши дербито на Милано

пред еден месец - Курир - Фудбал

Аргентинецот погоди во 28. 63. и 90. минута од пенал, додека стрелци на головите за Милан беа Сусо (56. минута) и Самир Хандановиќ (автогол 81.

Икарди Невообичаено чувство

Икарди: Невообичаено чувство

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Капитенот на Интер Мауро Икарди кој беше најзаслужен за победата во градски дерби со Милан со три постигнати гола, по натпреварот не го криеше задоволство од резултатот и одличното свое издание.

Икарди е херојот на Интер во миланското дерби

Икарди е херојот на Интер во миланското дерби

пред еден месец - Денар - Спорт

Интер стигна до одлична победа во „Дерби дела мадонина“ кога Мауро Икарди комплетира хет-трик за 3:2 победа над Милан. Интер...

Икарди со хет трик го реши дербито на Милано

Икарди со хет-трик го реши дербито на Милано

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Мауро Икарди постигна три гола и му донесе победа на Интер синоќа во градското дерби со Милан кое заврши 3:2. Аргентинецот погоди во 28.

Дербито Дела мадонина за Интер

Дербито „Дела мадонина“ за Интер

пред еден месец - Сител - Фудбал

Интер стигна до одлична победа во „Дерби дела мадонина“ кога Мауро Икарди комплетира хет-трик за 3:2 победа над Милан. Интер...

Икарди Невообичаено чувство

Икарди: Невообичаено чувство

пред еден месец - A1on - Фудбал

Капитенот на Интер Мауро Икарди кој беше најзаслужен за победата во градски дерби со Милан со три постигнати гола, по натпреварот не го криеше задоволство од резултатот и одличното свое издание.

Икарди со хет трик го реши дербито на Милано

Икарди со хет-трик го реши дербито на Милано

пред еден месец - A1on - Фудбал

Мауро Икарди постигна три гола и му донесе победа на Интер синоќа во градското дерби со Милан кое заврши 3:2. Аргентинецот погоди во 28.

Икарди со хет трик го реши дербито на Милано

Икарди со хет-трик го реши дербито на Милано

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Аргентинецот погоди во 28. 63. и 90. минута од пенал, додека стрелци на головите за Милан беа Сусо (56. минута) и Самир Хандановиќ (автогол 81.

Икарди со хет трик го реши дербито на Милано

Икарди со хет-трик го реши дербито на Милано

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Мауро Икарди постигна три гола и му донесе победа на Интер синоќа во градското дерби со Милан кое заврши 3:2. Аргентинецот погоди во 28.

Икарди Ова чувство не се опишува

Икарди: Ова чувство не се опишува…

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Мауро Икарди е новиот фудбалски владетел на Милано, откако Аргентинецот постигна хет-трик за Интер во големата градска пресметка со Милан.

Икарди Ги оставив критичарите да зборуваат

Икарди: Ги оставив критичарите да зборуваат

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Капитенот на Интер, Мауро Икарди, го одбележа последното големо миланско дерби во кое со хет – трик ја суши екипата на Милан и беше апсоултна  ѕвезда на вечерта.

Икарди го нокаутира Милан во лудото градско дерби

Икарди го нокаутира Милан во лудото градско дерби

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Икарди со хет-трик ги победи „росонерите“ (3:2) и воедно е првиот играч кој постигнал хет-трик во првенственото „дерби дела...

Икарди со хет трик му донесе победа на Интер во големото градско дерби

Икарди со хет-трик му донесе победа на Интер во големото градско дерби

пред еден месец - Република - Фудбал

Аргентиснкиот напаѓач, Мауро Икарди беше херојот на Интер кој вечерва постигна хет-трик во големото градско дерби и успеа да го победи вечниот ривал, тимот на Милан со 3-2.

Наивен пенал го реши дербито на Милано Икарди е херојот на Интер

Наивен пенал го реши дербито на Милано, Икарди е херојот на Интер

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

„Црно-сината“ половина на Милано се радува на победа во „Дерби дела Мадонина“, Маури Икарди со хет-трик го предводеше Интер до триумф од 3-2 над Милан Интер и Милан приредија возбудлив натпревар кој беше решен со наивен пенал во самата завршница.

Навивачите лани сакаа да го убијат сега е херојот на Интер

Навивачите лани сакаа да го убијат, сега е херојот на Интер

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Маруо Икарди со хет-трик донесе голема радост на фановите кои на овој меч ја имаа улогата на домаќини Мауро Икарди одигра капитенски кога е најпотребно.

Икарди фудбалски градоначалник на Милано

Икарди, фудбалски градоначалник на Милано

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Интер и Милан понудија фантастична фудбалска претстава, а на крајот славеа „нероаѕурите“ со 3-2 и ја продолжуваат потерата по Наполи, кој досега им стопроцентен ефект по осум одиграни кола во Серија А.

Икарди постигна хет трик Интер го доби супер дербито на Милано

Икарди постигна хет-трик, Интер го доби супер дербито на Милано

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Мауро Икарди постигна хет-трик, а Интер го доби градското дерби против Милан со 3:2, со што „неразурите“ остануваат на два бода негатива зад лидерот Наполи.

Комбинацијата Кандрева Икарди ја матираше одбраната на Милан

Комбинацијата Кандрева-Икарди ја матираше одбраната на Милан

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Интер има водство по првиот дел на градското дерби против Милан, а единствениот гол беше постигнат во 28. минута. Кандрева...

 Дерби дела мадонина го враќа стариот сјај  Гори Милано играат Интер и Милан

„Дерби дела мадонина“ го враќа стариот сјај: „Гори“ Милано, играат Интер и Милан

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Градската фудбалска пресметка меѓу Интер и Милан му носи посебен фудбалски шарм на Милано. Последните неколку години двата...

Пред Дерби дела Мадонина  Бонучи посочи кои играчи од Интер би ги донел во Милан

Пред „Дерби дела Мадонина“: Бонучи посочи кои играчи од Интер би ги донел во Милан

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Вечерва од 20:45 часот во Милано се игра големото градско дерби меѓу Интер и Милан на кое двете екипи ќе влезат од сосема различни позиции.

Времеплов
x