20
Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

пред еден месец - A1on - Македонија

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани...

Приведените за обид за убиство врз Села во полициска станица Кисела Вода

Приведените за обид за убиство врз Села во полициска станица Кисела Вода

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Приведените за обид за убиство врз Зијадин Села се наоѓаат во полициската станица Кисела Вода Надлежен јавен обвинител донесе...

Пет лица приведени за убиството во обид на Зијадин Села

Пет лица приведени за убиството во обид на Зијадин Села

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

„Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Андреј Мицов (22), Никола Војминовски (39), Александар Јаневски – Тошта (57), Коста Делов (26) и Стојан Павлески – Кобра...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Јавното обвинителство извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието...

Петмината уапсени за нападот врз Села на распит во полиција

Петмината уапсени за нападот врз Села на распит во полиција

пред еден месец - A1on - Македонија

Петмината уапсени за настаните во Собранието од 27-ми април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села се на распит во полициска станица, по што ќе бидат изнесени пред судија на претходна постапка.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - Република - Без катеторија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - Телма - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - Сител - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - Курир - Македонија

– Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Утврден идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Утврден идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

пред еден месец - Кајгана - Балкан

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани...

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

пред еден месец - Либертас - Македонија

Андреј Мицов (22), Никола Војминовски (39), Александар Јаневски – Тошта (57), Коста Делов (26) и Стојан Павлески – Кобра...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред еден месец - Денешен - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Јавното обвинителство денеска соопшти дека за постапката што се води во основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

УШТЕ ПЕТМИНА УАПСЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА НА 27 АПРИЛ

УШТЕ ПЕТМИНА УАПСЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА НА 27 АПРИЛ

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Во текот на денот ќе бидат преземани дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица, додаваат од ОЈО.​. Основното...

Петмина уапсени поради обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени поради обид за убиство врз Зијадин Села

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

Основното јавно обвинителство Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

Основното јавно обвинителство Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Петте лица, по барање на надлежен јавен обвинител се лишени  од слобода при вршење на претрес во нивните домови. Во текот на денот Обвинителството ќе презема дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица.

ОЈО Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

ОЈО Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - A1on - Македонија

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

Истрагата за нападот на Зијадин Села се проширува  приведени уште пет лица

Истрагата за нападот на Зијадин Села се проширува, приведени уште пет лица

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Уапсени уште петмина за нападот врз Села на 27 април

Уапсени уште петмина за нападот врз Села на 27 април

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрага за уште пет лица за сторено кривично дело убиство во обид сторено во соизвршителство, од чл.

Уште пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

Уште пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Уште пет лица се приведени во проширување на истрагата за нападот врз пратеникот Зијадин Села во собраниските настани на 27-ми април, информираше Основното јавно обвинителство (ОЈО).

Уште пет лица лишени од слобода за обид за убиство на Зијадин Села

Уште пет лица лишени од слобода за обид за убиство на Зијадин Села

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Пет нови лица се дел од истрагата која се води околу обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села. Јавното обвинителствo...

Нови пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

Нови пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Уште пет лица се приведени во проширување на истрагата за нападот врз пратеникот Зијадин Села во собраниските настани на 27-ми април, информираше Основното јавно обвинителство (ОЈО).

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

пред еден месец - Локално - Македонија

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

Уште петмина приведени за убиство во обид на Зијадин Села

Уште петмина приведени за убиство во обид на Зијадин Села

пред еден месец - Либертас - Македонија

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Времеплов
x