20
МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

МВР и Обвинителството апелираат до граѓаните кои имаат какви било сознанија за лицата на фотографиите веднаш да ја известат полицијата или Скопското јавно обвинителство.

Ги познава ли некој МВР бара помош од граѓаните да се пронајдат овие насилници од Собрание

Ги познава ли некој: МВР бара помош од граѓаните да се пронајдат овие насилници од Собрание

пред еден месец - Сител - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

МВР трага по три лица инволвирани во собраниските настани од 27 ми април

МВР трага по три лица инволвирани во собраниските настани од 27-ми април

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство- Скопје, а во врска со кривично- правниот...

МВР објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

МВР објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Министерството за внатрешни работи јавно објави фотографии на три лица кои инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието од 27 април.

МВР ги бара  ако ги препознаете овие лица пријавете во полиција

МВР ги бара – ако ги препознаете овие лица пријавете во полиција

пред еден месец - Бриф - Хроника

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

пред еден месец - Телма - Македонија

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

МВР ги повика граѓаните да помогнат за проноаѓање на лица инволвирани во насилствата во Собранието

МВР ги повика граѓаните да помогнат за проноаѓање на лица инволвирани во насилствата во Собранието

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

МВР и ОЈО бараат помош од граѓаните за тројца насилници од Крвавиот четврток

МВР и ОЈО бараат помош од граѓаните за тројца насилници од „Крвавиот четврток“

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 април.

МВР преку медиумите бара информации за осомничени за нередите во Собранието

МВР преку медиумите бара информации за осомничени за нередите во Собранието

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Полицијата бара информации за осомничени лица за нередите во Собранието. Од МВР бараат граѓаните да дадат информации доколку ги познаваат овие лица.

МВР јавно објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

МВР јавно објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Министерството за внатрешни работи јавно објави фотографии на три лица кои инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието од 27 април.

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници. Од Министерството...

Се трага по идентитетот на лица инволвирани во настаните во Собранието на 27 април

Се трага по идентитетот на лица инволвирани во настаните во Собранието на 27 април

пред еден месец - A1on - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје.

МВР бара тројца поврзани со тепањето во Собрание објави фотографии

МВР бара тројца поврзани со тепањето во Собрание, објави фотографии

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје.

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

пред еден месец - Либертас - Македонија

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 април.

Полицијата бара помош од народот за идентификација на три лица од настаните во Собранието на 27 април

Полицијата бара помош од народот за идентификација на три лица од настаните во Собранието на 27 април

пред еден месец - Локално - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - Сител - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - Република - Без катеторија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - A1on - Македонија

Во текот на вчерашниот ден, за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Во текот на вчерашниот ден, за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

ЛИ 2017 МВР Приведени 19 лица за време на изборниот ден за фотки за поткуп за тепачки

ЛИ 2017/ МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот ден, за фотки, за поткуп, за тепачки…

пред еден месец - Либертас - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

Изборниот ден со бројни инциденти кои продолжија и денеска

Изборниот ден со бројни инциденти кои продолжија и денеска

пред еден месец - Алфа - Македонија

10 приведени лица за фотографирање на гласачките места и уште 46 пријави по разни основи - бројни нерегуларности го одбележаа изборниот ден од првиот круг на шестите по ред локални избори.

МВР Мирен изборен ден 10 лица приведени

МВР: Мирен изборен ден, 10 лица приведени

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Изборниот ден помина мирно без посериозни нарушувања на гласањето, оцени вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

МВР Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

МВР: Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Изборниот ден помина мирно без сериозно нарушување на јавниот ред и мир, оцени Министерството за внатрешни работи. Министерот...

МВР Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

МВР: Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

пред еден месец - Сител - Македонија

Изборниот ден помина мирно без сериозно нарушување на јавниот ред и мир, оцени Министерството за внатрешни работи. Министерот...

МВР со оцена дека изборниот ден поминал мирно

МВР со оцена дека изборниот ден поминал мирно

пред еден месец - Телма - Македонија

Локалните избори поминаа мирно, без сериозни нарушувања на текот на гласањето, со ситни нерегуларности, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

МВР: Изборите поминаа мирно без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Изборниот ден помина мирно без сериозни нарушување на јавниот ред и мир, оцени Министерството за внатрешни работи. Минситерот...

Времеплов
x