20
Бошковски и Еурофарм Работник ја прекинаа меѓусебната соработка

Бошковски и Еурофарм Работник ја прекинаа меѓусебната соработка

пред еден месец - A1on - Ракомет

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја раскина соработката со досегашниот тренер Андон Бошковски, соопшти клубот од Битола на официјалниот свој сајт.

Бошковски и Еурофарм Работник ја прекинаа соработката

Бошковски и Еурофарм Работник ја прекинаа соработката

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Македонскиот ракометен стратег, Андон Бошковски повеќе не е предводник на Еурофарм Работник. Оваа информација прволигашот од Битола ја објави на официјалниот сајт, а причините за раскинување на соработката се од лична и спортска природа на тренерот.

ПРЕКИН НА СОРАБОТКАТА  Се разделија Бошковски и Еурофарм Работник

ПРЕКИН НА СОРАБОТКАТА: Се разделија Бошковски и Еурофарм Работник

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

По поразот во дуелот со Пролет Тинекс, раководството на Еурофарм Работник одлучи да ја прекине соработката со тренерот со кој лани стигнаа до најголемиот успех, финалето на Купот на Македонија.

Андон Бошковски си замина од Еурофарм Работник

Андон Бошковски си замина од Еурофарм Работник

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Андон Бошковски не е веќе тренер на Еурофарм Работник. Тој одлучи да си замине од клубот, а како што информира Еурофарм Работник на својот официјален сајт, причиниоте се од лична и спортска природа на тренерот.

Времеплов
x