20
Асанж нуди 20 000 долари за информации за убиството на малтешката новинарка

Асанж нуди 20.000 долари за информации за убиството на малтешката новинарка

пред еден месец - MK News - Свет

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж понуди 20.000 евра за информации за убиството на познатата истражувачка новинарка на Малта.

Светот згрозен од убиството на новинарката која го обвини малтешкиот премиер за корупција

Светот згрозен од убиството на новинарката која го обвини малтешкиот премиер за корупција

пред еден месец - еМАГАЗИН - Свет

Реакции од целиот по вчерашното убиство на малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција (53), која го обвини премиерот на Малта за корупција.

Асанж нуди 20 000 долари за информации за убиството на малтешката новинарка

Асанж нуди 20.000 долари за информации за убиството на малтешката новинарка

пред еден месец - +Инфо - Свет

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж понуди 20.000 евра за информации за убиството на познатата истражувачка новинарка на Малта.

Асанж нуди награда за информација за убијците на Каруана

Асанж нуди награда за информација за убијците на Каруана

пред еден месец - Макфакс - Свет

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, понуди награда вредна 20.000 евра за информации што ќе доведат до убијците на новинаркта од Малта, Дафне Каруан Галиција.

Асанж нуди 20 000 долари награда за наоѓање на убиецот на малтешката новинарка

Асанж нуди 20.000 долари награда за наоѓање на убиецот на малтешката новинарка

пред еден месец - Курир - Свет

– Ме налути кога слушнав дека малтешката новинарка и блогерка Дафне Каруана Галиција била убиена во близина на нејзината  куќа, со бомба поставена под автомобил.

Асанж нуди 20 000 долари награда за наоѓање на убиецот на малтешката новинарка

Асанж нуди 20.000 долари награда за наоѓање на убиецот на малтешката новинарка

пред еден месец - A1on - Свет

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, понуди награда од 20.000 евра за информации што ќе доведат до апсење на убиецот на новинарката од Малта, Дафне Каруана Галиција.

Синот на убиената новинарка ја нарече Малта мафијашка држава

Синот на убиената новинарка ја нарече Малта „мафијашка држава“

пред еден месец - Макфакс - Свет

Синот на малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција, која беше убиена во бомбашки напад во својот автомобил, го осуди денес она што тој го нарече “мафијашка држава”.

Синот на убиената новинарка ја обвини мафијашката државa

Синот на убиената новинарка ја обвини „мафијашката државa“

пред еден месец - 24 вести - Свет

Убиена за да биде замолчена. Вака ја коментира синот Метју, смртта на неговата мајка, истражувачката новинарка Дафне Каруана Галициа од Малта.

Вакви работи се случуваат само во мафијашки држави ЕУ ужасната од бруталното убиство

Вакви работи се случуваат само во мафијашки држави-ЕУ ужасната од бруталното убиство

пред еден месец - Република - Живот

Политичари, новинари, аналитичари, “обични“ граѓани, приврзаници и критичари бргу го осудија и понатаму непознатиот убиец на најпознатата новинарка на Малта.

Асанж нуди 20 000 долари награда за наоѓање на убиецот на малтешката новинарка

Асанж нуди 20.000 долари награда за наоѓање на убиецот на малтешката новинарка

пред еден месец - Нова ТВ - Свет

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, понуди награда од 20.000 евра за информации што ќе доведат до апсење на убиецот на новинарката од Малта, Дафне Каруана Галиција.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Прес 24 - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

ЕУ ужасната од бруталното убиство Вакви работи се случуваат само во мафијашки држави

ЕУ ужасната од бруталното убиство: Вакви работи се случуваат само во мафијашки држави

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Политичари, новинари, аналитичари, “обични“ граѓани, приврзаници и критичари бргу го осудија и понатаму непознатиот убиец на најпознатата новинарка на Малта.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Идивиди - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

Убиена новинарка што работеше на Документите од Панама

Убиена новинарка што работеше на „Документите од Панама“

пред еден месец - МТВ 1 - Свет

Познатата малтешка новинарка Дафне Галиција вчера беше убиена со подметнат експлозив во нејзиниот автомобил. Галиција за време на кариерата ја истражуваше корупцијата меѓу политичарите.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Start.mk - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Република - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - A1on - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Сител - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Курир - Свет

– Згрозени сме од фактот што познатата и почитувана малтешка новинарка Дафне Каруна Галиција вчера го загуби својот живот...

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - +Инфо - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

Синот на убиената новинарка во Малта посочува дека атентатот е поради разобличувањето на корупцијата во политиката

Синот на убиената новинарка во Малта посочува дека атентатот е поради разобличувањето на корупцијата во политиката

пред еден месец - Локално - Свет

Атентатот врз убиената новинарка Дафне Каруана Галиција во Малта е поради нејзината работа за разобличувањето на  корупција во политиката.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - ТВ Нова - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

Малта Убиена блогерката која ја обвинуваше владата за корупција ѝ поставиле бомба под автомобилот

Малта: Убиена блогерката која ја обвинуваше владата за корупција, ѝ поставиле бомба под автомобилот

пред еден месец - Start.mk - Живот

Малтешката блогерка Дафне Каруана Галиција, чии обвиненија за корупција на владата доведоа до предвремени избори во јуни, денес загина во експлозија од бомба поставена под нејзиниот автомобил, соопштија полициски и политички извори.

Детали од ликвидацијата на Малта Новинарката која ги разоткри Панама долументите брутално убиена во автомобил

Детали од ликвидацијата на Малта: Новинарката која ги разоткри „Панама долументите“ брутално убиена во автомобил

пред еден месец - Локално - Свет

Новинарката и блогерка од Малта, Дафне Каруана Галиција, чии истражувања биле фокусирани на корупцијата, била убиена во експлозија на бомба поставена под автомобилот.

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

ЕУ згрозена од убиството на новинарката на Малта

пред еден месец - Либертас - Свет

Европската унија е згрозена поради убиството на малтешката новинарка Дафне Каруна Галиција, изјави портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Шинас, при што побара одговорните да бидат изведени пред судот на правдата.

Критичарка на премиерот на Малта загина во експлозија

Критичарка на премиерот на Малта загина во експлозија

пред еден месец - Канал 5 - Свет

53- годишната Галиција наводно загинала кога нејзиниот автомобил експлодирал многу брзо откако таа ја напуштила својата куќа во Мосте.

Новинарката која ги откри Панамските документи  убиена со автомобил бомба

Новинарката која ги откри „Панамските документи“, убиена со автомобил бомба

пред еден месец - Start.mk - Свет

Синоќа беше убиена најчитаната новинарка во Малта, г-ѓа Дафне Галиција Каруана (53 години), со поставена бомба во автомобилот Пежо 108 што го возела во тој момент (автомобилот бил изнајмен).

Новинарката која ги откри Панамските документи  убиена со автомобил бомба

Новинарката која ги откри „Панамските документи“, убиена со автомобил бомба

пред еден месец - Република - Свет

Синоќа беше убиена најчитаната новинарка во Малта, г-ѓа Дафне Галиција Каруана (53 години), со поставена бомба во автомобилот Пежо 108 што го возела во тој момент (автомобилот бил изнајмен).

АСАНЖ ДАВА 20 000 ЕВРА ВО ЗАМЕНА ЗА ИНФОРМАЦИИ ЗА УБИЈЦИТЕ НА НОВИНАРКАТА

АСАНЖ ДАВА 20.000 ЕВРА ВО ЗАМЕНА ЗА ИНФОРМАЦИИ ЗА УБИЈЦИТЕ НА НОВИНАРКАТА

пред еден месец - Фаланга - Свет

Асанж ветува парична награда во замена за информации за убиството на малтешки истражувачки новинар.. Основачот на “Викиликс”...

Убиена новинарка од Малта која ги истражуваше документите од Панама

Убиена новинарка од Малта која ги истражуваше документите од Панама

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Дафне Каруана Галициа , новинарка која работеше на истрагите за документите од Панама, беше убиена со автомобил-бомба вчера, во близина на нејзиниот дом на Малта.

Времеплов
x