20
АБА Жориќ МВП на колото Гарсија од МЗТ најдобар асистент

АБА: Жориќ МВП на колото, Гарсија од МЗТ најдобар асистент

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Центарот на Цибона и на хрватската репрезентација Лука Жориќ е најкорисниот играч во четвртото коло во регионалната АБА лига.

Тодоров Доминиравме во скокот тука го добивме натпреварот

Тодоров: Доминиравме во скокот, тука го добивме натпреварот

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

МЗТ синоќа ја забележа првата гостинска победа во АБА лигата, втора во сезоната во регионалната лига, откако во Лакташи ја совлада Игокеа 108:99.

Магичната игра на Дамјан Стојановски во 90 секунди клип

Магичната игра на Дамјан Стојановски во 90 секунди клип

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром прв пат даде над 100 поени на еден меч во АБА лигата, а вистински предводник беше капитенот Дамјан Стојановски.

МЗТ со рекорд го поништи поразот од Задар

МЗТ со рекорд го „поништи“ поразот од Задар

пред еден месец - Македонски Спорт - Кошарка

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром, со негово досега невидено напаѓачко издание во АБА лигата, успеа да триумфира на гостувањето кај Игокеа, и да се врати на вистинскиот пат после поразите од ФМП и особено непланираниот дома од Задар.

Тодоров Кога се игра брза кошарка мора да се примаат и многу поени

Тодоров: Кога се игра брза кошарка, мора да се примаат и многу поени

пред еден месец - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје ја прекина мини-серијата од два порази во АБА-лигата, триумфирајќи на тешкото гостување во Лакташи против Игокеа.

Втора победа на МЗТ Скопје прва на гостински терен во АБА лигата

Втора победа на МЗТ Скопје, прва на гостински терен во АБА лигата

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Во последната минута Бојан Трајковски и Дамјан Стојановски го одлучија натпреварот на гостувањето кај шампионот на Босна и Херцеговина, Игокеа.

АБА Жориќ МВП на колото Гарсија од МЗТ најдобар асистент

АБА: Жориќ МВП на колото, Гарсија од МЗТ најдобар асистент

пред еден месец - Денар - Спорт

Центарот на Цибона и на хрватската репрезентација Лука Жориќ е најкорисниот играч во четвртото коло во регионалната АБА лига.

 Металецот Гарсија најдобар асистент во АБА лигата

„Металецот“ Гарсија најдобар асистент во АБА лигата

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Македонскиот претставник, МЗТ Скопје дојде до многу значајна победа над Игокеа на гостински терен од 108-99. Најдобри на...

Плејмејкерот на МЗТ асистент на колото во АБА

Плејмејкерот на МЗТ асистент на колото во АБА

пред еден месец - Екипа - Кошарка

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром одигра одличен меч во Лакташи и ја совлада Игокеа на гости со 99-108, остварувајќи ја втората победа во АБА-лигата оваа сезона.

Тодоров Шутерски добро одбранбено катастрофално

Тодоров: Шутерски добро, одбранбено катастрофално

пред еден месец - Сител - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Тодоров на прес-конференцијата по синоќешната победа над Игокеа беше задоволен од триумфот и ефикасноста, но повторно ја потенцира слабата игра во одбраната.

МЗТ славеше на гостувањето кај Игокеа

МЗТ славеше на гостувањето кај Игокеа

пред еден месец - Сител - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа оваа сезона во АБА-лигата, откако синоќа во Лакташи со фантастична игра во нападот ја совладаа фаворизираната Игокеа со 108:99.

Како Трајковски и Стојановски со тројки ја потопија Игокеа

Како Трајковски и Стојановски со тројки ја „потопија“ Игокеа

пред еден месец - Се за спорт - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје забележа голема победа на гостувањето кај Игокеа, а кога беше најпотребно, главна улога во тимот имаа македонски кошаркари, што не беше случај во таборот на „металците“ пред доаѓањето на Тодоров.

Ги победи фаворитите во Аба Лигата па падна пред МЗТ

Ги победи фаворитите во Аба Лигата, па падна пред МЗТ

пред еден месец - Тип - Кошарка

Тимот кој ги совлад во претходните два круга на Аба Лигата Будуќност и Цедевита падна на домашен терен од нашиот МЗТ Скопје.

Тодоров Шутерски добро одбранбено катастрофално

Тодоров: Шутерски добро, одбранбено катастрофално

пред еден месец - Курир - Кошарка

МЗТ победи (108:99) во меч на кои двете екипи заедно постигнаа преку 200 поени, нешто што не се гледа често во европската кошарка.

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - Курир - Кошарка

Во последниот дуел од 4. коло во регионалното натпреварување, триумфот за македонскиот шампион беше сосема заслужен, бидејќи „сино-белите“ водеа во најголемиот дел од средбата.

Никој како МЗТ Скопје  108 гостински поени

Никој како МЗТ Скопје – 108 гостински поени

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Ако се зeме в предвид дека само во првото полувреме „сино-белите" уфрлија дури 63 поени, јасно беше дека во Лакташи ќе биде урнат еден рекорд! Кога игра, МЗТ Скопје навистина игра, особено во оној офанзивен дел.

АБА МЗТ ја победи Игокеа

АБА: МЗТ ја победи Игокеа

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја прекинаа низата од два порази во АБА лигата, откако извојуваа победа во Лакташи над Игокеа 108:99 (27:20, 36:37, 16:22, 29:20).

АБА МЗТ ја победи Игокеа

АБА: МЗТ ја победи Игокеа

пред еден месец - Република - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја прекинаа низата од два порази во АБА лигата, откако извојуваа победа во Лакташи над Игокеа 108:99 (27:20, 36:37, 16:22, 29:20).

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - Канал 5 - Кошарка

Во последниот дуел од 4. коло во регионалното натпреварување, триумфот за македонскиот шампион беше сосема заслужен, бидејќи „сино-белите“ водеа во најголемиот дел од средбата.

Тодоров Шутерски добро одбранбено катастрофално

Тодоров: Шутерски добро, одбранбено катастрофално

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Тодоров на прес-конференцијата по синоќешната победа над Игокеа беше задоволен од триумфот и ефикасноста, но повторно ја потенцира слабата игра во одбраната.

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа оваа сезона во АБА-лигата, откако синоќа во Лакташи со фантастична игра во нападот ја совладаа фаворизираната Игокеа со 108:99.

Тодоров Шутерски добро одбранбено катастрофално

Тодоров: Шутерски добро, одбранбено катастрофално

пред еден месец - A1on - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Тодоров на прес-конференцијата по синоќешната победа над Игокеа беше задоволен од триумфот и ефикасноста, но повторно ја потенцира слабата игра во одбраната.

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - A1on - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа оваа сезона во АБА-лигата, откако синоќа во Лакташи со фантастична игра во нападот ја совладаа фаворизираната Игокеа со 108:99.

Тодоров Шутерски добро одбранбено катастрофално

Тодоров: Шутерски добро, одбранбено катастрофално

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Тодоров на прес-конференцијата по синоќешната победа над Игокеа беше задоволен од триумфот и ефикасноста, но повторно ја потенцира слабата игра во одбраната.

Кошаркарите на МЗТ ја совладаа Игокеа

Кошаркарите на МЗТ ја совладаа Игокеа

пред еден месец - Денар - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја прекинаа низата од два порази во АБА лигата, откако извојуваа победа во Лакташи над Игокеа 108:99 (27:20, 36:37, 16:22, 29:20).

Тодоров Ова беше како ол стар меч клучен за триумфот беше

Тодоров: Ова беше како „ол-стар“ меч, клучен за триумфот беше…

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје оствари многу важна победа над Игокеа од 108-99 во АБА лигата, победа со која беше прекината серијата...

Тодоров Шутерски добро одбранбено катастрофално

Тодоров: Шутерски добро, одбранбено катастрофално

пред еден месец - Идивиди - Кошарка

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Тодоров на прес-конференцијата по синоќешната победа над Игокеа беше задоволен од триумфот и ефикасноста, но повторно ја потенцира слабата игра во одбраната.

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Втора сезонска победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

пред еден месец - Идивиди - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа оваа сезона во АБА-лигата, откако синоќа во Лакташи со фантастична игра во нападот ја совладаа фаворизираната Игокеа со 108:99.

Тројките на Трајковски и Стојановски со кои МЗТ ја затвори Игокеа

Тројките на Трајковски и Стојановски со кои МЗТ ја затвори Игокеа

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром направи пријатно изненадување и славеше на гостински терен кај Игокеа со 108-99. Овој...

АБА МЗТ ја победи Игокеа

АБА: МЗТ ја победи Игокеа

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја прекинаа низата од два порази во АБА лигата, откако извојуваа победа во Лакташи над Игокеа 108:99 (27:20, 36:37, 16:22, 29:20).

Времеплов
x