20
Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во предметот „Труст“ што го отвори СЈО првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу...

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Специјалното јавно обвинителство го примило известувањето од скопскиот Кривичен суд дека се прифатени обвинителните акти за случаите „Труст“ и „Тотал“, потврдија за МИА од СЈО.

Кривичен ги прифати обвинителните акти за Труст и Тотал

Кривичен ги прифати обвинителните акти за „Труст“ и „Тотал“

пред еден месец - Бриф - Македонија

СЈО денес го доби известувањето од Кривичниот Суд Скопје 1 дека обвинителните акти за случаите „Труст и „Тотал“ се прифатени, потврдуваат од обвинителството.

Закажано судење за Сеад Кочан се чека датум за судењето на Латас

Закажано судење за Сеад Кочан, се чека датум за судењето на Латас

пред еден месец - Телма - Македонија

Сеад Кочан и уште двајца обвинети во случајот „Труст“ ќе се соочат со обвинители на СЈО на 7-ми ноември, во вторник. Обвинителниот...

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Основниот суд во Скопје, го прифатил обвинителниот акт на СЈО за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на тв Нова, Сеад Кочан.

Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинителниот акт за случајот Труст во кој првообвинет е Кочан

Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“ во кој првообвинет е Кочан

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ „Нова“, Сеад Кочан, а првата јавна расправа за овој предмет е закажана за 7 ноември, јавува Макфакс .

АУДИО Ова е разговорот меѓу Јанкулоска и Мијалков од бомбите кој СЈО го достави како доказ за Сопот

АУДИО: Ова е разговорот меѓу Јанкулоска и Мијалков од „бомбите“ кој СЈО го достави како доказ за „Сопот“

пред еден месец - Либертас - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал  прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“ – прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „Макфакс“.

СЈО понуди нови докази за Сопот

СЈО понуди нови докази за „Сопот“

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for СЈО понуди нови докази за „Сопот“ Специјалното јавно обвинителство останува на истото обвинение за случајот Сопот.

Закажано судење за Сеад Кочан се чека датум за судењето на Латас

Закажано судење за Сеад Кочан, се чека датум за судењето на Латас

пред еден месец - Либертас - Македонија

Сеад Кочан и уште двајца обвинети во случајот „Труст“ ќе се соочат со обвинители на СЈО на 7-ми ноември, во вторник. Обвинителниот...

Ново рочиште за предметот Сопот

Ново рочиште за предметот „Сопот”

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Прислушуван разговор помеѓу Јанкулоска и Мијалков, вештачење на психичката состојба на клучниот сведок Рамадан Бајрами, белешки...

Адвокатите од Сопот ќе бараат да сведочат Јанкулоска и Мијалков

Адвокатите од „Сопот“ ќе бараат да сведочат Јанкулоска и Мијалков

пред еден месец - Телма - Македонија

„СМ: И они го имаат докажувано нашиве, со ќутек. ГЈ: Да, да, да. И немаше реално, значи и таму ние тогаш ги, знаеш у принцип ја ако не се договориме нешто да им даваме, ништо не им давам, кој и да дојде.

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал  Прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“: Прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

пред еден месец - A1on - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „Макфакс“.

Аудиоснимки нов доказ во случајот Сопот

Аудиоснимки- нов доказ во случајот „Сопот“

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Аудиоснимка од прислушуваните материјали е нов доказ на Специјалното обвинителство во случајот Сопот. Обвинителот Бурим Рустеми предлага како доказ да се цени разговорот помеѓу двајца поранешни високи функционери од МВР.

Це де со снимен разговор како доказ во постапката за Сопот

Це-де со снимен разговор како доказ во постапката за „Сопот“

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Според обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, аудио разговорот ќе придонесе да се утврди вистината за случајот. Покрај снимениот разговор, СЈО како доказ достави и невропсихијатриско вештачење за клучниот сведок Рамадан Бајрами во случајот „Сопот“.

Закажано судење за Сеад Кочан се чека датум за судењето на Латас

Закажано судење за Сеад Кочан, се чека датум за судењето на Латас

пред еден месец - Локално - Македонија

Сеад Кочан и уште двајца обвинети во случајот „Труст“ ќе се соочат со обвинители на СЈО на 7-ми ноември, во вторник. Обвинителниот...

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „ Макфакс “.

 Инспектори од полиција ме мачеа и малтретираа за да сведочам за случајот  повтори клучниот сведок во Сопот

„Инспектори од полиција ме мачеа и малтретираа за да сведочам за случајот“, повтори клучниот сведок во „Сопот“

пред еден месец - Макфакс - Македонија

„Бев малтретиран и мачен и психички и физички и на секаков друг начин. Лицата на оние кои ме сослушуваа нема никогаш да им...

 Сопот  СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

„Сопот“: СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред еден месец - MK News - Македонија

Це-де со снимен телефонски разговор меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, му предаде специјалното јавно обвинителство на судот како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

СЈО бара снимениот разговор да се користи како доказ во постапката, зашто може да придонесе да се утврдат фактите за случајот „Сопот“.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

 Сопот  СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

„Сопот“: СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Це-де со снимен телефонски разговор меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, му предаде специјалното јавно обвинителство на судот како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред еден месец - Либертас - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „ Макфакс “.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

СЈО како доказ за Сопот го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

СЈО како доказ за „Сопот“ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред еден месец - +Инфо - Македонија

СЈО му предаде на Судот це-де со снимен телефонски разговор, меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

Ново рочиште за случајот Сопот

Ново рочиште за случајот „Сопот“

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Со сослушување сведоци, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Сопот“. Претходното рочиште на...

СЈО како доказ за Сопот го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

СЈО како доказ за „Сопот“ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред еден месец - A1on - Македонија

СЈО му предаде на Судот це-де со снимен телефонски разговор, меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

Ново рочиште за Сопот  треба да бидат сослушани сведоци

Ново рочиште за „Сопот“, треба да бидат сослушани сведоци

пред еден месец - Телма - Македонија

Судењето за случајот „Сопот“ во кој 10 лица се обвинети за тероризам, денеска треба да продолжи во Кривичниот суд со сослушување сведоци.

Денеска ново рочиште за случајот Сопот

Денеска ново рочиште за случајот Сопот

пред еден месец - Сител - Македонија

Денеска продолжува судското рочиште за предметот „Сопот“ во кој 10 лица се обвинети за тероризам. На денешната седница треба да бидат ислушани сведоците.

Времеплов
x